ZMAJ kombajni

Ma jok... Ja sam imao u planu to napraviti sam na mom kombajnu i ne bi bio problem samo ja nemam volje da se s time igram kad i ovako radi sasvim OK...
 
Fabricki krece od 3.60 heder s brzim kopcanjem a kukuruzni 4 i 6 redi. nisam cuo da li postoji Zmaj kukuruzni heder 5 redi tako da necu ni komentirati.

Univerzal je prvi koji je imao brzo kopcanje i na njemu su nudili i 3.6m i 4.2m zitne hedere i 4 reda kukuruzni. SVI poslije univerzala su imali brzo kopcanje.

Bio je i 3.6m heder za 132RM ali to je heder koji se sarafi na grlo i ne pase na 14x seriju bez prepravljanja. Ne znam da li je zmaj 810 imao brzo kopcanje ili ne ali i on je nosio 3.6m heder iz tvornice.

Ukratko: DA, svi poslije 141 imaju hedere s brzim kopcanjem.

Manjevicu, zaboravio si zmaja 125 ;)
 
Li je unutarnja mjera
La je vanjska mjera
Lw ne znam na pamet sta je al nagadjam da je sredina izmedju unutarnje i vanjske...

Na malog zmaja idu dva varijatorska remena. Jedan na mjenjac drugi na bubanj. na mjenjac treba ici 1630LA a na bubanj 1715LA. Mudraci su se domudrili pa na jednu velicinu remena lijepe dvije oznake tako da jedan ima oznaku 1715LA a drugi 1630 LI. Obadva remena su jednako dugacka i da se takav remen stavi na mjenjac to bude sve samo ne nategnuto propisno posto je remen predugacak.

Nisam gledao pri kupovini remenja ni ja tako da sad imam u rezervi 3 remena za bubanj i ni jedan za pogon. Na pogon sam stavio taj dugacki ali uz brdo ga osjetim u kabini koliko smrdi jer proklizava.

Pazite na dimenzije i oznake remenja i jos dok je novo idite mjenjajte dok nije kasno. Ucite na tudjim greskama.
 
Imao sam negde zapisane sve kaiseve koje idu na 142 ali nikako da nadjem,trenutno guglajuci izgleda da treba La a ne kao sto sam kupio.
 
E sad vise nista ne znam.Omotavao sam metar oko starog kaisa na licu mesta i uporedim sa ovim novim nov je duzi za prilicno,sto znaci da su stari LA?
I ovaj gore od motora mi je kao nov,na njemu se jedino vidi marka a brojevi neprepoznatljivi tako da ne mogu nikako da ga iscitam,on znaci ostaje a menjao bih drugi do menjaca,i sad ako je gornji LA a ja stavim dole LI to sigurno nece moci da se naspanuje?A ovo vreme mi ne ide na ruku da probam a prodavcu mogu da ga vratim samo do subote,tako da nemam mnogo mesta za manevrisanje.
 
Ma znam ali ovaj gore je dosao sa kombajnom i covek samo sto ga promenio njega i pljosnati i steta je sad da ga izbacim,pa sam odlucio samo donji da menjam.Razmisljao sam se da kupim jos jedan u paru ali sta ako su oba duza pa se duplo zajebem.

- - - - - - - - - -

Gde ima da se procita koji svi kaisevi idu na 142? Ja imam sve one literature i katalog delova ali ne pisu nigde dimenzije kaiseva vec samo remen BELT i nema oznake za nijedan.

- - - - - - - - - -

P.s.Mozda negde u ovoj temi i postoji odgovor,ali ko to da nadje u preko 600 strana.
 
Oznaka HL 45x20x3165 La
Brend SHWARTZ
kataloški broj 083.2453165
profil HL
širina (mm) 45
debljina (mm) 20
dužina unutrašnja Li (mm) 3039
dužina srednja Lw = Lp (mm) 3123
dužina spoljna La (mm) 3165

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Varijatorsko remenje se menja u paru.

Ne mora da znaci... Remen je remen i nema tu neke velike filozofije. Samo moraju biti pravilno naspanani i nema nikakvih problema. Ne vidim logike da se varijatorsko remenje na 142 mjenja u paru. Mozda je bolje ali moze se u paru mjenjati da bude i razlicitih proizvodjaca i opet nece biti problema.

Molim objasnjenje zasto bi se moralo mjenjati u paru i koje su to konkretne "minus strane" mjenjanja samo jednog remena? Nemam varijator s dva remena na mom kombajnu pa ne znam iz prve ruke, cisto me zanima...
 
Da definitivno sam kupio pogresni remen pa cu ga vratim dok jos mogu.

- - - - - - - - - -

A zalim samo zato sto je jeftin Gufero=30.e.
 
Ne mora da znaci... Remen je remen i nema tu neke velike filozofije. Samo moraju biti pravilno naspanani i nema nikakvih problema. Ne vidim logike da se varijatorsko remenje na 142 mjenja u paru. Mozda je bolje ali moze se u paru mjenjati da bude i razlicitih proizvodjaca i opet nece biti problema.

Molim objasnjenje zasto bi se moralo mjenjati u paru i koje su to konkretne "minus strane" mjenjanja samo jednog remena? Nemam varijator s dva remena na mom kombajnu pa ne znam iz prve ruke, cisto me zanima...

Kako ih mozes naspanovati jednako,ako je jedan istegnutiji a drugi nov?
 
Ne razumijem se u taj tip varijatora toliko ali posotji ono podesavanje dotegnutisti kaisa gdje se obadva podesavaju od jednom na srednjoj remenici... Sad si crtam u glavi kako to izgleda i kako se podesavaju remeni, davno je to bilo kad sam na koleginom 142 radio...

Bilo je prije 3-4 142 u ovom kraju i koliko se sjecam da se metalo svakakvo remenje na njih. Da li je spravno ili nije zelim znati, jer se s time nisam susretao jako dugo vremena...


Znam da se podesava srednja remenica na svojoj vodilici i da se moze podesavati hod samog cilindra, tj gornja i donja krajnja tocka. To bi trebalo biti i vise nego dovoljno da se dva razlicito potrosena remena utegnu propisno... Bar mislim...
 
Nazad
Vrh