Zmaj berači kukuruza

Danas sam bio kod jednog poznanika.Prodaje berač Zmaj 222 u ekstra stanju pa ako nekoga interesuje mogu mu dati broj i opis stanja mašine.
 
pozdrav...kupiosam tablu gumu od 1 cm -ra ,za elevatora dali može neko da mi da dimenzije,,,mere originala,,,,,jer ja gore imam različite...hvala unapred
 
Taj berač vredi 3500€ realno kod nas nađeš Đuro Đaković Cornliner berač 2 reda koji je kopija 223 za te pare a godište 2003-2004 ...
 
dali neko može da izmeri gumene lopatice kod zmaja jednorednog u elevatoru...ako nije teško...pozdrav
 
Pozdrav svima,Rudi07 nekad je Agroprofil pravio reduktore za zmajeve jednoredne berace al vise nemaju,ja sam pre dve godine imao 212 i hteo sam uzeti jedan reduktor al vlasnik kaze da vise vredi neke lancanike menjati nego reduktor.Cena je bila nekih 270 eura za reduktor u ono vreme.:ppozdrav:
 
Narucio sam danas iz Tip Top-a valjke za mog 214,4400 su gume iz 3 dela za 2 osovine,gumice su 2000din po osovini i zvezda je 300din njih sam narucio 5 komada.

Imam pitanje kako se skidaju valjci sa beraca ??
 
Nije baš lako.Mora sve da se raskupusa da bi moglo da se dođe do valjaka.Onda da se poskidaju lanci,španeri,zupčanici ma bukvalno sve.
 
Meni je neki lik kod nas gume na valjcima radio i to mene nije uopće puno izašlo oko 70€ njegove gume i on nabio gore na svih 8 valjaka to je bilo prije 4 godine, tako da nisam htio se sam patit i nabijat to gore !
 
Ne morate da se izvinjujete zaboga,svi mi grešimo.N.A biće teško i čupavo a još ako nije nikada skidano sledi rađanje mečke.Sve u svemu uradiće se,ne lako ali uspešno.
 
Radjeno pretprosle sezone kad je pukla jedna gumica valjka i provrteo ostale pa je bilo skidanje svega zbog jedne osovine,sad opet sve skidamo i stavljamo nove iz tog razloga smo i uzeli ove iz 3 dela.
 
Mi smo pre nekako završili remont berača 222 (nikad do sad nije bio remontovan)samo je krpljeno i voženo 1985 godište.

Menjano je:
privodni lanci,ležajevi na valjcima svi,one dve gume na pužu što tera klipove na transporter koji ih dalje nosi na komušaljke,skidan taj transporter(na njemu promenjena ona dva lima,nov lanac,nove gume što vuku kuruze,ležajevi na donjoj i gornjoj osovini,komušački sto(menjane gumice,svi ležajevi,jedna osovinica na gvozdenom valjku,ona dva pogonska zupčanika(velika),nov lanac,nov lanac što vuče klipove u koš i na njemu 7 gumenih lopatica,dole one dve osovine što pokreću taj levator sa ležajevima,i na kraju je koš izvaren jel je klip "ušo" unutra oko 10 cm.

Koštalo je i ::novac:: a više živaca.:ppozdrav:
 
O.K.Mi smo na našem 222 dok smo ga imali svake godine radili veliki remont,brao je dosta pa je moralo_One limove na transporteru ili kako smo ga mi zvali malom elevatoru ćete morati menjati skoro svake godine,loš kvalitet lima pa popuca gore nego originalni.
 
Nazad
Vrh