Zmaj berači kukuruza

Treba blokirati elevator i pokrenuti osovinu iz reduktora,normalno lanac mora biti nabačen,u tom slučaju folazi do razdvajanja baš tu gde ti je bilo zavareno,i čuje se periodično "lupanje",to je znak da kvačilo reaguje i nedozvoljava da se bilo šta nadalje poremeti.
A zašto ti imaš taj navareni šlic za dodatni španer,to na fabričkim beračima nije postajalo?
 
Takvog sam ga kupio sa tim španerom i ako postavim lanac po fabričkom rasporedu onda mi elevator okreće unazad.postaviću sliku sutra kako ide lanac kod ovog berača
 
Poslednja izmena:
Počeo sam berbu sa zmajom 221 i posle 100 metara se otkačio španer koji španuje lanac koji pogoni izbacivač komušine i elevator a dobija pogon od duže osovine iz kućišta,i iskrivio mi je tu dužu osovinu iz kućišta i osovinu ispod nje koja izbacuje komušinu.Kupio sam nove osovine i montirao ,probao rukom da pokrećem zamajac 2-3 kruga i posle uključim kardan i odmah posle mozda 1-2 kruga spadne lanac i opet pokrivi obe osovine.Može li neki savet kako i šta da da proverim, koliko treba biti zategnut lanac,...?


meni na 212 je krivio osovinu, onu kratku sa lančanikom, što se nastavlja na onu dugačku što prolazi iznad komušaca i pokreće elevator, al razlog je smješan......ž

mjenjao sam lanac za pogon komušaca i kako je prijašnji vlasnik stavio taj lanac KRIVO, ja ga stavim prema uputstvu, i 2 puta savije osovinu, ja kući, rastavljanje, ispravak osovine na presi i opet, nakon drugog krivljenja, ja se sjetim što sam napravio onako kako nije bilo prije krivljenja i vračam lanac u kombinaciji kako je to prijašnji vlasnik napravio----> a to je KRIVO postavljanje lanca, i što da kažem, kako sam tako stavio lanac, radi bez greške, za nepovjerovati.....ako se sjetim, mogu i slikati radi usporedbe.....
 
Takvog sam ga kupio sa tim španerom i ako postavim lanac po fabričkom rasporedu onda mi elevator okreće unazad.postaviću sliku sutra kako ide lanac kod ovog berača
Taj lanac ne stoji kako treba,ne znam zašto je to neko menjao,i tebi nedostaje deo mehanizma na kvačilu.Evo na ovoj slici se vidi
eze421.jpg
 
ZnamZnam da lanac ne stoji kako treba,ali drugi put kada je pokrivio oosovine ja sam lanac stavio onako kako stoji u katalogu i tada je iskrivio osovine.Mislim da to nije bio razlog krivljenja jer se tada elevator okretao unazad .Juče sam sve to sklopio i vratio onako kako je bilo pre i počeo ručno da okrećem zamajac i odmah se lanac popeo na mali lančanik .Poosle sam taj lančanik malo čuknuo čekićem i pomerio malo unapred i lanac se više nije penjao na lančanik,ali ponekad se čuje kako lanac cakne a lanac sam nov stavio mozda treba malo da podmažem lanac a možda je i mali lančanik pošto je on nov i lanac nov dupla remenica bi trebalo danas ili u ponedeljak da stigne ostalo je od ranije,ne znam.Jel na tom beraču sa slike ima bunker i lanac je malo labaviji?Jedan prijatelj mi reče da kada se ugradi bunker na 221 to kvačilo nema svrhe.
 
Taj prijatelj nema pojma,ovo kvačilo uvek ima funkciju,jer se i ugradnjom bunkera na njemu ništa ne menja,menja se samo pozicija drugog konusnog zupčanika koji pokreće veliki elevator,meni se desilo na prošlom beraču koji je imao bunker,da mi je jedan klip zaglavio na kraju elevatora,i kvačilo je odmah odreagovalo,a da nije, bilo bi većih problema,ti treba da kompletiraš kvačilo (jer kao što sam rekao tu nedostaje pola delova),ništa ne sme da bude zavareno,i elevator se neće sigurno okrećati u kontra smeru,neko je tu čačkao oko kvačila i te osovine i napravio glupost,pogledaj još da ti nije onaj veći lančanik kriv možda,ili ti možda korak lanca nije odgovarajući,sve ostalo nema nikakve veze.
 
Kao sto kaze Marko,ni slucajno bez kvacila,kakve veze ima jel sa bunkerom ili ne haha,kad ti zaglavi klip,sto se i meni desavalo,ako nemas kvacilo ode lanac od elevatora.
Ja isto imam 221,kod mene je drugacije odradjeno,nikad nikakvih problema,sem prosle godine posto je bio neki slab lanac,pa se isteglio vremenom,izgubio korak i spadao stalno,dok ga lancanici nisu pokidali na 3 dela,tad je zavrsio karijeru.
 
DanasDanasDanasDanas sam kompletirao berač i prvo smo sve na ruke okretali prvo bez tarupa i bez komušaljke i privodnih lanaca,pa smo kasnije uključivali tarup i ostalo i uključili kardan i radio je na leru nekih 5 minuta i sve je ok.Zamrkli smo pa ću sutra uključiti kardan i povećati broj obrtaja.Inače zamenio sam lanac jer je bio istegnut i kad bih ga držao i podigao uvis vertikalno on je bio sav iskrivljen.Danas sa montirao i novu duplu remenicu jer je stara bila varena i dosta je bacala i nisam smeo nju da montiram.A treba i da namestim da se lanac okreće onako kako treba a ne ovako sa ovim španerom dole.Treba ispod elevatora konusni zupčanik prebaciti na drugu stranu i tada bi bilo kako treba,ovako je rizično jer ako neki koren zaglavi kvačilo ne reaguje.Lančanik sam proverio nije kriv i korak je odgovarajući mislim da je 2b tako nešto.

- - - - - - - - - -

Kao sto kaze Marko,ni slucajno bez kvacila,kakve veze ima jel sa bunkerom ili ne haha,kad ti zaglavi klip,sto se i meni desavalo,ako nemas kvacilo ode lanac od elevatora.
Ja isto imam 221,kod mene je drugacije odradjeno,nikad nikakvih problema,sem prosle godine posto je bio neki slab lanac,pa se isteglio vremenom,izgubio korak i spadao stalno,dok ga lancanici nisu pokidali na 3 dela,tad je zavrsio karijeru.
Imao si sreće meni je taj lanac odmah iskrivi osovine.
 
pozdrav znali iko imali gdje dase kupi glavno kućište reduktora za zmaj 223 berač
pozdrav iz Republike srpske Prnjavor
 
Prijatelju nemogu poruku na PP da ti posaljem,a nemam broj od toga lika nisam uzeo,a verovatno bude i u Rumi na vasaru jer je taj najveci pa i najvise sansi za prodaju!

- - - - - - - - - -

Ajde ako nadjem vizitku od bilo kojeg iz Vajske puslacu ti broj jer se oni svi tamo znaju pa ce te uputiti kod onog ko ima!
 
Prijatelju nemogu poruku na PP da ti posaljem,a nemam broj od toga lika nisam uzeo,a verovatno bude i u Rumi na vasaru jer je taj najveci pa i najvise sansi za prodaju!

- - - - - - - - - -

Ajde ako nadjem vizitku od bilo kojeg iz Vajske puslacu ti broj jer se oni svi tamo znaju pa ce te uputiti kod onog ko ima!
hvala ti prijatelju ako šta saznaš javimi pozz
 
E taj sam i ja nasao u oglasima ali nemogu coveku nikako da posaljem PP svima uspesno saljem ali njemu nikako!
 
Nazad
Vrh