Zmaj berači kukuruza

Znaci time samo njih ubrzavam tj. privodne lance, da li ce to sta uticat pozitivno na onaj moj problem sa berackim valjcima sto ne stignu da pravilno provuku stabariku da je ne povijaju cesto
 
Прегледај како ти стоје брисачи ножеви који иду дуж ваљака морају бити оштри и добро подешени чини ми се 2мм од одкидачких ваљака.
 
Прегледај како ти стоје брисачи ножеви који иду дуж ваљака морају бити оштри и добро подешени чини ми се 2мм од одкидачких ваљака.
Namesteni su kako treba jer ne nakupljaju trave na okidackim valjcima.
KOliko onda razmaknuti okidacke valjke da bi se eventualno popravilo ovo sto meni pravi problem?
 
Koliko se sečam 4 mm je razlika na pločama ulaz izlaz npr 32 mm ulaz a na izlazu 36 mm. Ove godine ja bi to smanio barem za 6 mm.
Ja sam mu ugrubo napisao.Razmak je knjiški,kako si ti napisao.Treba da je razlika -preciznije od 2-4mm veča na izlazu u odnosu na ulaz.Zavisi malo i od kukuruza.Ove godine mogu da budu i veća odstupanja jer je loš kukuruz.
Marko,što se rolja okidačkih tiče,one se šteluju prema debljini stabljike kukuruza.Tu nema milimetara i santimetara.Ja sam ih raširio na 3/4-to znači da ti se tu rolje uzubljuju.Ne znam kako da ti objasnim drugačije.
 
Nazad
Vrh