Zmaj berači kukuruza

Ma da bre sta se bre nije ispravilo i popravilo... Kad sam kupio Claas-a i kad smo krenuli da ga tovarimo na vucni voz (bila kisa) i pri penjaju spadne desni tocak sa prikolice i iskrivi sve ispod one plehove,i elevatore i ne ovrsene mase i elevator sto tera u bunker,vetar spitale,jednu sajbnu,lom napravi ispod... Ja lepo ucenim gazdu (posto je bilo njegovo sve da stigne do moje kuce) ili mi vrati 700e ili ga vrati takvog kuci!! I on meni da 700e i ja to sve popravim ispeglam,osovine spirale ama sve i evo 5 god bez problema a kad pogledas niko nije rekao da je ista bilo krivo.. A popravka me je kostala vremena i varenja sa Co2 i monogo :udri:.. Ali sam dobio nazad 700e i uradio to kako treba nov lim nove spirale i to sve sam rucno... :ppozdrav:
 
Istje slucaj i samnom, poteram ja internacionala 8-41 20 km od moje kuce na 11 km sest puta se gasio pozovem onog sto mi ga prodao.Dodje i ja predlozim da on lepo vrati svoj kombaj kuci a meni moj novac.Kompromis je bio da ja popravim sta na valja a on meni vrati 650 evra tako da i danas ljuta masina radi kao singerica.Naravucenije nema toga sto je covek napravio da se neda popraviti, tako i ovaj berac.
 
Moze li neko da kaze isplati li se kupovati samohodni berac ZMAJ ili je ipak bolje kupiti bourgoin sa 4 reda?
Izuzetno cenim svaki ZMAJ proizvod ali ipak treba biti realan.Znaci zanima me 240,241 modeli.
 
240 ima da se nađe u prodaji dok 241-242 slabije a koji se pojavi tom je cena kao i 4 rednom Bourgoinu pa se ja tu ne bi premišljao.
 
Poslednja izmena:
Isti kao i prethodnik samo nosi novi tip adaptera i ima drugu kabinu.Za te pare teško da će otići ma koliko bio dobar.
 
Jeste,ali ovaj nema one reduktore sa strane,vec 2hidro motora,koja pogone tarup,a u kabini ima ventil,kojim moze da smanjuje-povecava obrtaje tarupa.
 
Isao sam ja da gledam taj berac.I dobar je i nije.Mnogo mi je zasmetalo sto nema hidropogon nego je menjac klasicni.A zvao sam i prvog vlasnika koji mi kaze da je berac slabije konstrukcije u odnosu na svoju tezinu i tezinu punog bunkera.Krivila mu se konstrukcija u ravnici a kamoli u malo brdovitijem kraju.Morao je da ga vraca u zmaj da ga prepravljaju ali je i dalje ostao slabasan.Svi hidrocilindri su mu nekako preslabi i tanki za tezinu operacija koje obavljaju.To mi se cini puno para za neserijsku i prototipnu masinu.
 
Neznam zasto se clan Pavel K ne ukljuci u ovu diskusiju posto on ima ovakav kombajn. Kao vlasnik mogao bi pruziti zainteresovanima vise informacija. Jedna slika od prosle sezone.
img2935.jpg
 
Drage kolege listao sam teme pa reko da se prikljucim posto branje kukuruza kod mene zauzima daleko prvo mesto sto se tice usluga i po meni to su najlakse zaradjene pare. Imam zmajev berac 222 koji je agregatiran sa imt 558. Berac remontovan pre dve godine kompletno bio rastavljen do poslednjeg stafa (nemam slika remonta da dokazem jer su mi se obrisale "pao" mi windows ali ako iskopam neki cd ubacicu da pokazem) naravno nisam bas nesto bio pri parama da kupim sve nove nove delove tako da je sve sto je mogo da se iskoristi (uglavnom lezajevi) podmazano i vraceno nazad. Sto se tice beraca da se ja ne udaljavam od teme posle remonta me nije izdao ni jedanput po meni, jako dobra serija koja ako se odrzava pravilno ume da bude jako zahvalana. Uglavnom berem 2 sporom ali mogao bi i 3 kad bi bio malo ludji. Tj 2 spora mi je bila idealna kad sam zadnje gume imao 16.9-28 ali kad sam remontovao traktor uzeo sam nove gume 14.9-28 (bile su jeftinije 5 hiljada po komadu) i nisam razmisljao o beracu tako da mi je sad 2 malo sporija a 3 malo prebrza i muci se 558. sto se tice beraca on bi izdrzao i 1 brzom nisam uspeo jos da ga toliko zagusim da ne moze da "proguta" masu. Ima problem kad je stabljika presuva kao sto je bila prosle godine. Uvuce je pola pa mi zagusi na pocetku komusaljke gde bi vetar trebao da izduvava lisce i sve drugo i onda moram da stanem da ocistim, to je jedini problem sto sam imao sa beracem. Cak sam zadnjih 20 jutara obrao bez jednog privodnog lanca jer mi je pukla setougaona osovina sto ih pokrece i onda nisam imao problema kao da i ne oseti nedostatak jednog lanca, znam da to nije skolski i da bi trebalo da napisem "OVO NE POKUSAVATI KOD KUCE" ali inprovizacija je majka uspeha a svaki minut u sred sezone je od velikog znacaja. Za jedno jutro mi odprilike treba manje od 2 sata a dnevo oberem oko 7-8 jutara zavisi od kukuruza i od prevoza. Sledece sto cu da uradim na njemu je prepravka bunkera, ne mogu da ga uteram u supu previse visok da ima teleskopski bunker kao 223 bio bi idealan bar za mene :)
1.jpg
2.jpg
4.jpg
 
Drage kolege listao sam teme pa reko da se prikljucim posto branje kukuruza kod mene zauzima daleko prvo mesto sto se tice usluga i po meni to su najlakse zaradjene pare. Imam zmajev berac 222 koji je agregatiran sa imt 558. Berac remontovan pre dve godine kompletno bio rastavljen do poslednjeg stafa (nemam slika remonta da dokazem jer su mi se obrisale "pao" mi windows ali ako iskopam neki cd ubacicu da pokazem) naravno nisam bas nesto bio pri parama da kupim sve nove nove delove tako da je sve sto je mogo da se iskoristi (uglavnom lezajevi) podmazano i vraceno nazad. Sto se tice beraca da se ja ne udaljavam od teme posle remonta me nije izdao ni jedanput po meni, jako dobra serija koja ako se odrzava pravilno ume da bude jako zahvalana. Uglavnom berem 2 sporom ali mogao bi i 3 kad bi bio malo ludji. Tj 2 spora mi je bila idealna kad sam zadnje gume imao 16.9-28 ali kad sam remontovao traktor uzeo sam nove gume 14.9-28 (bile su jeftinije 5 hiljada po komadu) i nisam razmisljao o beracu tako da mi je sad 2 malo sporija a 3 malo prebrza i muci se 558. sto se tice beraca on bi izdrzao i 1 brzom nisam uspeo jos da ga toliko zagusim da ne moze da "proguta" masu. Ima problem kad je stabljika presuva kao sto je bila prosle godine. Uvuce je pola pa mi zagusi na pocetku komusaljke gde bi vetar trebao da izduvava lisce i sve drugo i onda moram da stanem da ocistim, to je jedini problem sto sam imao sa beracem. Cak sam zadnjih 20 jutara obrao bez jednog privodnog lanca jer mi je pukla setougaona osovina sto ih pokrece i onda nisam imao problema kao da i ne oseti nedostatak jednog lanca, znam da to nije skolski i da bi trebalo da napisem "OVO NE POKUSAVATI KOD KUCE" ali inprovizacija je majka uspeha a svaki minut u sred sezone je od velikog znacaja. Za jedno jutro mi odprilike treba manje od 2 sata a dnevo oberem oko 7-8 jutara zavisi od kukuruza i od prevoza. Sledece sto cu da uradim na njemu je prepravka bunkera, ne mogu da ga uteram u supu previse visok da ima teleskopski bunker kao 223 bio bi idealan bar za mene :)
1.jpg
2.jpg
4.jpg
prijatelju moj ako ti beres 2 sporohodnom sa 558 nema sanse da ti oberes vise od 4-5 jutara na dan i to bez zastoja i gusenja sto kod 222 od podne pocinje ako nije preradjen berac
 
Nazad
Vrh