Zmaj berači kukuruza

Matić je napisao(la):
Bubu već sam pisao da se kod nas ne seje gusto_Od 24 do 30 kako ko.Slikaću ove sezone a i snimiti kako komšija tera njegov 222,leti po njivi.

Znam Marko ali eto i da drugi saznaju koji su novi clanovi a ukljuceni su diskusiju. :D
 
Sa MTZ-82 i beračem Z-223 brao sam 8 kj za 12 časova drugom ubrzanom. Kod nas u proseku po kj ide 1,5 zmajevka. Kada su lošiji kukuruzi odnosno ređi kj sam brao za 75 min. :ppozdrav:
 
Pa posto bih pored mojih 10 ha kukuruza,radio i malo usluge,opredelio sam se za zmaja i to dvorednog,sad pitanje koji 224 je mnogo skup a 221 je mnogo star,pa se dvoumim izmedju 222 i 223 pa me interesuje koja bi bila cena solidnog beraca obe vrste,i sta je isplatljivije kupiti? :cao: :cao:
 
@pujol

Dobro razmisli prvo sta ces uzeti, pa tek onda idi u razgledanje :cao: mozda je bolje da uzmes 223 ali opet zadnji kraj mu se vuce skoro po zemlji, pa mu ne cisti ceo komusacki sto. Zovi ovaj da vidis sto je milan89 postavio oglas ::namigivanje::

@milan89

Iskreno mislim da sa tim beracom nesto nije u redu, ili je izlomljen ili ima neku drugu boljku.... ::lose:: mada mozda i gresim, trebalo bi ga ici pregledati sa nekim ko se razume jer vredi i vise od toga ako je dobar nece se dugo prodavati za te pare, to je sigurno, ali da je radio radio je, to se vidi... :cao:

@miroslav k

Svi presli na krunjenje...? :D
Ja ih podrzavam samo napred.
Ali kada ti odbiju troskove susenja, vidi se ko je na dobitku, moj komsija je odvukao 9vagona i uzeli mu na susenje 2,5vagona ja skoro da sam pao u nesvest :udri:
Zato je bolje u cardake, naravno ko ima mesta, prirodno se osusi a sapurike plate krunjenje i to je to :cao: ima dosta ljudi koji preko 100kj beru u cardake i kazu da im se to mnogo vise isplati od krunjenja :bravo:
 
SaleCar
A jer to velika mana na 223 sto mu je zadnji kraj skoro spusten do zemlje,sta to u stvari znaci,ja pitam vas sta je bolje 222 ili 223 posto se u berace razumem ko marica u ... :cool:
Post je spojen: [time]1299621645[/time]
_________________________________________________
I jos nesto koja bi realna bila cena zmaja 222 a koja 223? ::svaka cast::
 
Vidi ovako, posto mu se zadnji kraj skoro vuce po zemlji, kada dolaze klipovi na komusacki sto, naravno da ce bezati tamo gde je nize, pa tako i tu, i onda ne cisti ceo komusacki sto, shvatas sta hocu da ti kazem...? Z 223 ima malo nezgodan ugao elevatora za bunker pa kada je veca masa bude nezgodno, to sam video, i Z 223 je hteo da puca tamo gde se savija jos pogotovo kada mu izvade onaj sakupljac zrna tu postaje jos slabiji, zato je na Z 224 to i izbaceno i namesteno na tockovima :bravo:

Cena zavisi naravno od stanja
Ja mislim da ispod 4500e ne treba ni gledati ako hoces da i malo valja i da radis sa njim
Evo pogledaj ova dva oglasa

http://www.polovniautomobili.com/oglas989702/zmaj_223/#10

http://www.polovniautomobili.com/oglas990879/zmaj_223/#0
 
Kad spusti tarup,podigne se zadnji kraj,dok 224 ima fiksan tarup.
Samo ti uzmi 223,jes da je skuplji od 222 al ja razlika kao bog i šeširdžija.
 
nikola ilic je napisao(la):
Kad spusti tarup,podigne se zadnji kraj,dok 224 ima fiksan tarup.
Samo ti uzmi 223,jes da je skuplji od 222 al ja razlika kao bog i šeširdžija.

Kada na Z 223 spustis tarup podigne se zadnji kraj, ali si toliko nisko spustio tarup da iza beraca odmah moze sejati zito posto tarupira i zemlju :D

Z 224 ima fiksan tarup.....? :haha: :haha: :haha: :haha: pa mozda ti ne znas, jos si mlad naucices ima vremena, ali cisto da ti kazem ima stelujuci tarup po visini ako te neko pita, samo resen na drugi nacin :cao: :cao:
 
Video sam u radu i jedan i drugi i da ljudi više kupuju 223,ja ga ne posedujem imam sip kk30,al sam video da se nemrda tarup,i da kači po letnjem putu gde je grbavo,e sad taj nije znao da se i to šteluje :sta:,a ni ja.
A dal sam mlad ili ne....mani se te priče,ok:haha:
 
Nikad nisam imao problema sa tzv. "ciscenjem pod jednu stranu" :haha:, a ni sa zadnjim krajem koji cesa zemlju. :haha: 223 je azdaja od beraca, bolji je 100% od 224.
 
Kako nije fiksan tarup na 224? :sta: Zar mu se ne pomeraju samo kljunovi gore-dole?Tarup jedino može da se spušta i diže odvijanjem šrafova i pomeranjem gore ili dole a to je baš jako zanimljivo.
U svoj ovoj priči imam utisak da je najbolji berač jer je tvoj.Zar ne?
 
na 224 tarup je na gredi fiksan,jedino podizanjem celog berača na rudi i na pločama gde su glavčine točkova može da se podigne i tarup
mada ja ne vidim neku manu tom fiksnom tarupu :sta:
 
Nazad
Vrh