ZMAJ kombajni

Nisam probao,ali kako mi je član kum objasnio treba staviti veću remenicu na osovinu vetra,pošto tako ubrzavamo
slamotrese , lađu a normalno i vetar.
Kiraj da bi ubrzao stavlja se manja remenica. Eventualno ako ubrzavaš samo ladju i slamotrese onda ide veća remenica ali na kontra stranu.
 
To je sve bezpotrebno,kombajn treba da radi na pun gas a ostalo treba znati nastelovati.Decenijama radimo suncokret sa kukuruznom varijantom a sito fi 10mm u drugoj bez varijatora malo brze ide od prve pun varijator,a naravno da je bolje da varijator ide na sporoj
 
Jel neko probao kod adaptera za suncokret da stavi umesto pickup prsta da stavi lopate

agroinform2012080817573.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Ja sam to uradio pre 5 godina i jako sam zadovoljan stim sto sam morao da promenim lancanik na spuzu stavio sam veci da bih ga usporio posto je hteo da izbacuje glave ispred kombajna,to sam uradio posto imam kompletan heder sa uredjajem za suncokret koji radi samo suncokret.
 
Kad se vršu zelene glave ,ko korpa ,mora nešto i da popusti.jedna lopatica od bitera nije izdržala .


A ovako izgleda majstor posle uspešne zamene.



Predveče smo probali da uglavimo ovu "mečku " na šurakov, Z- 190 ali mora malo da se iseče deo iznad slamotresa ,pošto ne može karter da stane.Mislim da će sutra biti u funkciji.




 
Ne morate da secete deo iznad slamotresa vec da motor vise podignete jer necete moci da naspanujete remen od varijatora voznje,bice labav.Premerite jos jednom jer kako ono kazu tri puta meri a jednom seci.Kiraj imali ste srece sa lopaticom bitera jer se nama jednom na 141-ci pocepala,otpala i zakacila za pod bubanj tako da je pocepala biter.Komsiji se isto desilo pre par dana na 142-ci.Biter otisao u vecna lovista i morao je doci nov a milina za izgraditi stari i ugraditi novi.
 
Kiraj, zašto miste stavili one druge češljeve što idu za kukuruz?
Na biteru su dva ovakva a dva su sa bodljama ,za kukuruz.Radi tako već nekoliko sezona.
Matiću ,stvarno je sreća što nije otpao sa bitera,inače bi bilo posla.
Što se tiče motora ,koliko sam upoznat ovaj motor je skinut sa Z-190 i postavljen je na njegove nosače,misliš da nosači trebaju da su višlji?
 
Pa ovo je motorčina i još MB pa umesto njega treba staviti IMr, gde ste ga tako komplet pronašli a za malo prekrajanje nije problem samo da mu nebude teško ?.
 
Cini mi se jer imamo taj problem kod nas na kombajnu.Izmedju nosaca motora i donjeg nosaca ubacena su parcad plocevine od 20mm i opet je malo,treba gore jos 5 cm da bi remen mogao da se naspanuje kako bog zapoveda.Ipak vi proverite jer ne mora da znaci da sam ja u pravu.Misljenja sam da je ovaj motor preslab za kombajn. :osmeh:
 
Paljen je ,lepo radi,pritisak mu je oko 3-4 bara ,kad se malo ugrejao,na malo jače od lera.Dosta lako je upalio ,mislim da je dobar motor.
 
Ja sam to uradio pre 5 godina i jako sam zadovoljan stim sto sam morao da promenim lancanik na spuzu stavio sam veci da bih ga usporio posto je hteo da izbacuje glave ispred kombajna,to sam uradio posto imam kompletan heder sa uredjajem za suncokret koji radi samo suncokret.

@bukur jel bi ti mogao to da mi slikaš pa da vidim ako ne prodam kombajn da ugradim :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh