ZMAJ kombajni

Mercedesov motor skinut sa 162-ke, da li ima manje prepravki za ugradnju u 142 od takvog motora skinutog sa kamiona?:sta:
 
Danas na 132rm skinem deklu od obrtaja bubnja na kojoj je pinjon sajla je pukla,sat radi,e sad jednostavno nema leptira koji treba da uzubi u osovinu da bi ga pogonila **greška ga nema dal je polomljen il sta ne znam dali je neko ima slican problem i dali je isti sistem na 142ci?
 
Ovde je pinjon ka na traktoru i kad stavim sajlu u njega i okrecem osovinu sajla stoji,skinem sve to dole zubcanici u pinjonu teraju jedan drugog i odlicno izgledaju ali kraj zubcanika koji ulazi u osovinu doba jednostabno na njemu nema leptir koji bi usao u osovinu i tako pogonio sistem,osovina doba ima zljeb kao da je sasecena popreko i tu treba da udje kraj od osovinice iz pinjona.
 
Nikakav leptir tu ne ide... Lako je moguce da je netko nesto tu prepravljao al ne vjerujem... Dio koji ti (vjerovatno) fali se strucno zove "kratka sajla" i nije nista drugo nego komadic cetvrstog oblika koji jednim djelom ulazi u osobinu bubnja a drugim djelom ulazi u pinjon i pogoni ga. Recimo ta kratka sajla izgleda ko sibica bez glave... mali, tanki cetvrtasti komadic zeljeza...

Ako on postoji kod tebe i opet proklizava, ili napravi novi ili uradi kao ja, stucaj malo da se spljosti i ubaci ju dijagonalno u osovinu i nema da nece ;)
 
Postoji ta osovinica sa zubcanikom koja ide jednim delom ide u osovinu doba ali na kraju nema nista jednostavno nema kontakta izmedju nje i osovine doba ne kontam sta je problem,kombajn je nas nov kupljen. Pre nekoliko god je pukla sajla i to se tako vozilo sad ja hocu to da resim ali mi nije jasno?jedino ako taj leptir nije pukao pa ostao u osovini doba! nema druge ne pristupacno je pokusacu sa ogledalom
 
Postoji ta osovinica sa zubcanikom koja ide jednim delom ide u osovinu doba ali na kraju nema nista jednostavno nema kontakta izmedju nje i osovine doba ne kontam sta je problem,kombajn je nas nov kupljen. Pre nekoliko god je pukla sajla i to se tako vozilo sad ja hocu to da resim ali mi nije jasno?jedino ako taj leptir nije pukao pa ostao u osovini doba! nema druge ne pristupacno je pokusacu sa ogledalom
Kod nas se to na 142 desilo, mi smo na kraj toga sto ulazi u osovinu navarili komadic plocice za dupli prst za kosu. I tako je skinuo sigufno 700 jutara. Neznam ja kazem a ti kako oces.

- - - - - - - - - -

Postoji ta osovinica sa zubcanikom koja ide jednim delom ide u osovinu doba ali na kraju nema nista jednostavno nema kontakta izmedju nje i osovine doba ne kontam sta je problem,kombajn je nas nov kupljen. Pre nekoliko god je pukla sajla i to se tako vozilo sad ja hocu to da resim ali mi nije jasno?jedino ako taj leptir nije pukao pa ostao u osovini doba! nema druge ne pristupacno je pokusacu sa ogledalom
Kod nas se to na 142 desilo, mi smo na kraj toga sto ulazi u osovinu navarili komadic plocice za dupli prst za kosu. I tako je skinuo sigufno 700 jutara. Neznam ja kazem a ti kako oces.

- - - - - - - - - -

E ljudi pao pazar sutra ga doterujem.
 
Kazem vam... Malo kratku sajlu stucajte da se rasiri na kraju gdje gubi kontakt. Tako rasirena ulazi u cetvrtastu rupu po dijagonali i nema problema... Od kako sam kupio kombajn sat nije radio ali od kako sam ovo napravio radi bez greske...
 
Mercedesov motor skinut sa 162-ke, da li ima manje prepravki za ugradnju u 142 od takvog motora skinutog sa kamiona?:sta:
Druze ima sigurno vise prepravki nego da je kombajnski , kao prvo bosh pumpa , pa filter ulja nije uopste na istom mestu kao kod kombajnskog modela , ima jedan filter goriva kod ovog drugog 2 , glavcina za pogon remenice na zvonu uopste nema gde da se prikljuci (treba druga ploca sa nutovima) , kojekakvi izvodi za grejanje kabine itd , da ne nabrajam to sam sve video kod prijatelja koji stavlja motor iz mercedesa 1213 u 142-ku , na to se zalio , pa sad na tebi je da odlucis ;)
 
Danas kada sam spremao 142 upalio sam ga bez problema posle 1 minut rada imas sta da vidis otisla spojnicka katastrofa...
2vl07fc.jpg

vspa2d.jpg

jzyzwp.jpg
 
Zasto ne mogu da povecam broj obrtaja bubnja na kombajnu Zmaj 133...remenice i sve oko njih je u redu, pokusavao sa ruckom iz kabine ne moze, mogu da se smanje obrtaji i da se onda ubrzaju do nekih 950 obrtaja sto je u jecmu malo pa ostaje iglica od jecma, ...pokusavao sa ruckom iz kabine ne moze, na sarafe koji su na sipci ne moze ni tako...je l' moguce da je to do remena i ako je on prosle godine u sezoni stavljen nov?
 
Da li mi neko oze reci koliko se krecu kolica za grlo za Zmaja 142. Nasao sam jedna, ali mi trazi 100e. Kao da je mnogo?
 
Zasto ne mogu da povecam broj obrtaja bubnja na kombajnu Zmaj 133...remenice i sve oko njih je u redu, pokusavao sa ruckom iz kabine ne moze, mogu da se smanje obrtaji i da se onda ubrzaju do nekih 950 obrtaja sto je u jecmu malo pa ostaje iglica od jecma, ...pokusavao sa ruckom iz kabine ne moze, na sarafe koji su na sipci ne moze ni tako...je l' moguce da je to do remena i ako je on prosle godine u sezoni stavljen nov?
Obrtaji bubnja za jecam treba da budu od 800 do 1050,Ako ti ostaju iglice i nemas dobar izvrsaj pokusaj sa stelovanjem korpe zatvori je za jednu rupu na rucici u kabini,ako lomi pokusaj da otvoris ili kontra,ili sporo ides pa malo mase dolazi do bubnja.
 
Nazad
Vrh