ZMAJ kombajni

Dejane svaka cast za kombajn.... :bravo: Da je moj taj kombajn ubacio bi u njega klimu ma koliko kostalo to da se odradi i ne bi ga menjao!!! Nebi imao potrebe za tim..!!! Jos jednom svaka cast...
 
Dejane svaka cast za kombajn.... :bravo: Da je moj taj kombajn ubacio bi u njega klimu ma koliko kostalo to da se odradi i ne bi ga menjao!!! Nebi imao potrebe za tim..!!! Jos jednom svaka cast...

Klima se sad stavlja i jos neki senzori.

- - - - - - - - - -

@dejan_ jel ima koja slika iznutra?
extra odradjeno sve pohvale, ja ga znam jer je i u mom dvoristu isti ( ok, ne tako lep )

evo slike
hyhe.jpg
 
Jel moze neko da mi objasni kako se tacno podesava podbubanj za kukuruz na Z-141,citao sam u uputsvu da ulaz treba biti 32mm a izlaz 16mm kad je rucica na sredini,tj u 5-oj rupi i da budu paraleni bubanj i podbubanj.
Jedino neznam gde tacno da merim ulaz-izlaz na kojim sinama...
 
Zvuci glupo,al do sad nisam nikad to ja podesavao nego majstor koji mi radi svakog proleca pregled kombajna a sad nije mogao doci da mi uradi adaptaciju,pa ne znam gde se to tacno meri,
 
Ulaz na bubnju za kukuruz treba da bude 36,a izlaz 20mm. Ulaz se meri na prvoj sini na korpi,i sina od bubnja se dovede u paralelan polozaj sa prvom sinom korpe. Najbolje je da uzmete neki sraf debljine 32mm i zaglavite ga izmedju i podesite, sa levi i desnih vratanaca. Isto to uradite na izlazu na zadnjoj sini,u isti paralelan polozaj sa sinom bubnja,ali sa srafom od 20mm.
Za zito je ulaz 16,a izlaz 8mm.
Za suncokret i kukuruz ostaje isto podesavanje,jedino se lanci na uvodnomgrlu podizu za jednu rupu.
Ako sam pogresio neka me neko ispravi.
* ovo je za 142 podesavanje,pa nisam siguran dal je bas identicno,moguce koji mm dole u podesavanju,ako ste videli da je tako po Vasem uputstvu.
 
Hvala Vam na savetima. Sutra cu probati,nadam se da cu uspeti.
 
Poslednja izmena:
Jer ima neko od vlasnika Z14x preuređen pogon za kipovanje? Da nemora vršalica da je uključena kad se kipuje, nešto sam čuo da se to prerađuje i pogon se dobija od varijatora vožnje tj od remenice kod menjača, svaki savet dobrodošao

Moguće je ali taj što sam je video je bio prilično zbudžen, stavljane je bila remenica još jedna gore na motoru. Čuo sam da je neko stavljao hidro pogon ali to nisam video i zvuči još komplikovanije.
 
Nazad
Vrh