Zmaj berači kukuruza

@Matic

Uvek ides iz krajnosti u krajnost ::lose:: jesam ja negde mozda napisao da je moj najbolji :sta:

Svako moze da iznese svoje misljenje zar ne, ili je to ipak zabranjeno....?

Ubedljivo tvrdim da je Z 224 kvalitetniji u radu od Z 223
A normalno da ce kupovati Z 223 kada je dosta jeftiniji :cao:

@MONTOYA

I ja iskreno ne vidim manu tom fiksnom tarupu jer od kada smo ga namestili na sredinu, vise ga uopste nismo pomerali, radi kao sat, i nikada nismo imali problema poput "kacenja o grbav put" :cao:
 
Samo ti kupi 223 to je ekstra berač a ako hoćeš 222 prodat cu ti ja mog :ppozdrav:
Moj 222 je dobar ali eto ako naleti kupac za 3000€ ja bih ga dao kod mene je osovina tarupa i nozevi potpuno novi to me koštalo oko 600€ nisam siguran .. !
 
Naravno da nije zabranjeno i niko ne osporava 224 ali saslušaj i sagledaj malo iskustva drugih.
A ovo ::lose:: i ovo :sta: zaista nije potrebno. :cao:
 
Pitao bih Matica koliko ima valjaka komusacka sekcija 223 a koliko 224mislim na metalne i gumene
 
sta mislite o ovome cena je 2400e
a3yvzc.jpg
 
Koje ima o berač Z-223 i Z-224 zna najbolje koje su prednosti i mane i jednog i drugog, ali znam njih nekoliko da su se ponovo vraćali na Z-223 i govorili da je on bolji od Z-224. Tu je dosta već navedeno i oni su u principu dosta slični ali osnovni problem kod Z-224 je berba kada je uprženo jer tada dolazi do zagušenja komušine i klipova u komušačkom stolu. :ppozdrav:
 
Kako mislis da dolazi do "zagusenja komusina i klipova u komusackom stolu".....?

To jedino moze da se desi ako su gume na valjcima toliko lose da mozes prst da "gurnes izmedju valjaka" i onda ako je klip los ili ga je mozda uhvatilo crvenilo pa je uvenuo, naravno da ce ostati tu ako su gume lose :cao:
 
SaleCar je napisao(la):
Kako mislis da dolazi do "zagusenja komusina i klipova u komusackom stolu".....?

To jedino moze da se desi ako su gume na valjcima toliko lose da mozes prst da "gurnes izmedju valjaka" i onda ako je klip los ili ga je mozda uhvatilo crvenilo pa je uvenuo, naravno da ce ostati tu ako su gume lose :cao:
Prije 2 godine sam brao sa R60 nako neki srednji kukuruz, i brao sam 3.spora gas do ibera, ali sam povremeno koristio kvačilo jer se nabije na kljunove, i vidim ne baca elvator zablokiro kada iza komušački stol pun kukuruzine i klipova a gume sve nove te sezone na valjke nabio, i od onda nekoristim 3.sporu samo 1. i 2. .. ! :cao:
 
ratarhr je napisao(la):
SaleCar je napisao(la):
Kako mislis da dolazi do "zagusenja komusina i klipova u komusackom stolu".....?

To jedino moze da se desi ako su gume na valjcima toliko lose da mozes prst da "gurnes izmedju valjaka" i onda ako je klip los ili ga je mozda uhvatilo crvenilo pa je uvenuo, naravno da ce ostati tu ako su gume lose :cao:
Prije 2 godine sam brao sa R60 nako neki srednji kukuruz, i brao sam 3.spora gas do ibera, ali sam povremeno koristio kvačilo jer se nabije na kljunove, i vidim ne baca elvator zablokiro kada iza komušački stol pun kukuruzine i klipova a gume sve nove te sezone na valjke nabio, i od onda nekoristim 3.sporu samo 1. i 2. .. ! :cao:
Ne znam kakve R60 ima brzine i kako su rasporedjene, nikada nisam ni sedeo u njoj :cao:
Ali ako ti se to desilo verovatno si isao prebrzo, mi beremo sa rusom ima veliki izbor brzina i kardan je na 1000 obrtaja i nikada nismo imali probleme sa tim :cao: :cao:
 
Po čemu je budžotina?Lepo piše da je hitna prodaja.U blizini je prodat takav prošle godine za istu sumu jer su čoveku pare bile hitno potrebne.
 
Svi mozemo da nagadjamo kakav je dok neko ne ode i ne pogleda ga :cao:
Ali to "hitna prodaja za male pare" po meni nikada nije bas da je sve ok, mozda ga ipak nesto "boli" pa daj kao to da napisem, da dobijem makar koliko toliko, a buduci vlasnik neka vadi oci sa njim :cao:
 
SaleCar je napisao(la):
ratarhr je napisao(la):
SaleCar je napisao(la):
Kako mislis da dolazi do "zagusenja komusina i klipova u komusackom stolu".....?

To jedino moze da se desi ako su gume na valjcima toliko lose da mozes prst da "gurnes izmedju valjaka" i onda ako je klip los ili ga je mozda uhvatilo crvenilo pa je uvenuo, naravno da ce ostati tu ako su gume lose :cao:
Prije 2 godine sam brao sa R60 nako neki srednji kukuruz, i brao sam 3.spora gas do ibera, ali sam povremeno koristio kvačilo jer se nabije na kljunove, i vidim ne baca elvator zablokiro kada iza komušački stol pun kukuruzine i klipova a gume sve nove te sezone na valjke nabio, i od onda nekoristim 3.sporu samo 1. i 2. .. ! :cao:
Ne znam kakve R60 ima brzine i kako su rasporedjene, nikada nisam ni sedeo u njoj :cao:
Ali ako ti se to desilo verovatno si isao prebrzo, mi beremo sa rusom ima veliki izbor brzina i kardan je na 1000 obrtaja i nikada nismo imali probleme sa tim :cao: :cao:
Koliko sam ja skužio berač nije baš dobro palit na kardnau od 1000 obrtaja, barem mog 222 ja obro 25 jutara sa traktorom od 120ks i na 1000 okretaja i nije to to jednostavno oce se raspast a na 540 okretaja da mi je malo više i onda ja upalim fino 750 i to je to bolje nemože .. jer rođak sa 223 nikad ne bere na 1000 okretaja kaze bolje je na 750 barem za berač .. !
 
ratarhr je napisao(la):
SaleCar je napisao(la):
ratarhr je napisao(la):
SaleCar je napisao(la):
Kako mislis da dolazi do "zagusenja komusina i klipova u komusackom stolu".....?

To jedino moze da se desi ako su gume na valjcima toliko lose da mozes prst da "gurnes izmedju valjaka" i onda ako je klip los ili ga je mozda uhvatilo crvenilo pa je uvenuo, naravno da ce ostati tu ako su gume lose :cao:
Prije 2 godine sam brao sa R60 nako neki srednji kukuruz, i brao sam 3.spora gas do ibera, ali sam povremeno koristio kvačilo jer se nabije na kljunove, i vidim ne baca elvator zablokiro kada iza komušački stol pun kukuruzine i klipova a gume sve nove te sezone na valjke nabio, i od onda nekoristim 3.sporu samo 1. i 2. .. ! :cao:
Ne znam kakve R60 ima brzine i kako su rasporedjene, nikada nisam ni sedeo u njoj :cao:
Ali ako ti se to desilo verovatno si isao prebrzo, mi beremo sa rusom ima veliki izbor brzina i kardan je na 1000 obrtaja i nikada nismo imali probleme sa tim :cao: :cao:
Koliko sam ja skužio berač nije baš dobro palit na kardnau od 1000 obrtaja, barem mog 222 ja obro 25 jutara sa traktorom od 120ks i na 1000 okretaja i nije to to jednostavno oce se raspast a na 540 okretaja da mi je malo više i onda ja upalim fino 750 i to je to bolje nemože .. jer rođak sa 223 nikad ne bere na 1000 okretaja kaze bolje je na 750 barem za berač .. !
Dok smo brali na 540 trebao je veci gas, pa smo probali na 1000 i milina raditi gas je skoro na leru i samo napred. Kod nas velika vecina tera na 1000 i niko se nikada nije zalio
Da vidis samo kako sitno bude istarupirano :cao:
 
Nazad
Vrh