ZMAJ kombajni

Mene je izaslo i jeftinije...klip sam nasao na otpadu,a u rumi se isto moze naci povoljno,izremontovao ga,gumice me kostale mozda par stotina dinara,cetvrka kostala 30 e,razvodnik sam kupio polovan,creva sam skinuo sa starog bagera....treba se snaci,nekad malo i promuckati glavom...a ojacanje,pa zar ti nemas kod kuce obicne plocevine,brusilicu i aparat za varenje..?

Kako god, za 50e se ne moze uraditi. Pogotovo ako neko sam nije majstor, nego treba nego platiti barem jos 30-50e. I plus sto treba staviti neka dobra creva, a neka sa polovne masine, pa da cekas kada ce puci, a klip u rumi na vasaru nije bas ni jeftin. Kolika je duzina klipa koji si stavio? Ako te ne mrzi, poslikaj kako si uradio i gde si montirao klip.
 
e97321466687746.jpg
[/URL] [/IMG]
93e736466687823.jpg
[/URL] [/IMG]
84ac89466687926.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Eto, Montoya ima slike, ja ih se nisam sjetio sacuvati... Dragane ako imas jos koju sliku salji mi na FB da imam i ja ;)


Eto 142 iz 88 ili 89 pa ima kratku lulu za kipanje ali bolju kabinu i hidro otvaranje. Ne znam da li ima kakvih dodataka ili nema ali se dobro sjecam da je taj kombajn placen prije 5-6-7 godina s dva hedera 7000€.

Sanana ce nam mozda znati reci vise kad vidi ovu temu jer je kombajn bio u njegovoj blizini, mozda jos uvijek i je...


Ipak se na trecoj slici vidi "rucna" brava za cijev...
 
Kako god, za 50e se ne moze uraditi. Pogotovo ako neko sam nije majstor, nego treba nego platiti barem jos 30-50e. I plus sto treba staviti neka dobra creva, a neka sa polovne masine, pa da cekas kada ce puci, a klip u rumi na vasaru nije bas ni jeftin. Kolika je duzina klipa koji si stavio? Ako te ne mrzi, poslikaj kako si uradio i gde si montirao klip.
Pa valjda gledas da creva nisu ispucala i sl.i novo bude pa pukne,nikakvo merilo..A jbg ako nisi sposoban ti lepo plati nekom da ti napravi,pa koliko te oguli,jbg...a prosta stvar prilicno.
 
Ko ne zna svojim rukama tesko njemu u danasnja vremena, a pogotovo u buduca. Sve vise i vise se priblizujemo zapadu sto se tice nacina zivota.
 
Pa gdje bi bili da sve usluge popravaka moram placati nekome i cekati na nekoga da se smisli doci do mene da nesto odradi ili da je nosim neku masinu u djelovima nekome na popravak... Ako ne znas sam, normalno da si osudjen na to da te majstori gule. Covjek je napisao da je njega hidraulicno otvaranje lule kostalo 50€ i s kakvim djelovima i ja tu ne vidim nikakav problem. Ako mislite nekoga placati da vam to odradi i s novim djelovima, to ima da kosta da se nikad otplatiti nece.

Ja vec 3 godine planiram kako bih uradio na mom malom zmaju hidraulicno otvaranje i zatvaranje cjevi i to bi islo prilicno jednostavno samo jbg, nikad nemam volje ni vremena da se to odradi a izaslo bi me poprilicno jeftino.
 
Pa valjda gledas da creva nisu ispucala i sl.i novo bude pa pukne,nikakvo merilo..A jbg ako nisi sposoban ti lepo plati nekom da ti napravi,pa koliko te oguli,jbg...a prosta stvar prilicno.

Ja radim oko mehanime, samo sto moram.
E nit znam da varim, nit se razumem u hidrauliku. Evo tebi 250e, pa dodji pa mi montiraj.
@ Bobo Moj majstor koji mi odrzava masine je realan covek, ako radimo oko neke masine ceo dan, uzme mi 30e. Odradio mi je celi trap na Zetoru, ofarbao kabinu, precesljao instalaciju, zamenio gumice na hidraulicnom klipu i za sve to mi je uzeo 40e. To nisu nikakve pare, da bi ja to radio (a ne razumem se, morao bi da se mucim).
A majstori koji su mi remontovali kombajn, uzimali su 4e sat za obojicu (to je dzabe za takav posao) ceo kombajn su izremontovali, postavljao sam vec slike. Ruke za remont kombajna sa sve hranom i smestajem za njih, cena je bila 700e.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, koja je realna cene dobre 171 inice sa kukuruznim adapterom? Moj kolega hoce prodati 162 ojku i kupiti 171. Pretrazio malo oglase, nasao sam dve sa cenom.
 
Ljudi, koja je realna cene dobre 171 inice sa kukuruznim adapterom? Moj kolega hoce prodati 162 ojku i kupiti 171. Pretrazio malo oglase, nasao sam dve sa cenom.

Ja mislim da svaka koja valja mora biti preko 20.000. Ona jedna iz oglasa,remontovana je iz Pik Beceja i sam Bog zna kako je to izremontovano posto su bile u katastrofalnom stanju. A ona druga mora biti da je delimicno trula,samo prefarbana ipak je 90-to godiste.
 
Bas ih sada trazim, ima i nekih isteklih oglasa, idu od 15-20 hiljada. Tako da je to verovatno i neka realnost. Sve preko toga je mozda mnogo, ipak je to Zmaj.
Mada mnogi iskusni kombajneri kazu da je jako mocan i dobro resen kombajn.
 
Bas ih sada trazim, ima i nekih isteklih oglasa, idu od 15-20 hiljada. Tako da je to verovatno i neka realnost. Sve preko toga je mozda mnogo, ipak je to Zmaj.
Mada mnogi iskusni kombajneri kazu da je jako mocan i dobro resen kombajn.

Retki su,pogotovo odrzavani. I ja sam cuo samo reci hvale,kod nas ih u okolini nema tako da ih nisam nikada ni video,osim na oglasima. Pa slazem se,kada uzmes u obzir da se preko 20.000 moze pronaci class (zeljan remontovanja) :osmeh:
 
Kupujete li delove u firmi "Kondor" iz Beograda? Kakva su iskustva?
Koliko sam zakljucio,jedni su od najpovoljnijih sa cenama...
 
Treba mi ventil prioriteta od 142(volan-hidraulik),polovan moze,ima li ko prodati...ili neko ko rastura zmajeve?
 
Nazad
Vrh