ZMAJ kombajni

Evo, sad sam citao uputstvo za podesavanje remenja i moze se 100% koristiti stari i novi remena da budu obadva propisno podesena... Podesava se polozaj varijatora na njegovom nosacu i podesavaju se krajnji polozaji cilindra tako da tu nema problema s koristenjem dva razlicita remena.

Je li obavezno koristiti dva jednaka remena NIJE
Je li bolje koristiti dva jednaka remena JE

Sto da covjek kupuje dva remena kad je jedan ispravan, dobar i po njegovim rijecima skoro nov? Apsolutno nema potrebe za time...
 
Kad mora može sve, ali nekada je teško ušpanovati da ista nova kaiša a kamoli dva različita ne jednake dužine
Obično je gornja remenica potrošena više nego donja i tu se onda stvara problem
 
Pa sudeci prema uputama za podesavanje pogonskog remenja na 142 to ne bi trebao biti problem da se dva ista remena uspanaju. A ista bi procedura trebala ici i za razlicito potroseno remenje. Davno je bilo kad sam na 142 odradjivao praksu i ne znam kako je ali samo me zanimalo zasto moraju dva nova kaisa ici na kombajn.
 
To je nesto slicno kao na silokombajnu, ako pukne jedan kais sva 4 se moraju menjati, jel ne mogu jednako da se naspanuju ako se samo jedan promeni.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Ja sam na svojem bivšem zmaju promjenio samo jedan remen.
Odmah nakon par dana rada počeli se javljat čudni zvukovi iz variatora.
Išao je i on dalje, al nije to to. Događalo se baš te stvari što je matić nabrojio.
 
To je nesto slicno kao na silokombajnu, ako pukne jedan kais sva 4 se moraju menjati

To vec nije isto...remenica sa dva ili vise remena da bi svi bili podjednako zategnuti moraju kaisevi da budu istog proizvodjaca i iz iste partije tj to su oni sitniji brojevi u produzetku glavnih npr 17x1750------------1245-1246-1247 i tako svaki u nizu proizvedeni remen dobija ovaj cetvorocifren broj za po jedan vise,i samo ti kaisevi u nizu brojeva su potpuno jednakih duzina,a sto je taj broj dalji jedan od drugog tu je i otstupanje u duzini vece.Ne moze se staviti na remenicu ni tri nova a da jedan bude Borovo drugi Sava i treci neka treca marka,jer tad samo najkraci ce prenositi koliko jadan bude mogao a ova dva se slepati sa upola prenosa tj sa onoliko koliku su labaviji od najkraceg.

- - - - - - - - - -

Kod nas sve može.Posle se ljudi pitaju zašto varijator kida remenje,zašto puca klip,zašto stradaju remenice...
Za sve to navedeno postoji objasnjenje ZASTO? Da ne oduglovacim ukratko,gde su remenice prosirene pa remen dotice dno,onda luft u varijatoru i plus i njemu bocne strane nisu glatke vec postoji zub u jednom delu gde je kombajn 90% radio,i onda remeni nejednake sirine zbog proklizavanja/znaci negde je 43 negde 41 i to ljulja varijator levo desno a i gore dole pa zbog toga i nekad puca cilindar,ali to je sve samo kod krseva a ja to ne uzimam u razmatranje,ovde sam ih se nagledao dosta.
 
Kod mene 90%.A vise od polovine nije cak iskoristila mogucnost onu na dva svedoka,zao ih za 100.e da mu naprave legalnost,suvisno je vise sta reci.A da evo setih se jednog primera,covek remotovao keder na MF pa mu skupe originalne kugle,prsti,pa to sve nesto nabudzio od zmaja,i prvog dana u prvoj njivi na svaki otkos zaglavi puz tj pikap prsti,cupao tako u toku dana jedan po jedan dok se nije sve to rasteretilo i prestalo da glavi,i tako sa polovinom prstiju zavrsio sezonu,i znas sta jos kaze,,sta mu fali nema problema uvlaci masu i bez njih"
 
Danas bio covek iz Sapca kod mog druga u komsiluku da ugradi mehanicke kocnice na IMT 577.Po meni ovaj njegov sistem je odlican.Kaze da moze da ugradi mehanicke kocnice i na Z 142.To bi kostalo 100 evra plus kocione lamele,ako ih je potrebno zameniti.Sta mislite,da li se isplati ugraditi mehanicke ili sredjivati ove postojece?
 
Danas bio covek iz Sapca kod mog druga u komsiluku da ugradi mehanicke kocnice na IMT 577.Po meni ovaj njegov sistem je odlican.Kaze da moze da ugradi mehanicke kocnice i na Z 142.To bi kostalo 100 evra plus kocione lamele,ako ih je potrebno zameniti.Sta mislite,da li se isplati ugraditi mehanicke ili sredjivati ove postojece?

Ne znam odakle si ali ako si u ravnoj Vojvodini, sta te kosta da ugradis diskove na poluosovine? Puno bolje i sigurnije rjesenje.

Samo mi nije jasno kako vas toliko pate kocnice na tim zmajevima? Moje stalno rade svake godine ih pred sezonu odzracim i teram ga po kojekakvim brdima i nikad problema. Jedne godine sam zbog svoje brzopletosti samo upalio komban i krenuo a da nisam kocnice dirao ni provjeravao. Letili i ja i kombajn niz neke medje metar visine, kad tad nisam izginuo, necu nikad. Dosao kuci, odzracio kocnice i radile su bez greske cjelu sezonu.
 
Ako daje dugu garanciju isplati se jer je tesko srediti postojece.
Nisam ga pitao za garanciju,nisam se toga ni setio...Ali,kad sam video kako 577 koci...odusevio sam se :D
Jedino sto mi se ne svidja(mada ustvari ne znam koliko je uopstei to bitno) je to sto se kocnice ne bi razdvajale.Moze valjda i to da uradi (da se razdvajaju) ali mu je malo vise komplikovano.Tako kaze.

Kako se zove taj sto je ugradjivao ? I ja sam uradio na 560 pre 3 godine i odlicno funkcionisu.
Mislim da se zove Radisa,Rade...

Ne znam odakle si ali ako si u ravnoj Vojvodini, sta te kosta da ugradis diskove na poluosovine? Puno bolje i sigurnije rjesenje.
Nisam iz Vojvodine,ali sam u njenoj blizini.Imamo brda,ne mnogo,ali ima...
 
Rade se zove covek.Po njegovim recima on je zacetnik prepravke kocnica dok su ostali prekopirali njegov izum.

Kolega, ovdje su na kombajnima i traktorima prepravljali kocnice mal te ne od prvog dana, pogotovo ljudi koji rade u sumi s traktorima, tu kocnica nikad dosta. I na kardane prednje vuce ugradjivali diskove kao sto to neki deutz traktori imaju, i na poluosovine na kombajnima, pa mehanicke kocnice na kombajnima, stavljali drugacije sisteme poluga itd itd.

Prepravljanje kocnica nije nista novo a proisteklo je iz toga da ljudi ne odrzavaju svoje kocnice nego samo teraju pa kad otkaze odmah je "losa kvaliteta" itd itd.

Dovoljno je reci da ljudi u mojem okruzenju ne znaju da se hidraulicne kocnice mogu podesavati i da se trebaju jednom godisnje pregledati i podesiti. Svi samo teraju li ga teraju, kad oslabe kocnice svi krivi samo oni nisu. Ne samo na nasim strojevima nego na stranim...

Imao je kolega polugu parkirne kocnice prebacenu na noznu. Nema razdvajanja kocnica, nema doziranja nema nista. Zajedno ne koce skoro pa nikad i kad ides nizbrdo a treba stati, stisnes kocnicu kombajn se krene zanositi... Svasta smo prozivljavali s njegovim 142... Evo danas ima D-F kombajn i ne rade mu kocnice tj koci jedna kad ju "napumpas" 3-4 puta. Nitko nije kriv nego on tj. svi nemarni (da ne kazem skrti) vlasnici...

Primjecujem trend da dosta ljudi misli da nista sto je iz fabrike izaslo ne valja, da se sve nesto mora doradjivati i prepravljati i da su svi ostali tulavi ili nesposobni. Samo da je "kemijati" oko necega...
 
Nazad
Vrh