ZMAJ kombajni

Hvala ti Zorane. Naravno da ima iste slamotrese.
 
Poslednja izmena:
da najzad postavim slike koje su mnogi tražili,limovi na zadnjoj strani sabirne ravni umasto guma
ovako izgleda namontirano i tako se i ubacuje
sdixpg.jpg

donji lim
snjo6f.jpg

gornji lim
2edox0p.jpg

dimenzije donjeg lima i mala ispravka širina 99,5cm
vgjvv6.jpg

dimanzije gornjeg lima
16a3yb6.jpg

sa leđe se skidaju gume i nosač češlja a češalj se šafi za ove limove
 
Poslednja izmena:
Danas i ja malo radio oko kombajna, montirao oprugu za lakše otvaranje cevi...

IM
 
Slikano negde u Sremu. Pravi raritet... Mada ću ja Gazdu duže pamtiti po šunki i kulenu. :p



















 
Mozda si nabacio koju kilu pa ces mozda moci da odvrnes neki sraf sa 19 kljucem. Jel ti je dosadasnji rekord bio samo sa 13 kljucem
 
Ala su ovi matori članovi foruma podetinjili... Sve neki fazoni iz zabavišta. :)

Eno vam chat pa me zajebavajte do mile volje, ali nemojte da off-ujete stručne teme. :ppozdrav:
 
ajoooooooj,gosn Matic pa kod vas jos promaja duva ufff.......a sta bi sa onim zakazanim jecmom,maj prosao odavno
@peto,dal moze da stegne 8mm saraf moment kljucem na 40Nm a da pri tom neprdne......
 
Gosn Danger, sumnjam da uopšte znate kako se došlo do tog "Nm" i kako se ta jedinica u celosti izgovara. :ppozdrav:
 
tvoj problem,imas pravo da sumnjas,neznam zasto al kad procitam tvoje "strucno" misljenje i sumnjanje i kad pogledam sliku u tvom avataru,hm.....zapitam se,dal svaki put prodjes kao i taj kojot u crtanom (vecito se ceska po glavi i misli gde sam to ovaj put pogresio)ili cekas da neko plati debelo (da bi im deca bila sretna)da se napravi crtani kad je i taj kojot jednom pobedio i kad se njegov plan za zasedu konacno ostvario,nemoj visoko da letis,mlad si orao,mani se literature nego uci iz prakse kad vec imas priliku,nema je svako......
 
Aham... Mogli ste jednostavno reći da ne znate. Ja ću vam svejedno reći, jer za razliku od mnogih ovde na forumu ja smatram da nije sramota ne znati već je sramota istrajati u neznanju.

Dakle ovako: Moment sile je u matematici vektorski proizvod vektora položaja sile i vektora sile. Što će reći M= r x F (iznad svakog slova se nalazi i strelica koja označava da se radi o vektorima).

Jedinica za meru intenziteta momenta sile je Njutn metar (Nm).

Na pitanje šta je to moment, mnogi majstori bi odgovorili da je to: sila puta krak.
Uredu. Prihvatam odgovor ako je majstor pri tome mislio da sila deluje upravno na krak (recimo npr. na polugu). Onda bismo po njegovoj definiciji dobili tačan odgovor.

Ali šta ako sila ne deluje normalno na polugu, već pod nekim uglom? Da li je i u tom slučaju moment isti?
Odgovor je ne.
Jer ako na polugu dužine 1m deluje sila intenziteta 1N, pod uglom npr. 45 stepeni, onda intenzitet momenta sile više nije 1 Njutn metar, već samo 0.7 Nm.

Zato se za moment sile ne može reći da je on jednak proizvodu sile i kraka, već se mora pomnožiti i sa sinusom ugla koji sila zaklapa sa krakom.
Što će reći:

M= r * F * sin Alfa

:ppozdrav:
 
Ljudi, šta vam je večeras? Sami off topici i medjusobna prepucavanja i vredjanja. Ako neznate šta bi pametno napisali, gasite i na spavanje.
 
@Attila m
Ja nigde nisam napisao da neznam,a i da neznam nisam trazio uopste od tebe da mi to objasnis i odgovoris,al ti si uporan i naporan i zelis nama svima pokazati kako se znanje prepisuje iz knjige,moj ti savet da netrcis pred rudu i neodgovaras nesto sto te niko pitao nije,i nemoj smarati molim te.....
 
Aham...



Na pitanje šta je to moment, mnogi majstori bi odgovorili da je to: sila puta krak.
Uredu. Prihvatam odgovor ako je majstor pri tome mislio da sila deluje upravno na krak (recimo npr. na polugu). Onda bismo po njegovoj definiciji dobili tačan odgovor.
Jer ako na polugu dužine 1m deluje sila intenziteta 1N, pod uglom npr. 45 stepeni, onda intenzitet momenta sile više nije 1 Njutn metar, već samo 0.7 Nm.
:ppozdrav:

A kolika je sila intenziteta na primer kod ugla od 29 stepeni ?
 
Gospodine Danger,

Smaranje ste započeli Vi i još neki pojedinci sa svojim “stručnim” mišljenjem o nečemu o čemu vas takođe niko ništa nije pitao. Vi, kao ni gro članova me ne poznajete uživo a svejedno uzimate za pravo da me podje*avate na svakom koraku. Ali dobro. Ako Vam to daje neki smisao životu – samo napred.

Nigde nisam rekao da se znanje prepisuje iz knjige. Ali teorija pomaže u tome da se praksa bolje razume. Zato ja mogu da objasnim zašto protivtegovi na radilici nemaju nikakve veze sa snagom motora. Zašto je motor sa antifrizom topliji od motora sa vodom. Zašto nije pametno stavljati džak na usis kombajna. I da ne nabrajam dalje.

Imao bih ja šta da doprinesem ovom forumu, kada ne bih morao da gubim gro vremena prepucavajući se sa kojekakvim osobama što misle da su popile svu pamet ovog sveta i da forum postoji samo za njih i zbog njih (a ne primećuju kakve sve gluposti oni sami šopaju).

Prijatan dan Vam želim. :ppozdrav:
 
De Atila ne proseravaj se tudjim znanjem,bar ja znam situaciju zato bolje cuti i nemoj se busati kad i sam vidis koliko ne znas tek kad izadjes na teren.Sto se tice cika Njutna,krakova i sila nema tu puno pameti osim da podesis moment kljuc i oooorrrruuuukkkkk dok ne skljocne,ako to ne mozes da uradis k'o covek jeb* teoriju.
 
Nazad
Vrh