Zmaj berači kukuruza

Dali neko ima sliku Zmaja 212, interesuje me prepravka bunkera za kipanje
 
NA Zmaju 222 RPM treba da rastavim pužni transporter okrunjenog zrna. Dali neko zna da mi kaže moram li da skidam sve od dole ili mogu samo da izvučem osovinu kada popustim šraf na spirali? Gledao sam samo u katalog pa mi nije jasno.
 
Da li je neko imao iskustvo sa zmajevim dvorednim samohodnim beracem,ili zna nesto o njima,pravljeni su negde oko 1985-6 i ima i pedesetak,interesuje me kako su se pokazali i vredi li to nesto?:ppozdrav:
 
Za oznake ne znam,al mi je reko da mu je motor sestak,da nema kvacilo vec samo varijator kao na burgoin,s tim sto nema hidro pumpu vec menjac,videcu sutra pa javljam.
 
Ma to u opste nije bitno,jer tu potrosnja moze da bude veca od 5-10 posto jer imam zitne sa 4 i 6 klipa pa znam,nego druge stvari,ko bi ga znao,videcu,slikacu pa cete da vidite.
 
ma nije samo potrošnja u pitanju , nego motor koji ima 130ks da tjera samo dva reda kukuruza to mi ne ide nikako u glavu

pitam se zašto je to konstruktor tako uradio jer svi znamo do je dovoljno i mnogo manji motor od 130ks

znači održavanje motora sa 6 cilindara nije ni blizu održavanja onoga od 4 , ako idemo od same zamjena ulja,dizni regliranja pumpe , količine dijelova a eto potrošnju d auzmemo kao zadnji faktor , nema logike :sta: bar za mene
 
Ma jok.To je garant ručni rad,napravljen od kombajna 780 ili 131 pa mu je odatle taj motor M36 ako ne grešim.Gde se taj motor ugrađivao sredinom 80-ih godina?Nigde,jedino ako ima S46 a taj je prevelik.Obavezno slike i oznake tog sokoćala.
 
Matiću nisi u pravu Zmaj je pravio samohodne beraće, samohodni 4-redni kombajn za brbu kukuruza u klipu .. evo dokaz imam knjigu iz 1986 .. !
jsn5sn.jpg
 
Ja isto znam da se pravio 4-redni zmaj samohodni berač klipa kukuruza koji je imao oznaku Zmaj 240, a za dvoredni nikad nišam čuo...
 
Nazad
Vrh