Zmaj berači kukuruza

Pricao sam sa covekom iz sela koji ima 560 i 539,a berac zmaj 216.Kaze da na dan 1-1.5kj uspe vise da obere na dan sa 560 da mu je osetno brzi.E sad moj 533 nikad nije brao sa ovim z214 tako da ne mogu reci svoje iskustvo.
 
Mislim da berac sa ''fabrickom'' brzinom za fergusone je OK.
Sto se nas tice. Mada i ubrzan je verovatno efikasniji.
 
Zmaj 216 bere brze od 214 zato sto ima siri komusacki sto. Fabricka brzina beraca je taman za Fergusona, ali vise ces obrati sa 560 za jedan dan, ali pod uslovom da ti je 560 ili berac ubrzan
 
Pa zavisi i od celokupne brzine beraca, ali kada berac ima siri komusacki to, onda mu je veca propusna moc, tj. ima vise prostora za prolazak klipova, pa samim tim nece da gusi i ide brze. Uz to jos Zmaj 216 ima i vetar
 
Ma svi su komentari ok ali ja mislim da brzina u mnogome zavisi od gustine setve i sorte.Ove sezone sam 214ticu vukao sa 558 pionir je bran super ali nase i kws
 
Dali neko zna koji je zmajev berac dvoredni a na sebi ima duple privodne lance?
 
Dragan27t@hotmail.com je napisao(la):
1624ndi.jpg

neko je jednom rekao da zmaj nije za strane kazu hoce da se prevrne

baš me interesuje kako ide na drugu stranu , ja sam ga uspio prevrnuti :cao:
 
Svaka cast savoris komsija ja to nisam uspio. Desavalo se da se osloni na keder ali se nije prevrnuo nijednom za ove cetiri sezone koliko radim s njim. U takvim parcelama nepraznim skroz bunker i nema frke mada nije bas lijep osjecaj kada se tako naginje.
 
Nazad
Vrh