Zmaj berači kukuruza

Nadalj ako na vašem beraču platno može da ljušti kukuruz to je fenomen od berača.
nismo se sporazumeli jako lose ljuste valjci sa platnom, pre neki dan sam cuo da je dobro kombinovati 1 prsten sa platnom 1 jedan bez platna i tako produzis vek gumenim valjcima
 
poz cujem da imas osovinu od beraca ali meni treba remenica br tel 062269775 nazovi ili mi posalji tvoj tel pa ce mo se cuti
 
Juce je cale brao sa 560 I 214 1sporohodna I gusio je 2-3puta na duzi od cca 250m, juce ja preuzeo berac I uz pomoc saveta kolege Saleta ratara podesio otkidacke ploce, nabudzio donju poteznicu na 539 I jutros jos oko 6-7 cale cale ode na branje I gusio je dok je bilo vlazno na 2kruga 3x zagusi, ja sam u 9 stigao I poceo da berem I isto je malo zezao do pola 11 kad je magla pocela da se dize, kasnije je brao bez gusenja (3 4) puta na jednom jutru sto je po meni prihvatljivo na ovim vrucinama. Terao sam ga u 2 sporoj na 1400obrtaja, kad dam jaci gas pocne da krsi I gusi (to su I bili razlozi gusenja). Jos jednom da se zahvalim Saletu. :ppozdrav:
 
Stablo je dosta presuseno na nekim njivama i to se uglavnom sad desava pri kraju berbe da dosta krsi i lomi, ali savlada se sve uz dobro nastelovane ploce i uz pomoc poprecne sipke iznad otkidackis ploca (bez njih ne bih smeo da krenem u branje po takvom kukuruzu).
 
Imas u temi sip beraci video snimak iskoristio sam one srafove gore na limovima i tu je zavio, mogu da slikam pa da vidis(idem sad da slikam pa ces videti)
Ja kad sam sad brao zadnju njivu toliko krsilo i lomilo i reko daj da skinem ovu sipku da probam bez nje i posle 20 metara je toliko zagusilo da sam jedva razgusio berac i vratio je nazad.
U zadnjih 4 godina sve beremo sa njom ne skidamo je i 90 posto kukuruza beremo u trecoj sporoj sa rakovicom bez problema i gde je bio prinos 8-9tona po hektaru i gde je prinos 4-5 tona nema razlike.
 
Video sam I taj snimak nego kapiram da je u par centimetara bitno gde je namestena a sad nemam komp da bas precizno ocenim pa pisem preko telecona.
 
Da ne jurimo slike onda, na onoj strani do tocka na limu gore imas tri srafa M8, ja sam iskoristio donja dva i tu zavio parce L profila i na njemu zavario parce cevi 30X30(moze i manja) od 16-17cm koje ide na gore i preko zavario jednu cev koja ide do drugog lima a posto na njemu nema srafova razbusio rupu odozgo i zavio jedan M8.
Evo i slike:
qq53.jpg
zrmm.jpg

74r7.jpg
15oi.jpg
o9gm.jpg
Evo odakle sam merio i ima 40cm, a na drugoj strani koristio donja dva srafa.
I kad varis cevi gledaj da ih varis tako da prate kosinu lima, znaci malo prema napred

- - - - - - - - - -

I rasiri malo otkidacke valjke da ne lomi stablo toliko ide bolje provereno.
Nadam se da mozes preko telefona da vidis slike
 
Upravo sklepano za sutrasnju probu, znam da su ove nitne kur** I da ce popucati od vibracija I mase, ali nek izdrzi par krugova za probu pa cu do godine uraditi da valja. 20131026_204627.jpg20131026_204638.jpg20131026_204700.jpg20131026_204737.jpg
 
Ako mislis na onaj deo sto sam skoro menjao moram da kazem da su gume golo gov** koliko su se pojele za razliku onih koje ce jos biti rekorderke. Za ovu godinu ce odraditi jos jutro dva a onda iduce godine opet na to mesto mecem one po preporuci Matica na probu i onu na eliminatorski valjak po ideji Saleta ratara.
 
branje1.jpg
[/IMG]
branje3.jpg
[/IMG]
branje-2.jpg
[/IMG]Neka kaze ko sta hoce ali garantujem da zmaj proguta mlogo mase i ambrozije preko 2m,juce zavrseno branje odnosno usluzno kaze gazda ajde ti niko nece boje se da ne upropaste berace,kaze on sve to nesto svileno.Ma reko samo ti ponesi pivo i nema jeda :haha::haha::haha:ali stvarno strasno nije prskano uopste vetar izlomio stabljiku gore ne moze.
 
Na zmaju 222 kljunovi se mogu dizat i spustat sada, imam neka 3 kj kukuruza sijana po ječmu dosta je nizak ali ima kukuruza neznam dal cu morat spustat kljunove ispod zadane visne dal se smije pustat ispod one preklopke ako tarup radi ?
 
Da li je neko skoro kupio ili prodao berač 214, koja im je cena? ( ne mislim na cene u oglasima, koliko ljudi traže, nego trgovanu cenu) može na pp
 
Nazad
Vrh