ZMAJ kombajni

maticu vidi sta sam nasao
6FGxUHO.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ima li nekog interesenta za 142, ima kod mene u kraju jedna povoljna, tj. u jednom selu kod Negotina. ali ima ulaganja. Javite mi se na pp, ako je neko zainteresovan.
 
Kazi i nama kako da ugradimo za te pare. Mislim da samo klip treba platiti toliko, treba uraditi ojacanja za taj klip, treba ugraditi i razvodnik, da preusmerava ulje na taj hidro klip. Treba i hidraulicna creva sprovesti.
 
Mene je izaslo i jeftinije...klip sam nasao na otpadu,a u rumi se isto moze naci povoljno,izremontovao ga,gumice me kostale mozda par stotina dinara,cetvrka kostala 30 e,razvodnik sam kupio polovan,creva sam skinuo sa starog bagera....treba se snaci,nekad malo i promuckati glavom...a ojacanje,pa zar ti nemas kod kuce obicne plocevine,brusilicu i aparat za varenje..?
 
Susjed forumasa "Sanana" je na HR poljoprivredni forum postavljao slike njegovog 142 koji je a988 ili 1989.g. i tvornicki ima 4 rucke u kabini od kojih je jedna za hidraulicno otvaranje i zatvaranje cjevi za kipanje. Imao je kabinu s jednom kosom sajbom naprijed, ne sa dvije kao obican 142 i sve fabricki tako. Koliko se sjecam da taj kombajn nije imao "rucnu" bravu za cjev nego da je cilindar na sebi imao sistem da zabravljuje cjev u sklopljenom polozaju i u otvorenom na slican nacin.

Kazem, ne sjecam se dobro ali mislim da brave nije bilo. Neka, valjda, probna serija 142...
 
Nazad
Vrh