Zmaj berači kukuruza

može uzana od zmajevke,20 coli
al stvarno ne znam kako ti točak obara,ako obara obara napred berački deo i razdelni limovi
 
Stajao je berac (Zmaj 223) nekih 2-3 godine u supi od toga mozda mesec dana vani,zanima me koji dio beraca je mogao najpre zablokirat?Koliko sam mogao zakljucit tarup nije 100% jel on se da rukom mrdnut medjutim ono sto sam mogao primetit je da ona remenica sto pokrece ventilator je kao zavarena,neda se maknut ni mm,na prolece misli se upustit u detaljno sredjivanje a dotle pokusavam na forumu naslutit koji delovi su stradali usled stajanja.Berac je 1992 god.i za to vreme je odradio nekih 100 ha.
 
samo vanjski prenosnici,reduktori u ulju nisu 100%-Tarup obavezno pogledaj polako rukom probaj okrenuti.I kolega ti je lijepo napisao lance otpusti i polako.Uredan je kad ga rukom okreneš.
 
Ma strah me samo da nisu dole oni valjci,pretpostavljam da je njih i najteze rastavit, mislim doci do lezajeva,videcemo u prolece sta je.
 
Nema bunker serija je zadnje pre izlaska Z-222 nije radio desetak zadnjih godina. Kolega bi da ga proda pa se iz tog razloga interesujem za cenu.
 
Ako mu je hitno, nakupci daju 1000/1100 za to, ako nije radio 10 godina to i nije tako losa opcija.
Znam posto i ja imam 221 za prodaju i bar 10 nakupaca me je zvalo, al necu posto poto...cak mi covek iskreno i kaze, meni da 1000, zategne ga malo ako treba + transport, posle vecina ide za Rumuniju i ostane mu cisto oko 200/300e
 
Koja je realna cena za z-212 spusten,prepravljen da kipuje, fali mu samo zupcanik eliminatora (sto se direkno uzubljuje jedan u drugi)tako mi prodavac reko, a kaze da i bez njega radio celu sezonu.:sta: Planiram ga za imt-533 pa sta mislite na sve to, posto se prvi put susrecem sa beracom. Procitao sam uputstvo za upotrebu i kompletan prethodni sadrzaj fouma. Kojom brzinom se preporucuje berba i koji obrtaj motora sobzirom da je imt-533, a berac nije ubrzavan vec je fabricka brzina na njemu. Hvala!!
 
Poslednja izmena:
Aj i ja da pitam koliko vredi ZMAJ 224 2005 godiste kao nov je nije ogreban bukvalno nigde, prvi vlasnik garaziran?
 
Ma u moj nema vecih ulaganja jesenas smo imali problema s reduktorom posto je jedan zegerov prsten bio krivac a sto se tice ovoga Bože znaj lane su mjenjani kao i svake godine na adapteru svi ležajevi tako da tarup osovina komplet sam novo sve bio kupio sa remenicom remenje je sve novo !
 
Nazad
Vrh