Zmaj berači kukuruza

pozzz drustvo.Kupovinu kog beraca bi mi preporucili,teren uglavnom ravnica,imam volju da bude neki zmaj dvoredni ako uopste moze da ga vuce ursus c 355. molim iskustva

Ja sam 3 sezone brao sa Ursusom 355 i 221 beračem,u ravnici može,ali mora biti u ekstra stanju,po brdima mislim da nema šta da traži,jedino ako su pracele male,pa da ima pauza u toku berbe.
 
hvala Ristaa da znam sta da gledam i zato su mi sva iskustva vazna

- - - - - - - - - -

cenis da je ursus slab za dvoredni ili...

- - - - - - - - - -

cenis da je ursus slab za dvoredni
 
druže kad ga ja vucem sa 542 mozes i ti sa 355, 542 je vec slab za njega al ide i on bez problema

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Ja vucem nekih 13-14 godina 221 sa bunkerom u kombinaciji sa C360(3 i 4 sporohodna),majstor kaze da je motor od 355,nebitno par ks manje vise,on je mama i tata sto se tice te kombinacije po meni,trosi malo,okretan kao ferguson,pregledan dosta,sedim nisko pa vidim ispod bunkera one remenice itd,ako slucajno zagusi.Ne mora motor biti odlican po meni,ja sam do prosle godine radio sa losijim motorom,i sve je bilo u redu,sem malo troskaranja ulja.
Ako radis na brdu po koju parcelu (posto kazes uglavnom imas ravnicu),teraj 2 sporohodnom,sporije jeste,ali motor nece osetiti.
 
Po meni je 223 bolje resen. Zajedno sa baterijama podize se i tarup dok je kod 224 tarup fiksan. Cim je vlaznije i tone berac prestavlja veliki problem i cesto nasedne dok 223 se lakse izbori sa time i u toku samog rada ako tarup kaci zemlju preopterecuje motor i kod 223 podizanjem se resi dok kod 224 hoce motor izgoreti. drugar mi ga ima 224 pa znam za taj problem ali sto se ostalog tice ima veci komusacki sto i dobro cisti. Jos jednu boljku kod 224 ima sanduk za kukuruz jer je vrlo lose ojacan pa hoce pucati na nosacima
 
Nema potrebe da se toliko nervirate zbog valjaka,kada je previse mali zazor(gura stabliku prema napred)kada je velik zazor(pobegne gore stablika)to se sve steluje na njivi,dovoljno je da obidjes krug i sve je nastelovano.
 
Pozdrav svima, imam jedan problem, kupio sam berac 212 sa iskrivljenim onim limom što nosi nosač kućišta komusackih valjaka i kućišta el. valjaka, prethodni vlasnik je to pokrivio, i pogon komasackih valjaka premestio da ide samo preko desnog lancanika, sve to tako radi, ali bih hteo da vratim, kako je bilo. Ako neko zna gde bih mogao da nabavim taj lim što sve to nosi, jako bih mu bio zahvalan, najbolje što sam našao je da se napravi po uzorku,ali ja nemam uzorak...
 
Pozdrav svima, imam jedan problem, kupio sam berac 212 sa iskrivljenim onim limom što nosi nosač kućišta komusackih valjaka i kućišta el. valjaka, prethodni vlasnik je to pokrivio, i pogon komasackih valjaka premestio da ide samo preko desnog lancanika, sve to tako radi, ali bih hteo da vratim, kako je bilo. Ako neko zna gde bih mogao da nabavim taj lim što sve to nosi, jako bih mu bio zahvalan, najbolje što sam našao je da se napravi po uzorku,ali ja nemam uzorak...
imam ja 212, slikaj ako mozes taj lim da vidimo o cemu se radi

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh