ZMAJ kombajni

Pozdrav za sve forumase treba mi mala pomoc prosle godine sam uzeo zmaj 142 .u kukuruzu sam ugradio mu tarup na adapteru radjena generalna motoru sve funkcionise perfektno samo jedan problem imam grije se motor ko sta radi ja samo cistim hladnjak, nisam napomenuo da je hladnjak prije generalne rasjecan ociscen od kamenca nekako se ona sitna prasina uvuce u hladnjak i odma dize temperatu ocistim ga i samo krug i opet ista stvar, ne izbacuje vodu iz hladnjaka,motor ne trosi ulje filter zracni cist,dali neko zna kako da rjesim problem.
mozda ti nije uzupcen kako treba ja sam imao problema sa motorom s44 grejao mi se bez termostata na 80 90 stepeni i ispostavilo se da nije namestena uljna pumpa kako treba stim da je moja pumpa ona velika sa tegovima u njemu pa kad se nenamesti kako netreba poremeti paljenje traktora i greje se sve zivo i trese ceo traktor isto nije trosio ulje i sve je to bilo posle generalne kad smo vratili sve na mesto sad nemoze da predje 65 stepeni sta god da radim sa njim
 
Zanima me da li mogu da kupim ili da narucim propeler za ZMAJ 142????
I dal da trazim ponovo metalni ili plasticni???
Najbolje ti je da skineš tvoj cincilator da ga imaš sa sobom za uzorak jer ih ima dve vrste. Sa 4 i sa 6 rupa. Možda i štima od 2-ke.
A plastični ili met..... Pa možda je bolji plastični ali ni metalnom niš ne fali.

Semberac,ono što je žarkovmali napisao to prvo uradi ujedno i proveri dihtovanje izmedju hladnjaka i komarnika. Inače ne mora limom da se zatvara,može i sa gustom bojom da se zatvore te rupice. Eventualno plastobitom (podna zaštita za automobile).
Proveri sat da te možda ne laže on....
Vidi da nije možda termostat zaglavio.
Koliko ti je remen-kaiš ventilatora zategnut? Da ne klizi možda?
Dali nestaje tečnosti iz hladnjaka?
 
Pozdrav za sve forumase treba mi mala pomoc prosle godine sam uzeo zmaj 142 .u kukuruzu sam ugradio mu tarup na adapteru radjena generalna motoru sve funkcionise perfektno samo jedan problem imam grije se motor ko sta radi ja samo cistim hladnjak, nisam napomenuo da je hladnjak prije generalne rasjecan ociscen od kamenca nekako se ona sitna prasina uvuce u hladnjak i odma dize temperatu ocistim ga i samo krug i opet ista stvar, ne izbacuje vodu iz hladnjaka,motor ne trosi ulje filter zracni cist,dali neko zna kako da rjesim problem.
Ja imam ugradjenu roto secku na adapteru i tarupiram skoro do zemlje, tempetatura motora ne dostize ni 60(u novembru), leti ne prelazi 70 uz redovno ciscenje.Po meni vrlo je bitno imati dobar hladnjak po mogutstvu nov moze i s46 da odradi posao.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav za sve forumase treba mi mala pomoc prosle godine sam uzeo zmaj 142 .u kukuruzu sam ugradio mu tarup na adapteru radjena generalna motoru sve funkcionise perfektno samo jedan problem imam grije se motor ko sta radi ja samo cistim hladnjak, nisam napomenuo da je hladnjak prije generalne rasjecan ociscen od kamenca nekako se ona sitna prasina uvuce u hladnjak i odma dize temperatu ocistim ga i samo krug i opet ista stvar, ne izbacuje vodu iz hladnjaka,motor ne trosi ulje filter zracni cist,dali neko zna kako da rjesim problem.
Probaj da donji deo oplate blindiraš, najbolje da ofarbaš nekom nerazređenom farbom, dovoljno vazduha će imati da vuče i od gornje oplate a tamo nema toliko prašine.

- - - - - - - - - -

semberac @ donji komarnik oblozi limom,a gornji nek ostane kakav je onda nece direkt uvlaciti prasinu kod mene je bar to bolje bilo kada sam to stavio,ali nacice se neko da kaze da to ne valja sada.
Valja i te kako, ja nemoram da izduvavam hladnjak maltene cele sezone, jedino je problem da hoće na gornju oplatu da se lepi pa mora metlica da radi nekoliko puta dnevno, ima 3 veličine tih oplata, što višlja to bolje ali smeta što štrči puno iznad kombajna
 
meni se cini citajuci ovo da covek ima drugi problem......sve je to lepo i tacno kad se donja kutija zatvori i to radi posao odlicno,a clan je napisao da ocisti hladnjak i samo jedan krug napravi i opet se greje,e to vec nemoze biti zbog toga sto mu nije zatvorena donja kutija,u svakom slucaju savetujem te da zatvoris al mislim da neces s tim resiti problem.....
 
Hvala svima na savjetima, nesto od savjeta cu pokusati sledece sezone,nadam se da ce mi pomoci ,nisam napomenuo da uz redovno jutarnje izduvavanje hladnjaka temperatura ne prelazi 70 stepeni,ali pred kraj dana dize temperaturu,i normalno sutra opet izduvavanje i opet isto tako,tecnost ne izbacuje..
 
Hvala svima na savjetima, nesto od savjeta cu pokusati sledece sezone,nadam se da ce mi pomoci ,nisam napomenuo da uz redovno jutarnje izduvavanje hladnjaka temperatura ne prelazi 70 stepeni,ali pred kraj dana dize temperaturu,i normalno sutra opet izduvavanje i opet isto tako,tecnost ne izbacuje..

najgor je kad se prica menja ili posle 5 dana upotpuni pa onda ima raznraznih odgovora a u samom startu nije detaljno objasnjeno koji su problemi i sta je se sve preduzelo oko sanacije....sad jos kazi da poslepodne kad napuni u ladnjak te prasine motor dostigne citavih 80 stepeni i onda ga ladis i cistis......
 
Moje iskustvo sa zatvaranjem komarnika nije dobro, za probu sam ga bio zatvorio sa nailonom, presao sam od kuce 1km i temperatura je stigla do 85c, kad sam video kuda to vodi sidjem dole i pocepam ga. temp. spala odmah na 65c.
gornji komarnik mi je onaj mali od univerzala. 15-20% hladnjaka je bilo izbaceno iz upotrebe.

Kako izgleda taj komarnik na 143, dal je fabrika oslusnula potrosace i blindirala taj donji deo?
 
Kako se grije ja baš imam neki bez veze hladnjak, i komarnik obican od onoga sto ljudi stavljaju na prozore po ljeti, dešava se da nabije toliko da zavari hladnjak onda digne na 80-85, izađem uzmem metlicu ometem sače, i gas dalje, i svako jutro kompresor opirim hladnjak i zračni filter i nema grijanja !
 
Kako izgleda taj komarnik na 143, dal je fabrika oslusnula potrosace i blindirala taj donji deo?[/QUOTE]
Nije Dragane ništa promenjeno ni na 143, isti je komarnik kao i na 142 samo je gornja strana pod kosinom napravljena da estecki lepše izgleda
 
Kod kolege Semberca je najverovatnije problem ,da nema problema::suncanje::.Ja sam pomalo bio skeptik kad sam kupio novi hladnjak za 132.
Naime toliko su retka saća ,da kada bi bumbar naletio i malo skupi krila ,sigurno bi proletio.Jako sam zadovoljan u odnosu na onaj stari .Baš se neki dan otvorio komarnik i bilo je na njemu lišća od kuk. ali nikad nema potrebe za ispiranjem .
Zato na Zetoru imam najgušći što sam vidio u životu.Uvek je pola zapušen .Jest kad ga operem mogu ga zakačit za banderu i pustiti u trećoj da šlajfa dok nepotroši rezervoar, ali neće se zagrejati.
 
Oko zimovanja zmajceka koji su imali u hladnjaku vodu umesto antifriza cuo sam sledece varijante:
1.samo ispustanje vode
2.ispustanje vode i skidanje hladnjaka, te njegovo premestanje u neku prostoriju gde sigurno nece biti minus (ovo primenjuje bas dosta ljudi)
3.ispustanje vode, sipanje antifriza , malo radi motor i to je to. Na prolece se uradi kontra (prednost ne mora da se skida hladnjak)

Sta je najbolja solucija?
Nece ljudi da sipaju i rade sa antifrizom(sto bi bilo i najbolje), jer cesto negde curi, pa kad se doliva mora se paziti na koncentraciju.
 
Nazad
Vrh