Zmaj berači kukuruza

Prelistao sam skoro svu temu zmaj beraci i kako sam uvidio naj vise hvale seriju 223, posto sam u planu da prodam jednoredni i kupum dvoredni. a mozel mi ko reci, gledao sam po oglasima dosta i u hr,ima dvoredni berac djuro djakovic ako se nevaram corn liner malte ne identican kao zmajevi beraci, kakva je razlika izmedju zmaja 223 i tog beraca ako neko ima iskusta da mi kaze.
 
Djuro je doslovce kopija zmaj beraca samo sto nema tarup za usitnjavanje stabljika vec roto frezu s horizontalnim nozevima, nesto kao sto kombajni imaju ispod raketa. Koliko znam da je sve ostalo jednako u milimetar kao i zmaj.
 
Nemaju bas nesto rijeci hvale za 224 zadnji godina dok su se proizvodili kao navodno radjeni od loseg materijala mekani itd tako sam bar cuo ovde kod mene.
 
Neko bi razvalio i nakovanj...
Ja ga imam 4 god. i nigde mi nije pukao i sl.
ali ja nikad ne nosim ni 2 korpe kukuruza u košu s njive,nikad ne vratim nazad neiskipovan do kraja koš niti kod mene ima dosipanja u prikolicu iz punog koša,nikad ne "razgrćem"kukuruz u prikolici košem...a mnogi to rade i posle im čudno što je berač pukao...
Berač skoro uvek vozim maksimalnim kapacitetom
57a42b312581743.jpg
[/URL] [/IMG]
d31c9e312581733.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Djuro Djakovic je odlican berac ima ga jedan u selu taj je obrao nezna se koliko bez nekih vecih kvarova sto se tice zmaja nema greske koji god da uzmes kod njih budzenja nema jednostavno das mu sta on trazi i sluzice te godinama.
 
Dobro ocuvan berac, i ja takodje nikad nisam vukao u bunkeru,cak sam imao problema tako sa ljudima kao sto nemozes povesti pa ides usput,ne cak ni sebi kad berem iza kuce doteram prikolicu i kipam ne vozim u dvoriste,inace imam sipa 40eol 2005god a prije njega sam imao eko3500, pa sad razmisljam da uzmem dvoredni.
 
Ja imam zmaj 222 vec osam godina,uzeo sam ga ulosem stanju i remontovao sve od tada me sluzi besprekorno i vucem sa univerzal 445,berem u sezoni oko 40h.
dsc00766.jpg
dsc00767.jpg
dsc00770.jpg
 
Da li ima razlike u tezini vuce izmedju 223 i 224?Naprimer drugar ima 223 i vuce sa imt 560 da li bi mogao istom tom brzinom da vuce 224?
 
U principu to su dva identična berača samo što je kod 224 tarup fiksiran a kod 223 može da se podešava visina.
 
Jedna od prednosti 224 je i veliki elevator koji stoji pod manjim uglom i bolje odrađuje a manje je opterećena gornja osovina
kao i pogon komušačkih valjaka sa zubčanicima
 
Dragane za jednoredni može ali ovo je dvoredni sa tarupom koji ima 52 noža a ne 6 kao jednoredni.
sto se tice jacine kardana tu tera dvoredni i trecom sporom na ravnom terenu i suvoj podlozi ima takvih i kod nas koji vuku dvoredni sa univerzalom ali kada je vlazna zemlja ili teren pod nagibom tu nema sanse jer se odmah ukopa duplak ide mnogo bolje ali u sporiju brzinu u takvim uslovima
 
Nazad
Vrh