Zmaj berači kukuruza

pozdrav drugari,nisam imao vremena sinoć da pričamo, platio sam ga 1500 evra, bravo N.A.
Post je spojen: [time]1268640498[/time]
_________________________________________________
pozdrav drugari,nisam imao vremena sinoć da pričamo, platio sam ga 1500 evra, bravo N.A.
 
Ovako imam Zmaja 222 1984g...berac je jako dobar cisto bere ali me nae zadovoljava brzina jednostavno ako berem 2. sporom gusi ga nemoze tarup dole vrtit a i šuške onda ima, previše dali ima tu netko kakvo rješenje za to a berem sa IMT 565 DELUXE 1989! :cao: :cao: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
imas da nadjes u prodavnicama gde se prodaju delovi za berace, lancanik koji ide na kardanu ispred reduktora 5 zuba ima vise i on ti je oko 3500din
Ja sam ga uzeo za 214, posto berem sa rajkom i zadovoljan sam, sad mogu u 3 sporu da berem na 1500obrtyaja bez problema, a za drugu sporu da ne pricamo na 1700obrtaja plasim se da mi ne uleti neki klip u kabinu.
Nego ne znam tacno dali je to isto kao kod mene, ali mislim da jeste, opet pitaj nekog ko ovde ima 222 :cao:
Proveri i nozeve na tarupu, mozda se potrosili, ili su mozda samo tupi, od tarupa ti dosta zavisi i kako ti traktor radi i kojom ces brzinom da beres
 
Ovako, hvala :cao: svima na odgovoru idemo krenit ispočetka berač je kzpljen 2008 tarup (osovina je bila savijena..onda sam uzeo novu osovinu sve novo pretresli ga novo remenje a lane smo ga i prefarbali berac je jako dobar sada nezznam na koliko obrtaja, jer neradi mi sat ali je jendo 75% gasa i moram brat 1. sporom 2 nekad kad je kukuruz slabiji a 3. nema sanse.... evo slike berača:
sp8aj5.jpg

nekad berem i sa rajkom 60:
21lu2s4.jpg

da i rakovica je na prodaju ako nekog zanima:
1j82gx.jpg

:ppozdrav: :ppozdrav:
 
@ratarhr

jel izdrzava rajka i 565 dok vuku dvoredni berac, jer ja planiram kasnije da prodam moj jednoredni i da kupim dvoredni, a vukao bih ga rajkom 65, pa me malo strah da ne unistim motor
 
:ppozdrav: :ppozdrav:mile ma ja sa rakovicom 60 ga vucem samo kod mene nema brda ide bas fino .....ide rajka evo video klip sa imt-om....
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WCcF9z40q-o[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4tAW6AMTIZs&NR=1[/youtube]
eto to je sa imtom ide bez problema s njim! :cao: :cao: :ppozdrav:
 
koliko vidim d ti u levom uvodniku pravi guzvu jesu ti tvrde gume sto nedaju da se vrati kukuruz nazad ili su ti mnogo skupljene burgije pozdrav :cao:
 
Nazad
Vrh