Zmaj berači kukuruza

mene isto zeza 223 al gusi gore gde treba masa da propadne od elevatora ka dole prema komusackom stolu gore kod valjaka al kad je suvo,jedan mi covek reko da navucem neke gume na te valjke da bolje hvataju ljustiku,stvarno me nekad handri a i kajseva sam sprzio sav se istopi,jel i vama gore gusi ili samo dole na komusacima
 
Pogledaj na prethodnoj strani sliku kako je na mom beraču eliminatorski valjak prerađen to je baš zbog toga a ne bi bilo loše da dodaš i ovaj bočni "uređaj"
 
brzina se mora prilagoditi uslovima kada je najsuvlje vozim 3 sporom(577) najviše 4,5 i 1brza,ako mi verujete ove godine samo jednom je zagušio i to uleteo mi suncokret koji je nikao u kukuruzu,a prethodnih godina nesećam se da je i jednom
 
gde ti je onaj sto bi rekao Bobo odbojni biter za ljustiku,sta si sa njim radio,skinuo samo,kazi ono gore na valjcima sto si stavio kao na okidacima pera, jer neuhvati klip pa izdrobi,izvini al u momslucaju ili problemu nevidim potrebe za tom mlatilicom
@grujicu gusi iznad tog otvora gde ta mlatilica prolazi,gde elevator nabija na te valjke sto hvataju komusinu i kukuruzovinu i nece da propadne masa na komusacki sto negose gore nagomla i zagusi a komusacki sto prazan,e to pati jedno 3 godine unazad a potrefilo se da radim po suvom,takva jesen bila
 
danger je napisao(la):
gde ti je onaj sto bi rekao Bobo odbojni biter za ljustiku,sta si sa njim radio,skinuo samo,kazi ono gore na valjcima sto si stavio kao na okidacima pera, jer neuhvati klip pa izdrobi,izvini al u momslucaju ili problemu nevidim potrebe za tom mlatilicom
"odbojni biter" sam skinuo,pera ponekad uhvate onaj baš sitni klip(pabirak) inače nisam primetio ikakvu razliku na obranom kukuruzu u odnosu na pre montaže pera sem manje primesa u prikolici,a mlatilicu preporučujem ti da staviš jer u suvom dosta znači,probaj ne košta te (skoro) ništa lako se skida ako nije potrebna ali ako slučajno zatreba tu je.
 
@MONTOYA
Kakav je to kukuruz kad beres brze od 3. spore? Ja imam identicni agregat kao i ti, doduse moj agregat nema ta pomagala ali ja berem samo nocu jer mi tako svakako vise godi i recimo 3. spora mi je standardna brzina a 4. moze ako je kukuruz malo losiji mada se to uglavnom ne desava kod nas...
Kada vozim 3. sporom oberem 1 kj za 2 sata sa prinosom 9-10 tona klipa/kj
 
Bubu,jel ti ubrzan kardan na traktoru?
Moj je ubrzan na 720 pri 2000 obr.motora vozim na 1600o/min​
Ovde se seje kukuruz za branje od 24 do 28cm ,taj na 24cm u dobrim uslovima za vreme rose idem 4,26-28 idem 5 ako je malo lošiji 1 brza​
 
danger je napisao(la):
gde ti je onaj sto bi rekao Bobo odbojni biter za ljustiku,sta si sa njim radio,skinuo samo,kazi ono gore na valjcima sto si stavio kao na okidacima pera, jer neuhvati klip pa izdrobi,izvini al u momslucaju ili problemu nevidim potrebe za tom mlatilicom
@grujicu gusi iznad tog otvora gde ta mlatilica prolazi,gde elevator nabija na te valjke sto hvataju komusinu i kukuruzovinu i nece da propadne masa na komusacki sto negose gore nagomla i zagusi a komusacki sto prazan,e to pati jedno 3 godine unazad a potrefilo se da radim po suvom,takva jesen bila
Kod nas je moda da se umesto tih metalnih valjaka, što izvlače vrhove stabljika stave gumene zvezde od komušača, i onda kažu da ne zagušuje u elevatoru!
 
dosta mi njih reklo da navucem neku unutrasnju gumu na te valjke al to raspadne casom,ajd mityooo daj predlog tamo tvojima iz ade mola madjarima da naprave nesto original mislim da bi to islo u prodaji
 
@MONTOYA
Koliko ja znam 577 ima 540 o/min kardana na 1700 o/min motora sto znaci oko 635 o/min kardana pri 2000 o/min motora:haha: Vidjao sam u prospektima vise varijanti obrtaja kardana na 577 (postoji i 1000 o/min) ali nikada to nisam video u praksi...
Ja berem pri 1800-2000 o/min motora po rosi 3. sporom kukuruz koji je sejan na 23.5 cm!
Pricao mi je cale da je on jedne godine kada je kukuruz jako bio los brao 1. brzom ali ja takve kukuruze jos nisam brao (hvala Bogu!) a berem nekih 5-6 godina...
 
danger je napisao(la):
dosta mi njih reklo da navucem neku unutrasnju gumu na te valjke al to raspadne casom,ajd mityooo daj predlog tamo tvojima iz ade mola madjarima da naprave nesto original mislim da bi to islo u prodaji
Zamoliću kuma da uslika pa da postavim slike da vidite kako izgleda! U adi nema Zmaj berača (222-223) koji to nema prerađeno
 
Mislim kada bi se stavile tako zvezde da bi postojala verovatnoća da izbaci i klip zajedno sa stabljikom koju uhvati a valjci otkinu stabljku od klipa,kod nas se pokazalo dobro sa prerađenim valjkom,na 223 samo jedan takav nameste čini mi se drugi odozgo
 
@MONTOYA
To sa preradjenim valjkom kao kod tebe samo na 223 si snimio kod coveka iz tvog mesta? Ja sam to video bas u Bogaticu pre 2 godine kada sam bio da kupim silo-kombajn...
 
Ćekaj... nemam ja... treba da molim kuma.... biće
Post je spojen: [time]1266445036[/time]
_________________________________________________
danger je napisao(la):
@ Mityoo
slikeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :bravo: :bravo: :bravo:
Evo:

2dbld84.jpg


Ovaj berač je jesenas vožen i noću i danju, bez prestanka, i nije zagušivao!
 
Nazad
Vrh