ZMAJ kombajni

63yu78.jpg


pogon mu je od vazdusne struje od ventilatora ( ne radi na malim obrtajima ) a taj bubanj je sa 4 kopce zakacen na taj vertikalni lim odakle turbina vuce vazduh za ladjenje
 
Postoji još jedan način samočišćenja hladnjaka, a rezultati eksperimenta prikazani su u ovom radu na engleskom:

http://www.box.net/shared/czoz78tr66

Prilično je jednostavna konstrukcija (na drugoj slici - Fig. 2.). Ispred hladnjaka se postavi perforirana ploča, a ispred te ploče se postave ventilator, i ispred ventilatora jedna traka od plastike koja se obrće i pravi turbulenciju. Ventilator gura vazduh kroz rupice na ploči, a nečistoće tipa slame, pleve itd. bivaju oduvane u stranu pod uticajem strujanja vazduha po površini perforirane ploče.
Interesantno rešenje i po meni se da lako instalirati na mnoge traktore. Recimo, da bi najveći problem bio napraviti proreze na maskama traktora da bi slama i pleva imali gde da izađu.
 
Na Fig.1. je predstavljeno postojeće rešenje prečistača, čisto ilustracije radi, ali se rad bazira na eksperimentalnom sklopu prikazanom na fig.2.
A ta traka od plastike se na engleskom zove cover plate. Slobodno se okreće, a pričvršćen je na ležaj. Njegov jedini zadatak je da pravi turbulenciju, tj. da ventilator ne duva uvek istom jačinom na površinu perforirane ploče. Recimo, ako bi se slama negde zakačila, manje su šanse da se odatle odvoji pri konstantnom pritisku vazduha. Ali ako pritisak oscilira, slamka ima šansu da se mrdanjem oslobodi.

Drugar... ::namigivanje::
 
A da li ima razlike u motoru izmedju 142 i 142RM:haha:
Upravo pregovaram za jednog 142 pa me interesuje.



Redizajniran i Modifikovan, a po mojim saznanjima razlika je sledeća-

za 133RM- Manji volan, bolje sedište, tapacirana kabina, bolje rešena hidraulika nego kod 133 kod kojeg se može samo jedna po jedna operacija raditi, ništa istovremeno.
za 142RM- Manji volan, bolje sedište, tapacirana kabina, pojačanje ispod vetra, metalne letve na vitlu, ventilacija s leve strane, pojačan zadnji trap, spušten filter fazduha (nije više najvišlja tačka kombajna)....

...verovatno ima još nekih sitnica, mada ja više ne znam.
[/quote]
 
Matić je napisao(la):
Miklos zato što je identičan kao moj 141.Pogledaj mu instrument tablu(brava za paljenje)lula za kipovanje je kratka,zadnja rasvetna tela su ona široka.Možda i grešim.
Niste u pravu od 1983 je pocela da se proizvodi 142-ka sa kratkim levkom i isto instrument tablom i svim ostalim kao 141 mo je 83 godiste i ima isto to samo sto sam ja posle budzo i levak i volan i sve ostalo
34ispsg.jpg

9kvxv9.jpg
 
nema nekih bitni stvari ni za zetvu ni za udobnost najvaznije daje zdrav i na vreme odrzavn a za ono RM kupiš na vašaru i zalepiš eto kupuj ::novac:: :ppozdrav:
 
ja imam dva zmaja 142 prvi sam vlasnik. prvi je 1983 god narandzasta boja kratka lula veliki volan,drugi je 1986 god duza lula,mali volan,crvena boja. razlike u instrument tablama nema izmedju ova dva godista.
 
MONTOYA je napisao(la):
Sakuljan,stavi sliku tog nosača retrovizora,jel se lomi pri udaru ili je fiksan
Ne lomi se fixan je ali nemozes da ga zakacis nigde posto je siri heder od retrovizora
15mg1tl.jpg

Post je spojen: [time]1298187309[/time]
_________________________________________________
Na ovoj slici se lomio dok nisam postavio po dva retrovizora na svakom nosacu pa mi se drmalo posle sam dodao neki ram i fixirao retrovizore za taj ram inace na dojne male retrovizore vidim zadnje tockove i poklopce na elevatorima.
 
Da li vredi dati za kombajn zmaj 142 13000-15000e sa sva tri uredjaja ? zadnja generacija,serija kako god? nzm jel je 92 ili 94 godiste *to vecvi bolje znate koje je godine poslednji proizveden* zito je jako malo radio,a kukuruz par godina 300+ jutara.
p.s. nema papire -sto pada u vodu(msl imao je ali su se zagubili a nije nikad registrovan)...
 
To je i inače puno.... Kod nas je neki dan prodat 143 od prvog vlasnika sa 3 uređaja 99 godište za 15000
 
Nazad
Vrh