ZMAJ kombajni

Jel moze neko da postavi sliku grla od 142-ojke, ali kada je zakaceno na traktor. Hteo bih da napravim kacenje, pa mi treba neka slika....
 
Sve što ti je potrebno je ovo ili nešto slično
d9300e331417903.jpg
[/URL] [/IMG]
ovako izgleda zakačeno na traktor
e10101331417949.jpg
[/URL] [/IMG]
 
@dragan dmb koji je to model zmaja u kom si ubacivao hidro pogon?

Meni se cini da je to nesto slicno kao Z162, samo sto je Z125 stariji model, i cini mi se da mu je naknadno ubacena kabina. Znaci nema nikakve slicnosti sa Z142. Motor ako ima 136ks, to je preslab motor za 5 slamotresa i za protok kakav bi trebao da ima,znaci slab mu je ucinak. Po meni, to su losi kombajni, i komplikovani.




99% delova je isti kao i u Z161
Motor je ts46 136ks (turbo),brzine su kao i u Z142. Ja sa mojim Z125 nosim 6-redni adapter sa roto sečkama, mogu reći da ima dobar učinak i dosta lako radi. Moje lično mišljenje je da bi sa 5-rednim leteo po njivi i dosta goriva uštedeo,mada ni ovako nije loše.Da bi čovek znao da li je nešto dobro ili loše, mora prvo da proba,nije merilo "rekla/kazala".



Srdjan Žorž

ko i svaki drugi kombajn,gledaš od svega po malo, nema ništa specijalno da se kvari(bar meni nije). Ako je u dobrom stanju nije skup, ali ako treba dosta ulaganja mislim da nemaš računa.Samo za dobar adapter(5 ili 6redi) ćeš dati preko 4000e i kad sve staviš na papir :udri:
 
Postavio bi pitanje maticu,jer vidim da se dosta razume, mogu i ostali koji znaju. Uzeo bi zmaja 171,a vidim ima 151, pa ako su indeticni osim sirine vrsalice,da pitam za jednu glasinu dal je istinita. Kazu ljudi da im nije resena primopredaja mase iz grla u dob, pa cim je vlaznija slama ili rosa malko padne, ne moze da se tera. E sad jel to istina, i dal je i na koji nacin resivo. Hvala svima unapred.
 
Postavio bi pitanje maticu,jer vidim da se dosta razume, mogu i ostali koji znaju. Uzeo bi zmaja 171,a vidim ima 151, pa ako su indeticni osim sirine vrsalice,da pitam za jednu glasinu dal je istinita. Kazu ljudi da im nije resena primopredaja mase iz grla u dob, pa cim je vlaznija slama ili rosa malko padne, ne moze da se tera. E sad jel to istina, i dal je i na koji nacin resivo. Hvala svima unapred.

Cista budalastina. Jedino sta ti kombajni ne vole je rdja u grlu i koritu hedera.
 
Na cenjenog clana bubu sam zaboravio, primetio sam da vi gotivite velike zmajeve, znaci necu se pokajati ako ga uzmem..
 
To hoće da se desi ako su grlo i podbubanj(korpa)zarđali.Neće da uvlači već samo vraća nazad i bukvalno povraća.Voziš tako kupi i kupi masu na oger i kada proguta samo čuješ bum i sve krene.Rešenje je farbanje žitne korpe osnovnom farbom nakon skidanja ako se radi adaptacija i menjaju korpe.I obavezno mazanje ulaznog grla prerađenim uljem na kraju sezone kada se kombajn sprema za zimski san.Nama se jednom desio taj problem i u vlažnoj pšenici.Počeo da kupi i kada je masa uletela u bubanj zagušio se a inače ga je jako teško zagušiti.Prve sezone nismo znali za taj slučaj pa sam kontaktirao redom sve članove koji imaju sličan kombajn.Svi su rekli da je to sasvim normalna pojava.Od kako se korpa farba i ulazno grlo maže toga problema nema a kod nas se javljao još jedan problem plus.Kada zaguši obavezno otkine remen od varijatora bubnja.Imao je fabričku grešku koja je otklonjena za 500 dinara a pojeo je remenja za 500 eura.Svaka se škola plaća u ovom slučaju skupa škola kao Megatrend. :osmeh:
 
Mnogo vam hvala na brzim odgovorima, ja sam bas zagrejan da ga uzmem. E sad sam opet pao u brigu, taj kombajn vec dve godine stoji napolju, ko cetolku rdju skinuti.. I kako uopste, ima univerzalnu korpu, znaci i nju bi nekako trebalo naprskati preradjenim uljem.
 
Kod nas je prvi put radila čelična četka.Ribano korito hedera,ulazno grlo koliko se moglo dohvatiti a žitna korpa je remontovana pred sezonu pa je bila oribana.Jel se taj 171 prodaje u Vajskoj?
 
pa to sam i mislio, ili da naprskam sa naftom pa nek slama zulja. Da kod mog komsije, cekam da dodje pa cemo da vidimo sta ce biti. Sto jel si bio gledati ili bi da mi ga maznes, hehe
I rec dve za sve sto patente prave za grlo skidati, ovih dana cu staviti sliku kolica sto smo mi pravili, jedino sto zahtevaju je beton zbog malih tockova
 
Ako je u pitanju čovek koji je imao 2 Zmaja 171 na prodaju a koji je kupio Case kombajn znam ko je u pitanju.Čuli smo se telefonom par puta ali nisam nikada otišao da pogledam kombajn.
 
Sve što ti je potrebno je ovo ili nešto slično
d9300e331417903.jpg
[/URL] [/IMG]
ovako izgleda zakačeno na traktor
e10101331417949.jpg
[/URL] [/IMG]

Da nisu to gvozdja sa prizme za kacenje na nodetki pneumatskoj poznato mi nesto.

- - - - - - - - - -

Jeste on je. Ja sam imao 142, pa mi malko veci treba, i malko bolji heder za soju, pa mislim da je na171 bolji nego na 143. zato sam hteo cuti misljenja onih koji imaju tako nesto.
 
Hvala na ohrabrenju sad cu ja njega zvat da vidim gde je pa da bude aldumas. I celicne cetke pocinju da vriste
 
Poslednja izmena:
Nije lose, nas sistem je jednostavan ali malo nezgodan na mekoj podlozi. Kolica na tri tockica napred dva nazad jedan koji se vrti oko sebe i iznad njega mala hidraulicna dizalica a napred se kaci na mesta klipova i nema kuda.
 
Samo da se nadovezem za skidanje rde u kombajnu,nama je bilo savetovano da tu dosta brzo zna da ocisti rdu i UK ulje za kocnice,namaze se snjim i krene u rad a ono nagrize dobro rdu i brzo se skine tj.ocisti.Mi smo to radili za skidanje rde u koritu hedera.
 
Nazad
Vrh