Zmaj berači kukuruza

ovaj ventilator od 90 evra je siri od ovog od 120, nisu za iste berace, prvi je za 221 i 222 a drugi za 223 i 224 cini mi se...

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam lani u pola sezone,berac se preporodio,radi se o zmaju 222,tarup sa dva lezaja ali nije kao kod ostalih

A kako radi jeli sece ili samo izlupa stabljiku?Imao sam prilike jednom da gledam ali bas tarup sa obrnutim obrtajima i to nije nikako radilo samo izlupa i pretrci preko trske!
 
Kod mene je isto 222,samo zanima me dali ostavlja tarup puno ili brije do zemlje,to jest na datu visinu?ja samo treba da okrenem smer,jer nozevi su sa obe strane ostre :cool:
 
nije kao prije ali je sasvim zadovoljavajuce,sasjece sve ako su noževi dobri,mušterije se nisu žalile,jedino ova slika mi je ostala ako se išta vidi
55161367388311499886.jpg
[/URL][/IMG]
 
sutra zavrsavam sa pripremom,i okrenucu smer pa cemo da vidimo kako radi.meni nije problem ako ne izsitni kao do sada,bitno samo da ne ostaje stablika od pola metra
 
Ja sam htio okretat smjer tarupa al sam odustao, posto me tarup ne koci u radu na brzini dobit ne mogu, posto i ovako i onako je komusacki stol uzak i nemoze probavit kolicinu kao npr z 223, tako da ne vidim nesta, jedino so je lakse traktoru ali sada okretat nozeve i sva ta zajebancija, a volim vidit njivu fino otarupiranu tako da ja nisam nikada a i necu ... to je moje misljenje i ja sam ovako zadovoljan a svatko radi kako njemu najbolje paše...
 
Bolje radi sa fabričkim smerom okretanja jer tarup baca masu na kontra nož i od iste pravi silažu dok kod promene smera kontra nož gubi svoju funkciju.
 
Izgleda ona fino otarupirana i ovako .
Problem je samo ako se masa balira , tek kad uteras grablje i presu vidis koliki su komadi ostali.
 
Ova dva sistema su potpuno identična samo je stvar u tome što ovaj drugi se zadovoljava i sa manjom zaradom a da sam to sastaviš delovi bez nosača (ona dva lima sa strane) te koštaju 7500 dindži. Ja upravo planiram da sastavim to samo da nadjem nekoga ko već ima da mi izmeri udaljenost osovine od eliminatorskih valjaka da znam koliki nosači da idu.
 
Ova dva sistema su potpuno identična samo je stvar u tome što ovaj drugi se zadovoljava i sa manjom zaradom a da sam to sastaviš delovi bez nosača (ona dva lima sa strane) te koštaju 7500 dindži. Ja upravo planiram da sastavim to samo da nadjem nekoga ko već ima da mi izmeri udaljenost osovine od eliminatorskih valjaka da znam koliki nosači da idu.
kako su identicna kad jedan ima 7 zvezda, a drugi 11? sve ostalo je naravno isto

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Da li ovo u stvarnosti ima nekog narocitog efekta,da li vredi dat 120 eura za ovu skalameriju.
Kod mene je jedini problem sto mi kad sunce ugreje u bunker gde zito nabaca poprilicno kukuruzovine
 
Risto drugi ovaj skuplji ima devet zvezda jer sa krajeva nije ubacio po jednu inače na zmaj222 je četvrtka na osovini dugačka 450mm i na nju staje 11 zvezda ali trebao bi da nas demantuje neko ko ima već to namontirano pa da kaže. Ali ipak svejedno koji da kupiš preskupo je u odnosu na to da sam uzmeš gotove delove i sastaviš
 
Ljudi jeste ludi da dajete 100 i kusur eura,za te zvezde,ja sam sam radio izašlo me je 3000 din,doduše zvezde nisam kupovao jer sam radio remont berača pa sam iskoristio stare istrošene,samo sam im nožem poravnao vrhove,i još bolje smanji im se prečnik da mogu što dublje da se smeste.Osovinu uzeo na otpadu + struganje krajeva ukupnoi 1000 din, 2 kućišta 1000 din,zupčanik kod obojenih,komad lanca da se produži,rascepke elastična čivija,šrafovi i parče kutije 30x30,jer sam ja između svake zvezde postavio 1cm te kutije kao podlošku da ih razmaknem, to još izađe 1000 din.E sad ko nema zvezde,evo vašara u rumi kod obojenih ima istrošeni zvezda koliko ti volja za male pare.A i da nema nove sam plaćao prošle godine 250 din kod šuloka.
Zvezde ređajte tako da kraci idu naizmenično,što se tiče razmaka od eliminatorski valjaka to se šteluje na licu mesta,ja sam stavio jedno 2 cm ispod gornje površine valjaka i toliko sam i odmakao od njih.I obavezno lim preko zvezda jer baca svu masu na prednji deo berača tj. kljunove.Ovo je rađeno za Zmaj 221


2vv2ooh.jpg


33mluoo.jpg
 
potpuno se slazem s Markom, za taj ventilator ne vredi dati te pare a i lako i relativno jednostavno ga je napraviti

inače moran pohvaliti marka za onako dobro sredjivanje 221, fabrika ti zavidi, svaka cast

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Pa o tome i ja pričam kakvih 125 eura kad sve novo da kupiš košta 7500 dindži samo mi je bila potrebna informacija o položaju osovine a Marko sad reče tako da i to znam i sastaviću ovih dana sve pa da vidim da li ima efekta kad krene berba.
Marko ako ti nije problem jedna slika sa boka kako si postavio na berač bilo bi korisno :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh