Zmaj berači kukuruza

u kom delu ti lomi kukuruz i na koje valjke ti namotava travu :cao:
 
mislim da bi trebao da imas jedan gusani valjak jedan gumeni tako bi resio namotavanje a sto se tice loma glavni problem po meni ti pravi spirala , kako ti dalje transport ide od spirale moraju lanci i letve kontra da se vrte znaci kontra od zitnog kombajna
 
Pa gledaj, svaku masinu kad uzmes moras sredjivati, samo se zamisli kako ce biti lepo kad je sredis i sav trud se isplati visestruko
 
pogledaj kod dvorednog vucenog zmaj beraca kako lanci vuku kukuruz od spirale prema komusaljkama tako mora biti i kod tebe jer u suprotnom letve kada poklope kukuruz oce da ga okrune ili slome znaci na gornji deo grla mora da pada kukuruz i lanci moraju da se vrte u suprotnom smeru od spirale
Post je spojen: [time]1296418443[/time]
_________________________________________________
21cid6u.jpg
 
Moze li ko staviti sliku transportne trake (gde ulazi kukuruz) na hederu od zmajeva,da vidim neke sitnice.
 
imam informaciju da zmaj ne proizvodi vise berace a ni kombajne .sta mislite za dalje kad nestanu delovi polako ? a nece biti ni razvoj novijih savremenijih masina .gde cemo kupovati kad su strane preskupe i ogranicen broj godina ima delova za njih a nasih masina u svakom cosku se mogu naci delovi za 10 godina ipak ce se otanjiti sve ?pozzz
 
Treba mi mišljenje više Vas, kako bi se ponašao kukuruz stabljika na samom ulasku u berčka patke, ako je razmak na dvorednom beraču 80cm, dali bi dolazilo do ispadanja celih klipova. Ovo pitam jer praktično nepostoji mogućnost prepravke odnosno suženja, a razmišljam 5 cm po redu smaknuće dali može da zezne rabotu? Unapred hvala :ppozdrav:
 
@STEVO druze!!
imas jednog na polovni automobili, u rubrici poljoprivredne masine, pod zmaj.
mislim da bese cena 2 700 evrica, znam da je zmaj 214 a dali je S nesecam se.
kad pronadjem stavici i link. :ppozdrav:
 
Raca je napisao(la):
Treba mi mišljenje više Vas, kako bi se ponašao kukuruz stabljika na samom ulasku u berčka patke, ako je razmak na dvorednom beraču 80cm, dali bi dolazilo do ispadanja celih klipova. Ovo pitam jer praktično nepostoji mogućnost prepravke odnosno suženja, a razmišljam 5 cm po redu smaknuće dali može da zezne rabotu? Unapred hvala :ppozdrav:

Kako ne moze da se suzi? Ja sam suzio adapter na kombajnu sa 80 na 70! Gledaj ti to malo bolje...
 
@toshiba
Nije zmaj u pitanju, mislim da je neka francuska firma rivierre casalis, a nosač i uvlakač klipa je tako jako napravljen da nema mrdanja, pa sam pomislio da ništa nediram dali bi imao problema pri branju na 80cm redod reda?
 
Nebitno ko je proizvodjac, sigurno nije zavareno! A mislim da bi imao problema u branju, naime oborice stabljiku pre ulaska u sekciju.
Ipak gledaj ti malo bolje ispod, mora da moze!
 
Raca je napisao(la):
@toshiba
Nije zmaj u pitanju, mislim da je neka francuska firma rivierre casalis, a nosač i uvlakač klipa je tako jako napravljen da nema mrdanja, pa sam pomislio da ništa nediram dali bi imao problema pri branju na 80cm redod reda?
pomeri sejalicu na 80 :D
 
Nazad
Vrh