Zmaj berači kukuruza

takav prinos si brao trecom sa 558 i 222. malo mi to ne pije vodu?-koliki je taj hektar .,...? :sta: :cao:
 
Nisi dobro shvatio 3 sporom nije mogao.Za prnos sam siguran i puno sam kukuruza obrao u zivotu.
Ipak je to bilo 1983g. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1280524373[/time]
_________________________________________________
Rodjo jel u Klenju nema tako dobrog kukuruza :haha:
 
ja se ne secam za ovo kratko vreme da sam brao takav, a iskreno nisam ni cuo da je neko .stariji pricaju da je pre bilo ekstremnih prinosa ali nista to sto nije preslo preko vage!sto se tice godina iskustva,nista ne osporavam -cak sta vise ,dok beres tako dugo ::svaka cast:: :ppozdrav:
 
Kao sto napisah nikad vise nije bio takav!Znam da je sejan OLT mehanickom ,a tata nesto
zaj...o pa posejao na 15-18 cm pa baceno oko 800 djubriva ibila kisna godina.Sve se pogodilo
ali nikad vise.Sad se tarup okrece u istom smeru kao tockovi i mnogo bolje resenje. :ppozdrav:
 
Imam zmaja 214-s i hteo sam ugraditi ventilator. Ima li neko preporuku kakvo bi najbolje bilo uraditi ga. Nocu je milina raditi ali kad pripece znacio bi ventilator. Pozdrav svima :ppozdrav:
 
E, baš mi se to dešava da pogonski remen od tarupa, bude namašćen uhvati malo totmasti..!
I onda ako provrti samo i pali ga.. bez zafrkancije uzmete meda i namazete po remenu ako proklizuje onda kad ga sljepi nema, toga to smo prslog ljeta radili na kombajnu DF 4065H nisam verovo kad sam vidio.. cudno ali funkcionira.. ili ako vam koja spojnička preskače.. bacim prašine po njoj..! :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Na mojoj 214 R nema ventilatora, najbolje za branje je nocu za rose. Mada i preko dana dobro cisti, nemogu se pozaliti.
 
Narode, kojeg dvorednog zmaja da kupim? Dali je 222 ok? Ali ima ih više vrsta, pa koji da kupim? :sta:
 
Danas sam malo gledao po vašaru dvoredne Zmajeve 222 i došao do zaključka da sam mog prodao jeftino. :udri:
 
Sudeći po cenama ne bih rekao da je bilo ko trgovao.Zna se da para nema a mog Zmaja sam prodavao više od godinu dana jer sam mnogo tražio kada sam popustio otišao je.
 
ima kod mene u selu dobar 222 sa lakim tarupom,nije na oko nesto ali je ovako skro OK decko ga koristio za svoje potrebe.Trazi 3200e
 
Nazad
Vrh