Zmaj berači kukuruza

Na koje oglase,tj iz kog mesta, ne obraćati pažnju prilikom traženja berača?
U Pančevu sam pre 10g išao da gledam traktor, režija mi je bila smešna, bio sam upozoren ali sam ipak otišao, bez para, zato mi je valjda i bilo smešno.
 
Na koje oglase,tj iz kog mesta, ne obraćati pažnju prilikom traženja berača?
U Pančevu sam pre 10g išao da gledam traktor, režija mi je bila smešna, bio sam upozoren ali sam ipak otišao, bez para, zato mi je valjda i bilo smešno.

Preprodavaca beraca imas u jako puno mesta Pancevo, Crepaja, Kovacica, Dolovo, Lokve, Backa Topola itd... to su kako mi se cini oni od vecih. :osmeh: Kakav berac uopste trazis da kupis? :bravo:
 
to navarivanje se vise ne isplati raditi,to se radilo 90 ih i stavljao se firiket 8 ili 10mm kad to sve saberes,elektroda za gus 3,25 kosta oko 200 din komad,ne isplati se nikako s obzirom da nov valjak kosta i manje od 40 evra.
 
Ima deda moj berač da proda Zmaj 222RM godišnje brao 10kj pa ako nekom treba nek se javi pp. Lokacija Kula.
 
Grunt,znas o kome se radi,to je onaj clan iz Moldavije,kupio je berac... Da li imas obican kardan ili je kardan sa sklopkom(ne znam tacno kako se to zove,ali znam da je sluzi kao zastita od naglog zaustavljanja kardana)? Jbg,ja imam 222 i kod mene je obican kardan ali ja berem sa Ursus-om i kad ga izbacim u neutral,berac ne stane odmah,vec se vrti jos malo pod uticajem inercije...e,sad on kaze da kod Rusa ,iskljucivanje kardana je naglo,odn. ne nastavlja vise da se okrene vec kao da ga zakoci,pa se plasi da nesto ne pokida ili sjebe kad ga stalno tako zaustavlja... Mada ja se ne secam da sam kod ikoga kod mene u selu video da ima kardan sa tom sklopkom na beracu. I drugo pitanje : s kojom brzinom najcesce beres?
 
Nemam problema sa kardanom neka samo vodi racuna i pri stajanju to jest iskljucenju kardana neka smanji gas,i polako iskljucuje tako ja radim godinama kao i kad ukljucujem.Brzina zavisi od kukuruza prva brzohodna zec il kornjaca, treca spora kornjaca,kao i u jakom i prljavom kukuruzu prva spora.
 
Neznam da li je isti sistem na 82 i na 52 ( ali mislim da bi trebalo da bude) ja teram berač sa mtz52 kardan sam namestio tako da mi kvačilo u srednjem položaju može slobodno da se okreće tako da se berač zaustavlja sam a tek kad pomerim u krajnji položaj tek onda zakoči mada ja taj položaj ni ne koristim jer za berač netreba da koči.
 
Nije isti sistem kod 52 i 82 zato sam i pitao kog rusa ima.Kod 52ke brzina berbe u vecini slucajeva je 2.Kardan se iskljucuje tim sistemom kako je clan john opisao i nema nikakve opasnosti da nesto zezne na beracu.
 
Ok,mislim da sam skontao...jbg,ja sa imao i 52-jku a sad imam 82-jku al nisam brao s njima,uvek su bili u transportu. Pokusacu da mu objasnim...a i da saznam koji tacno MTZ ima. Hvala vam da odgovorima
 
Pitanje za one koji imaju z221 vučni berač da li može da se pomera krma na njemu kao na 222 ili je fiksna imam neku opciju da nabacim jednom takvom bunker pa neznam isplati li se to raditi
 
Nazad
Vrh