ZMAJ kombajni

Ovo je u stvari uredjaj za nadzor broja obrtaja osovina, a tek sa zvucnim alarmom u slucaju prestanka okretaja osovine ce biti prava pomoc kombajnerima.Na zimu ce biti vremena i za to, pa dogodine u masovnu proizvodnju i ugradnju.
 
Siniša, slažem se da je ovo moglo da se zavari, al to bi bilo budženje i pitanje koliko bi opet izdrzao... Jest da tih 23000 nije malo, al sad smo i ovo rešili i idemo u nove radne pobede...
 
Drugovi ove godine prvi put treba da vrsem kombajnom soju,sta sve treba da nastelujem,sta se menja kombajn je nastelovan za psenicu trenutno,nemam zmaja al princip rada je isti.:osmeh:
 
Pa na zmaju obično donje sito stoji na pola, a gornje šteluješ da neizbaciva zrno (obično na pola, al ova godina je specifična, pa će verovatno morati malo da se zatvori)... Vetar skroz otvoren...

I gledaj da soja bude čista, da nema zelja, ambrozije i tako tih trava, jer to pravi veliki problem i oće da guši bubanj a i da prljavo radi...
 
cena im je oko 140e, u rumi je bilo jedno novo 120e, a ja sam uzeo kao novo za 90e, super radi nema toliko olovki u bunkeru i ne gusi se izmedju 2 sita, sto se kod zitnog sita u kukuruzu desava...
 
jedva sam se dovukao do kuce, otisla pogonska remenja...deveta sezona Optibeltovi...
koje da uzmem sad, naj jeftiniji u startu otpadaju iz opticaja, neka sredina me interesuje...
koja pogonska remenja se u poslednje vreme pokazala kao dobra???
 
Nazad
Vrh