Zmaj berači kukuruza

Ma koj kukuruz beres dva ipo sata hektar i sa kojim traktorom ga vuces Vlajko 0209
 
sa samohodnim zmaj 240 lepe parcele i organizovan prevoz hektar pukne za 1 i15 min.
 
Može da se završi 1ha za nepunih 1sata ali više lišća odneseš kući nego što ostane na njivi.
Treba dobrih 2 sata za hektar da se obere i da bude čisto samo da lopataš u elevator.
 
Ja sam vuko sa Rakovicom 60 i s njom za 12 sati u jakom i dobrom kukuruzu mogu 4kj nema ona snage za berač i kipa joj je lošija pa na kraju dosta vremena izgubim, a kada sam brao sa Imt-om 565 e to je druga prića hydro volan,odmah fino i digne i spusti bunker, nije ljen na gasu i snjim mogu 5kj u jakom i dobrom kukruuzu a u lošem maksimalno 6kj, jer kod mene je tarup kakav je bio tvornički nisam ništa prepravljo a i slabi su to traktori za berač .. :ppozdrav:
 
Matić je napisao(la):
Sporo ti to teraš.Mi smo sa našim 222 dok smo ga imali tukli jutro za sat i 15 minuta.

Ala su to rdjavi kukuruzi kad mozes tako brzo jutro da oberes.
Kada nema pologa, dobrom kukuruzu nema sanse brzi od 2 sata 1kj tj. 3.5 sata 1ha. Ja berem sa 577 3. spora 1700-2000o/min motora. Probao sam brze ali jednostavno komusacki sto ne moze da preradi tu kolicinu klipova. Kada je losiji kukuruz moze 4 sporom.
 
Bubu već sam pisao da se kod nas ne seje gusto_Od 24 do 30 kako ko.Slikaću ove sezone a i snimiti kako komšija tera njegov 222,leti po njivi.
 
Maticu sta ti mislis da li je slab motor od 132-ke (mislim da je to 77 ks) za branje.3 reda i plus tarup
 
Tu je to znaci.Mene je mnogo bunilo sto ko god vidi berac pita kako nosi motor jer je navodno teze branje a meni je to ne logicno jer je lakse da ubere nego da okruni kukuruz.
 
Nazad
Vrh