Zmaj berači kukuruza

Sto se tice beraca svake godine nazalost procitam vest kako je neko astradao a i u mom selu i okolnim mestima se nesto slicno desi pa pitam na koji nacin vi podmazujete lance a da budu ravnomerno podmazani a opet da je bezbedno,ja to radim kad je berac u pogonu ali iskren da budem pomalo me vec postaje starh
 
Flasu ulja i polako sa strane stojim i pustam da pisa iz flase po lancima ali to radim u dvoristu na njivi ga ne podmazujem!
 
https://postimg.org/image/6qrb8ttcd/5a511b3d/
Evo, to je ovaj lim gore sto nosi kućišta eliminatorskih valaka i kućišta komusackih valjaka. Opet kažem, sve ovo radi samo što poslednji gumeni valjak ima dosta lufta...
f067cee31a9258ba81cdaee8a8e0c5ed.jpg


povezi ovako i rasteretices zupcanike na komusaljkama a i izgubices luft u zadnjem valjku

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Hvala na savetu, ali prvo moram da promenim ceo ovaj lim što sve nosi, ako neko neko zna kontakt nekog ko rastura berace jer to niko ne pravi...
 
Pa ja sam rekao lim, to je u stvari ovaj nosač na kome leže sve osovine sa svojim kućištima, eliminatorske osovine, osovina bitera, komusacke osovine, znaci, ceo ovaj vertikalni noseći lim, ne znam koliko se vidi na slici, ali je dosta pokrivljen i zato je pogon komusackih onako premoscen.
 
koliko znam komusacke osovine imaju svoj poseban nosac, a i po tvojoj slici mi se cini da bi se moglo izvesti ovo sto je kod mene, sad mozda ti drugi neko moze bolje pomoci ja bas i ne razumem sta tebi treba

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
f067cee31a9258ba81cdaee8a8e0c5ed.jpg


povezi ovako i rasteretices zupcanike na komusaljkama a i izgubices luft u zadnjem valjku

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока


na prošlom beraču mi se ona osovima od gornjeg zupčanika nekoliko puta krivila i pucao lanac, na ovom je malo kriva, pa sam kupio novu i platio 1900 din, kad bude trebalo da ju zamjenim......čuo sam od dosta ljudi da ona se krivi, jel netko možda zna pravi razlog......?????

kod prethodnog berača, svi zupčanici od komušačkih valjaka su bili međusobno u zahvatu, plus što su povezani lančanicima, to je bio uzrok na tom beraču, al neznam zašto je tako na ovom novom, malo se vidi da baca zupčanik, al može se tako raditi....
 
Tako je, i taj nosač je opet pricvrscen za ovaj noseći lim. Dok njega ne promenim ne mogu da razvucem lanac ovako jer će da spada ili da ga kida. Bio je majstor i rekao da to treba da se zameni, samo treba naci. Ja koliko znam, kod svih jednorednih,sem 216, sva 4 zupčanika komusackih su u zahvatu, a pogon je preko oba lancanika koji su na gumenim osovinama. Dok je kod mene pogon samo preko jednog lancanika.
 
na prošlom beraču mi se ona osovima od gornjeg zupčanika nekoliko puta krivila i pucao lanac, na ovom je malo kriva, pa sam kupio novu i platio 1900 din, kad bude trebalo da ju zamjenim......čuo sam od dosta ljudi da ona se krivi, jel netko možda zna pravi razlog......?????

kod prethodnog berača, svi zupčanici od komušačkih valjaka su bili međusobno u zahvatu, plus što su povezani lančanicima, to je bio uzrok na tom beraču, al neznam zašto je tako na ovom novom, malo se vidi da baca zupčanik, al može se tako raditi....
mozda nije isti korak lancanika tih na komusaljkama pa je zato krive, il ti se zaglavi nesto u komusaljkama pa one povuku jace, ima tu mogucnosti, ko ce ga znati..

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
na ovom novom je sve odlično, al ta osovina se vidi da baca, i kupio drugu, ako stignem, onda ću ju zamjeniti.....na prijašnjem se krivila u jednom danu 3 puta, pa sam ju ispravljao na presi, poludio sam.....dok nisam vidio da su svi zupčanici u zahvatu, a trebaju biti dva i dva u zahvatu, a pogon im daju lančanici, tako je prijašnji vlasnik namjestio, nažalost, pa onda treba odgonetnuti što nije dobro
 
Milose nisu sva cetiri valjka spregnuta nego dva i dva. Razlicito se pakuju zupcanici i biksne i u paru su po jedan metalni i jedan gumeni. Tako moze da funkcionise onaj sistem opruga. E sad neznam koliko je to tebi krivo jer ipak onaj nosac je jaci od lima i on daje pravac valjcima i nosi ih. A ako tebi ovo ovako radi onda mora i normalno da ide lanac samo treba da se uzubi kako treba. Ima slike na prethodnim stranama pogledaj malo. Ovo kako tebi stoji nije dobro zato ti i kida lanac
 
A ono najvaznije nije objasnio kakav luft mu ima zadnji gumeni valjak? Tu je ili lezaj otisao ili fale neki podmetaci to treba uporediti sa ovom stranom koja radi normalno
 
Onda sam pogrešno mislio, da su svi uzubljeni, uglavnom, sada je tako i pogon ide samo preko prvog zupčanika i on goni sve ostale, ovaj mi kaze da to tako radi dugo vec i da ne diram ništa. A luft je u onom debelom nosaču kućišta zadnje gum. osovine, celo kućište može da se pomeri rukom na gore skoro 1 cm.
 
Sto se tice beraca svake godine nazalost procitam vest kako je neko astradao a i u mom selu i okolnim mestima se nesto slicno desi pa pitam na koji nacin vi podmazujete lance a da budu ravnomerno podmazani a opet da je bezbedno,ja to radim kad je berac u pogonu ali iskren da budem pomalo me vec postaje starh

Slično kao imenjak iz Vrbasa, prerađeno ulje u plastičnoj boci od 1L od kečapa (ima cevčicu u grlu, pa je zgodna za preciznije doziranje) i obavezno na uvratini njive, nikako u dvorištu. Dvorište je za mazalicu.
Pustiš da radi u leru i polako... A ako to radiš po rosi rano ujutru, dodatno obratiti pažnju, jer malo noga da sklizne na pogrešnom mestu i može da bude kobno.
 
Pa koliko uljite te lance kad ne sme u dvoristu :D,ne treba to da curi i kaplje,samo malo da lanac ''povuce'' ulje celom duzinom je sve sto je potrebno.
Flasa od 2 litre,na cep se ekserom probusi tanka rupa,spremno.
 
Nazad
Vrh