Zmaj berači kukuruza

4c85d4531caeb7eb87d989f463dfbf98.jpg


koristite ovo i necete imati problema

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Slično kao imenjak iz Vrbasa, prerađeno ulje u plastičnoj boci od 1L od kečapa (ima cevčicu u grlu, pa je zgodna za preciznije doziranje) i obavezno na uvratini njive, nikako u dvorištu. Dvorište je za mazalicu.
Pustiš da radi u leru i polako... A ako to radiš po rosi rano ujutru, dodatno obratiti pažnju, jer malo noga da sklizne na pogrešnom mestu i može da bude kobno.

Lijepo je cuti svaki savet ,iskren da budem zaboravio sam za to sto se tice rose i klizanja ali treba biti bas oprezan i ne zuriti nikad,polako sve ce se uraditi pre ili kasnije.
Ja imam par kantica(praznih) od ulja za menjace koje na sebi imaju crevo koje se izvuce i bas je zgodno za podmazivanje, kupim litar-dva ulja SAE-90 i tim podmazujem,preradjeno ne koristim u te svrhe
 
Ja sam toliko trosio.Ima dosta lanaca.Dok podmazes privodne lance(4 kom),lance elevatora okomusanog i neokomusanog klipa,ode vec 0,6-0,7l.Onda jos onaj dvoredni ispod bunkera,pa ona dva sa desne strane...da ih ne nabrajam sve...
Ali,kad je tako podmazano sve,pa jos kad je i rosa,berac šapuće,ne čuje se.
 
Proverite da li se pogonski lančanici isto okreću,da li je neki zub na njima više potrošen

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Isti su lanci,mozda je neki pogonski zupcanik vise potrosen od drugog,ali ne verujem da je to razlog za konstantno preplitanje kljunova na lancima.
 
Ako lanci imaju jednak broj članaka,i pogonski lančanici jednako potrošeni ostaje da na nekom od ona 4 konusna zupčanika nedostaje neki zub

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
ala vi podmazujete lance,samo skuplja prasinu i na kraju jos gore.postoji sprej za lanac,pre sezone dobro naspricam i do kraja sezone ne podmazujem lance.tako vec godinama.godisnji oberem preko 60 kj,nekad do 100kj.nisam ni jedan lanac menjao poslednjih 5,6 god.:spavam:
 
ala vi podmazujete lance,samo skuplja prasinu i na kraju jos gore.postoji sprej za lanac,pre sezone dobro naspricam i do kraja sezone ne podmazujem lance.tako vec godinama.godisnji oberem preko 60 kj,nekad do 100kj.nisam ni jedan lanac menjao poslednjih 5,6 god.:spavam:

O kakvom se to spreju radi,prvi put cujem za tako nesto,ne kazem da nema ali me zanima kakav je sprej
Jel to isti sprej sto se koristi za podmazivanje lanaca na motociklima,premda za njih stoji da lanac mora bit cist i suv pre nanosenja istog
 
O kakvom se to spreju radi,prvi put cujem za tako nesto,ne kazem da nema ali me zanima kakav je sprej
Jel to isti sprej sto se koristi za podmazivanje lanaca na motociklima,premda za njih stoji da lanac mora bit cist i suv pre nanosenja istog
Da taj sprej,ja otkad imam presu nikad uljem nisam podmazivao lance,imam i onaj drugi za čišćenje,ali on mnogo manje nečistoće skupi nego ulje

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh