Zmaj berači kukuruza

kod mene se vide.....neznam u čemu je problem, da popravim
 
Imam problem sa tarupom na zmaja 212 , sajbna tarupa mi je 20mm uvucenija ka kederu na odnosu velike sajbne sto je pokrece , imam vec 10 mm platne do lezaja al nebi bilo lose da mi sajbna ide do kraja konusa osovine , nevidim kako da resim situaciju i neznam odkad je tako , prosle godine je poceo da mi baca kais , nista nije krivo ??


Proveri drzace glavne osovine, kod mene se na 214 razjele malo rupe od vibracija i osovina je pobegla u jednu stranu, samim tim i kais je terala malo nakrivo. Ima mesta da se razbusi jos po jedna rupa na limovima (drzacima) osovine i da se utegne
 
@ivanz pa Z-222 mozes nac po oglasima za solidne novce, nije kao 223 al sluzi svrsi i to dobroj usluga uvijek mozes odradit a svoje također, ja sam zadovoljan s tim beracom, neki kazu da je kompliciran samo neznam sta je tamo toliko komplicirano, dok imam k2 berač jedno 70% njega u komadu kupio ga na kile sa bunkerom neki lik pravio sebi bunker pasale mi rakete i kljunovi i uzeo ga, 222 radi bez problema a sada prljavo cisto moze ona radit cijeli dan samo nece bit cisto kao po rosi, sto je normalno :)
 
treba mi uglavnom nešto brže, jer sa ovim mogu sebi odraditi, al kada nekom drugom radim, onda to potraje, pogotovo ako je veća površina.......ratarhr, jer vidiš moje slike na prethodnoj strani?
 
Kao dugogodisnji vlasnik k2,pitam ove sto imaju novije berace,sta su ti noviji bolji u odnosu na starije modele?Sem sto su zakomplikovani i ni jedan tako brzo ne bere kao k2?
Drugar sa mtz-om i 222 sad ima strasne probleme u nekim cesto posejanim kukuruzima,dok je rose jos i ide,cim spadne,ne mere dalje.
Clan mcbaycow je bio vlasnik 224,novog ga kupio,kaze mi njegov otac,da oni sa 577 nikada nisu mogli brze od 2.spore da beru i retko kad je bilo ispod 12-13lit potrosnje po kj.
 
samo jedno pitanje, zasto se nemoze brat kad nema rose, ivanz vidim slike pa ja sa 222 oberem danas za 12 sati 4 jutra kukuruza 223 berac navodno moze vise, k2 je brz tu nema govora, samo to ovdje vise nema ima jedan lik 221 berac brao jucer i puko mu lanac transportera od klipa sto u prikolicu baca, i zove ajd zavrsi, s tim da sam ove godine usluga 99% preuzeo u 2 sela, zasto zato sto berem 2. sporom ne mogu brze u dobrom kukuruzu ljepo tarupiram, i svi me zovu dok lik sto ima 223 berac tarup mu radi katastrofa, leti po njivi ko ludjak a to narod ne voli a k2 beraca u pogonu u krugu od mene 20km ih nema jedino taj stari 221 berac
 
Теби је СИП еко 3500 приступачан? Па треба само 3 сата да се лимови поскидају са њега.Неко рече пуца,да пуца ја сам на мом бившем варио на 3 места главну греду.Плус треба му гаса у пм,редуктори брзо страдају...Имали смо га,и никад више.

Jbg druze da mi ne valja nebih drzao 2 sip-a u dvoristu,kazem radim i sa zmajem i isto je po meni ok berac,al mi ne odgovara iz gore navedenih razloga jednostavno sip ima mnoge prednosti u odnosu na zmaja,imas u temi sip na 40 strani kako je nas clan preradio svoj berac,sve je detalno objasnjeno,a evo ti i link pa se uveri http://youtu.be/KSUbwYSL470.Na zmaju je nemoguce na ovaj nacin odraditi ventilator,udesi se to da duva dole na komusaljke al je daleko efikasnije ovakvo resenje,imam u komsiluku identicno odradjen sip i jos ubaceno svih 6 gumenih valjaka,fantazija koliko dobro radi taj berac ni tornado 40 mu maltene nije ravan.Neznam koji su ti limovi pravili problem pa si ih skidao pola sata?Meni je sip krajnje jednostavan dignes kos uvis i imas pristup sa svih strana na hederu se limovi skidaju za 15min i vec imas pristup odkidackim valjcima glavnom reduktoru i svemu,komusaljke je krajnje jednostavno promeniti,stvarno nzm po cemu je sip komplikovaniji od zmaja?Sto se tice sasije na sempeteru ona jeste slabija u odnosu na z214 jer je berac prvenstveno uradjen za brdski predeo i kose terene.Jbg nas narod je mnogo pametan pa onda nadogradjuju bunkere da stane jos vise,jer je tesko stati i kipovati 15min ranije,nego se trpa koliko god elevator moze da dobaci i obavezno se tera 1 neretko i 2 brzohodna preko svakakvih dzombi i medja,pa jbg nesto mora da pukne a najgesce je to glavna greda.Na oba sip-a jos nisam nista vario niti mi je sasija popucala,al se vodi malo racuna o nacinu rada,sto se reduktora tice jos nisam imao problem da mi stradaju a kk30 imamo od 2000god i do sad je skinuo preko 300h kukuruza.Jako bitno je kad se kupuje berac nebitno dal zmaj sip ili neki treci (ako je u pitanju polovna masina) obratiti paznju na sam rad,ne sme na malim obrtajima nista da drnda i da trese,mora da radi tiho i ujednaceno maltene da se ne cuje sam berac,onda su male sanse da kasnije nesto ne stima,jbg ako je sasija uvrnuta ili ako je negde nesto vareno pa je povukao var,tu nema boga da se to lako dovede u red e onda tu nastaju problemi sa lezajevima reduktorima i stradaju poluosovine itd.Meni je sip jednostavan i kompaktan u odnosu na zmaja,daleko od toga da zmaj nevalja,al se iznose neke cinjenice koje nisu bas takve kakve se prikazuju.Tema je o zmaj-u i ja necu dalje nastavljati raspravku jer nema smisla prepucavati se koji je berac bolji,svako ima svoje misljenje,samo sam izneo cinjenice sto objektivnije.Pozdrav :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
sada sam se sjetio, na K2 sam imao jedan samo kvar, iako je takakv kakav je......ispao mi jedan valjak na hederu, od unutrašnjeg reda, sa svog reduktora.......i poslije nije bilo problema.......on je jako dobro čistio već na hederu.......tako da komušači nisu imali puno posla......a i usluge me dosta zanimaju.......

sa 212 za 8 sati odradim 2 jutra, skoro da i nestajem, samo jedna pauza od 20tak minuta.....plus istresanje koša
 
Imao sam ja i k2 i 222 a sad i 224 u potunosti ste u pravu da k2 najviše može 8 mogao da obere ) a svi mogu ceo dan da beru samo što je kod 222 to malo teže kada se osuši stabljika i ugreje sunce jer tada nosi sve pa čak hoće da zaguši na valjcima ili ti transportnom lancu što ubacuje na komušački sto . Kod 224 to nije problem jer ima dva para eliminatorskih valjaka a i otkidačkih valjaka je više za 50 % odnosu na 222 . Što se tiče sečke da su oštri noževi i maximum razmaknuti otkidački valjci ni jedan ni drugi ni treći nebi trebalo da imaju problema , jedina razlika je što se kod 224 nemože štelovati visina . Mislim može ali ti je potrebna dizalica i mislim 30 ključ na 223 to nije slučaj. Brzina kod 222 i 224 je srazmerna komušačkom stolu jer veći sto to je mogićnost bržeg branja .
 
sada sam se sjetio, na K2 sam imao jedan samo kvar, iako je takakv kakav je......ispao mi jedan valjak na hederu, od unutrašnjeg reda, sa svog reduktora.......i poslije nije bilo problema.......on je jako dobro čistio već na hederu.......tako da komušači nisu imali puno posla......a i usluge me dosta zanimaju.......

sa 212 za 8 sati odradim 2 jutra, skoro da i nestajem, samo jedna pauza od 20tak minuta.....plus istresanje koša
Đaba kad ja uvijek nekim jazavcima berem il je korov u njivi il nije prosjeceno ili cekas prikolicu, i tako onda od 7 do 7 oberem 4 jutra da su u komadu 2. spora sa torpedom, jedne godine kad nije bilo kukuruza obro sam za 12 sati 6,5kj na tabli
 
Moze da komentarise neko ko je radio sa oba beraca,a ovako ona pamet gledati tudj berac kako ga neko vozi i radi s njim(nebitno koje marke) je cista glupost,uparite oba beraca sa istim traktorom i da je stanje oba beraca priblizno isto pa zakljucite.Niti je zmaj brzi od sip-a i obratno,tu mislim na standardne berace,ne ubrzane preradjene itd...Ljudima kojima radim imanje(deca su im preko grane)imaju zmaj-a 214s i svake godine im oberem 3-4ha.Berac je kupljen nov,odrzava se redovno i u odlicnom je stanju,uglavnom ga vucem imt-om 539 ili ako je njiva pod vecim nagibom onda ga vuce imt 560,vec tu je razlika u brzini i u radu jer je imt 539 brzi na kardanu.Imt 539 ga teze vuce nego sip-a,glomotniji je i teze se okrecem u manjim parcelama,u jacem brdu 539 s njim ispusta dusu,sip se vuce maltene svugde bez problema manji je i laksi konstrukcijski.Kuci imam 2 sip-a kk30 i eko 3500,nijedan nije ubrzan sve je na njima standardno,oba beraca se odrzavaju redovno,ove godine smo menjali na eko-u 3500, gume tj valjke,odkidacke ploce,rakete i jos neke sitnice,na kk30 je to odradjeno pre 2god s tim da su tad na njemu ubaceni svih 6 gumenih valjaka,to je jedina modifikacija.Dakle i sip-a i zmaj-a uglavnom vucem sa imt-om 539 u normalnom kukuruzu kad je dobra godina radim u 2 i 3 sporohodnoj i to je plafon brzina da se kvalitetno obere kukuruz.Doduse ako ce se berac akati po njivi nekom vecom brzinom zmaj se lakse zagusi nego sip i na ulazu a i na komusaljkama jer su 4 valjaka naspram sipovih 6 i na zmaju je duzi transport klipova do elevatora pa eto belaja.To sto se neko vuci drugom sporohodnom a neko leteti sa 2 brzohodnom po njivi nije do beraca vec do vozaca,samim tim ne moze se na osnovu toga uporediti neki berac,svako ima svoj nacin rada zato i potenciram ovu pricu jer koristim oba beraca i znam im mane i jednom i drugom.Na zmaj-u mi se svidja hidraulican heder a na starijim sipovima je heder fiksan,mada to i ne igra neku ulogu jedino ko gazi redove pa onda ide u kontra smeru da ih pokupi tu je zmaj u prednosti.U sustini su beraci sto se rada tice jako slicni dobro ciste i jedan i drugi,zmaj ima 4 valjka ali su duzi od sipovih 6 tako da klip duze putuje i opet moze lepo da ga ocisti.Licno prednost dajem sip-u,zmaj dosta je komplikovaniji od sip-a, glomazniji je manje okretan,teze se vuce i na sip-u mogu da se odrade mnoge modifikacije i dosta je pristupacan.Poenta cele price je da su oba beraca na svoj nacin dobra pa ko sta voli,al je gupo uporedjivati preradjen,modifikovan berac i standardan berac.Sve najbolje:ppozdrav:
Za tvoju informaciju moj zmaj 214 ima 8 valjaka i to sto komentarisem je provereno i apsolutno tacno tako da svako osporavanje je sarlatansko.Jos prve godine kada sam kupio z214 razocaran sam sto posto u toj masini.Komusacki valjci na biksne,neki lanac koji od metar ipo neka sipka pokrece elivapor od 2merta kipovanje prica za sebe moras da vodis pomocnog radnika sa sobom.i jos trista cuda.Sav berac sam razbucao i doveo malte ne do savrsenstva tako da je sada za sip 3500 izmisljen stroj,ako ste u dilemi i mate sumnje u mom izlaganju mozete sve proveriti u ovoj temi tamo negde oko stutih strana
 
vidio sam da jedan jednoredni ima 8 valjaka, to je onda valjda tvoj......al neznam što će mu 8 valjaka, jer nevidim u tome problem, nego heder je spor.......možda bi se kod mene trebao ubrzati, jer u uputstvu piše da berač radi na 720 obrtaja, a kod imt 533 je to 2000 obrtaja, ja radim najčešće sa oko 1600-1800 obrtaja, pa ako bi ga ubrzao, da može normalno raditi sa 1500 obrtaja motora i 540 kardana, onda bi išlo i u 3 sporoj.......ovako mi je brzina oko 3km/h.....

sa kojom brzinom ti bereš, pošto si unaprijedio zmaja, i kako ti radi heder, i jesi nešto mjenjao na njemu?
 
Za tvoju informaciju moj zmaj 214 ima 8 valjaka i to sto komentarisem je provereno i apsolutno tacno tako da svako osporavanje je sarlatansko.Jos prve godine kada sam kupio z214 razocaran sam sto posto u toj masini.Komusacki valjci na biksne,neki lanac koji od metar ipo neka sipka pokrece elivapor od 2merta kipovanje prica za sebe moras da vodis pomocnog radnika sa sobom.i jos trista cuda.Sav berac sam razbucao i doveo malte ne do savrsenstva tako da je sada za sip 3500 izmisljen stroj,ako ste u dilemi i mate sumnje u mom izlaganju mozete sve proveriti u ovoj temi tamo negde oko stutih strana
To sto si ti preradio pa ubacio jos 4 valjaka i sad imas 8 je druga stvar.Ja sam najpre pisao o standardnim,fabrickim beracima i i dalje stojim iza toga da je i brzina branja i kvalitet na oba beraca priblizno isti.Neznam druze gde si ti procitao da sam ja tebi nesto osporavao no nebitno.To sto sad imas 8 valjaka daleko je od savrsenstva(bolje ti je nego ranije to sigurno) ali ok,komsija do mene ima zmaja 216 fabricki sa 8 valjaka,njiva do njive cesto radimo zajedno i ne cisti nista bolje od mene plus ima i ventilator,kad prodje 12h po vrelom danu ubacuje i njegov i moj berac lom u bunker.Ja sam na kk30 pre 2 god ubacio svih 6 valjaka od gume,uvijene spiralne i cisti 50% bolje nego ranije,na eko 3500 mi je sve standardno 3 metalna 3 gumena kad nestane rose nema sta da trazi po kvalitetu ciscenja klipa pored ovog sa svih 6 gumenih.Sta je problem na sempeteru da se doda jos po 2 valjaka pa da ih bude 8?Nista...al se treba zezati pa seci,prosirivati ceo komusaci sto i jos 100 cuda...Kako uskoro planiram da kupim kombajn sa adapterom za kukuruz i radim u zrnu,nisam hteo dalje da se bakcem oko beraca,da ga jos preradjujem i da ubacujem ventilator(sto ne iskljucujem da cu mozda i uraditi)zadovoljan sam kako sad radi i cisti,kad bih ubacio ventilator kao na gore postavljenom linku eliminisao bih 90% loma u bunkeru,a klipovi su mi i sad skoro savrseno cisti u svako doba dana zbog ubacenih svih 6 gumenih valjaka.I sta sad?Jel treba da tvrdim da imam savrsen berac i da je izmisljen stroj?Ne postoji savrsena masina,traktor kombajn sta vec,bar je ja do sad nisam sreo...Cenim ja druze tvoj ulozen trud,za pohvalu je svaka modifikacija koja nam pomaze da sa nekom masinom lakse i bolje odradimo posao,al ne treba bez argumenata podcenjivati druge.
 
Sta bi moglo da bude uzrok, kod zmaja 224 da slabije uvlaci kukuruz mali elivator to jest spirala gura kukuruz a on ne stigne uvuc pa spirala baci ponovo na okidacke letve a neki spane i na zemlju?
 
Imam zmaja 222 vucem ga sa mtz-om 820 danas sam obrao 4 kj od pola 9 jutros do 5 popodne 2 direktna u zecu ili ako je jaci u kornjaci berem po ceo dan nemam zagusenja i ne postoji stabljika i travuljina koju on nece progutati...tarup mi je los odnosno osovina pa hoce da namota trave i da greje lezaj moram da cistim povremeno,ovih dana dolazi kolega J brtka da mi ugradi secku da i taj problem resim.Ne znam zasto imate muke ali treba berac i podesavati spram uslova kukuruza kao i vremenskih uslova.Mozete da pricate sta hocete ali 222 kad je podesen i sredjen radi odlicno i sugurno,na kraju krajeva kao i svaki drugi.
 
Ja pitam zato sto imam z224 tek 15 dana i obrao tek 2h, dok sam imao jednorednog sipa 40 nikog nista nisam ni pitao poznavao sam ga u dusu....
 
To sto je zmaj izbacio caure,a ubacio kuglicne lezajeve na komusaljku je cisti promasaj,lezaj crkne i dvaput u sezoni,a caura traje godinama...
 
Nazad
Vrh