ZMAJ kombajni

ja sam kupio prosle nedelje 142 samo zitna varijanta za 6300eura,jesam li puno dao? svi kaisevi novi motor remontovan,84 god.treba da ga doteram sledece nedelje...
 
Taj 142 je precenjen kombajn kao sto je nekada bio (automobil) Golf 2.
Za ispod 10000 evra moze da se nadje ZMAJ 190 bez secke u relativno doborom stanju sa hederom, kolicima i adapterom bez tarupa.
Culi ste koliko je Matic platio i sta je dobio pa vi onda kupujte 142 i gadjajte se ludim ciframa...
 
miroslav k je napisao(la):
pa jeste ali za 142 ima sve delove na vasaru a za ostale je malo veci problem

Jeste ali se ti kombajni ne kvare kao 142 (govorimo o istim uslovima remonta i istim uslovima rada), mogu da rade prljavo bez neke bojazni da ce stati ako sve OK, imaju heder primeren propusnoj moci kombajna, produzen sto hedera, hidro-pogon vitla, ojacane bocne reduktore i da ne nabrajam dalje.

Sto se delova tice, nije potreban vasar jer znam bar 5 ljudi u Vojvodini kod kojih moze da se nadje polovan ali dobar deo u roku od 2 sata.
 
142 je idealan kombajn za manja gazdinstva i za početnike zbog jako jednostavnih rešenja ima svega 13 kajiševa zajedno sa 2 alternator kajiša.Kad se 142 dobro spremi pred sezonu tu se isto ne kvari ništa,i ako ne daj bože nešto crkne odeš do trafike,do komšije i 142 u roku od 2 sata ide radi dalje. :ppozdrav:
 
141 ti je 90% isti kao 142,samo što su starije godine proizvodnje.Kupiš najbolje 142 neki jeftiniji,središ ga ležajevi,kajiševi,ofarbaš i miran si 7-8 godina,i taman ga i naučiš dok ga središ. :ppozdrav:
 
E bas super sto je ljakse spomenuo te alternator kaiseve, kod mene na 141-ci ima jedan i ujaku je otisao prosle godine u zitu, on ga zamenuo ali stavio na pogresnu sajbnu i zamalo da zapali motor, kako bi to trebalo fabricki da stoji.
 
Fabrički imaš kod 142,2 komada iste dužine i idu sa remenice radilice na vodenu pumpu i na alternator paralelno,i španuju se na alternatoru.To ti je cela filozofija,prosto ko pasulj. :udri:
 
zorancile je napisao(la):
Bubu, ti misliš da se 190 kvari manje nego 142? Ja ne mislim.
bogme slazem se...dosla pre 2 godine dva zmaja 170 i 171 u selo,90 i neko godiste...po 15-18000 eura...vlasnici srecni,ali nije dugo trajalo...na kraju sezone drugar sa univerzalom ovrsio vise nego oni.hehehe,i brzo su otisli na dalji put,i to za dosta manje pare...tako i 190...ne znam,ali univerzal i 141/42...sto komplikovano,kad moz jednostavno. :sta:
 
Pa 170,171,190,191 uopste nisu losi kombajni samo ga dobro izremontujes i gas gas nevoli fus i krpljevinu kao 142 141i td
 
CVEJA Po je napisao(la):
Malo li je nejasno.Zar ne ide ta traka od plastike unutar perforirane ploce? :sta: Fig 1

Konačno da odgovorim.

Nama je bitna samo druga slika (Fig 2.) iz tog fajla, jer je eksperiment rađen sa takvim sklopom.
Ta traka od plastike ide baš ispred ventilatora koji duva vazduh na perforiranu ploču, jer je zadatak te trake da pravi turbulenciju, iliti promenu sile kojom struja vazduha udara na površinu ploče. Zašto je to bitno? Čisto prevencije radi. Zamislimo da se slamka negde zakačila. Iz iskustva znamo da ako se na slamku deluje konstantnom silom - manje su šanse da će se otkačiti. Ali ako dođe do periodične promene delovanja sile na slamku, itekako postoji šansa da se slamka oscilovanjem oslobodi, te da je sledeći nalet vazduha izduva sa strane ploče.
Ceo sistem je veoma jednostavan, i može se lako postaviti ispred hladnjaka traktora. Samo treba kupiti elektromotor koji će se napajati sa akumulatora, te namontirati na njega propeler, a ispred ventilatora na poseban nosač staviti tu plastičnu traku.

Izvinjavam se moderatorima na off-topic-u. Ali sam smatrao da ideja može biti od koristi onima koji su praktičari. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh