ZMAJ kombajni

Sale ratar ima tako nešto... Kaže da je super zadovoljan, a može to i sam da ti potvrdi
 
Dali ima neko iskustva sa onim univerzalnim sitima ,sto imaju one pipke prema dole okrenute. Dali je bolje uzeti to sito ili standardno za 142
 
Neka bude pri ruci
IMG-c1d15b17922221db1981ecb120cecd94-V.jpg
 
Njegov motor je isti kao na 141,2 i mislim 143,97-100ks max.Ako na njima moze secka,nema nikakve razlike kako ce je nositi univerzal posto su isti kombajni u pitanju.
 
Gde moze 142-ka da isousta gorivo iz sistema? Stavio sam nepovratni ventil kod rezervoara i promenio onaj holendar sa kuglicom kod ona dva filtera gore. I opet propusti ujutru ne mogu da je upalim. Ako nadrukam na ac pumpu onda upali, ali kao da ne fali puno gorivo, cini mi se da samo fali iz pumpe.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
To im uvek problem,i moj nekad nece da upali ujutru,tj upali pa se ugasi nakon par sekundi.Onda odvrnem onaj srafic na pumpi,osmica kljuc,i pumpam malo dok ne izbaci sav vazduh kojeg nema puno.Posle okrene par puta radilicu i upali,na prosli kombajn isti slucaj,i probao sam svasta i onda odustao xd,ko ga jeb.. jednom ujutru 3 minuta posla oko liftiranja ako bas ne upali nije strasno.
 
Rašo uzmi federera iz hemijske olovke i strpaj je u onaj ventil na filterima gore. Samo prvo naštimaj dužinu opruge toliko da pušta gorivo kad pumpa nabije pritisak a kad se ugasi kombajn da i gorivo stane. Ili još jednostavnije-zatvori povrat iz filtera. Kod nas je tako na kombajnu 12 godina radi bez problema. Ustvari tako je došao, ko zna ko i kad je tako namestio. Ako mi se slučajno i desi da padne gorivo ( inače drži 101% ) onda znam da je negde neko crevo bušno.
 
Nazad
Vrh