Zmaj berači kukuruza

7000 i nesto(ispod 8000)euro vec mozes uzeti 224 i te su nesto malo razlika od 223 a mladi su .Ja imam 224 i nemozes uporediti sa 222 kom
Jesu mladji ali koliko sam cuo od dosta njih 223 je bolji bez obzira sto je matoriji!224 kazu da je mekan,materijal je takav i nisu se nesto proslavili kod nas!
 
Brankoviću mislio si 8 komušačkih valjaka ima zmaj 222 .Zmaj 222 čistije bere od 223,224, bar ja što sam video u selu.
 
Moguce je da ima 8,ali cistoca branja zavisi od gumica na valjcima,civija na metalnim valjcima,zvezda,brzine kretanja,kvaliteta klipova,a i od vremenskih uslova.Svaki najbolje cisti kad je rosa.Jos nisam siguran da li 222 ima ventilator.223 i 224 imaju.U svakom slucaju 223 i 224 mogu brze ici od 222 zbog sireg komusackog stola
 
Borko imam 222 oko 10godina i berem 70-90kj godišnje i lepo i čisto bere u odnosu na 223,224 i nemam problema sa gušenjem a teram ga sa belarusom 820 druga sa reduktorom u kornjači i oberem kad imam prikolica za dan 5kj i sa prinosom od dve zmajevke po jutru, jedino gušenje oće da bude na komušaljkama gde izduvljava ljuštiku kada je visoka temperatura i ima puno lišća na kukuruzu.Ja kad počne da guši toliko prekidam berbu i idem ranije ujutru a 223, 224 hoće i stablu da progura u bunker kad je toplo dok kod mene to nema.Kolega mi ima 223 i stalno ga to muči kako moj čistije bere od njegovog a i od ostalih.Inače vršim remont berača pre svake sezone a svake druge menjam gume na komušaljkama (150-180kj) i veoma je bitno da okidači budu oštri i naštelovan ulaz na okidačima pošto se tu 80-90% posla završava (čišćenja klipa).
 
Borko imam 222 oko 10godina i berem 70-90kj godišnje i lepo i čisto bere u odnosu na 223,224 i nemam problema sa gušenjem a teram ga sa belarusom 820 druga sa reduktorom u kornjači i oberem kad imam prikolica za dan 5kj i sa prinosom od dve zmajevke po jutru, jedino gušenje oće da bude na komušaljkama gde izduvljava ljuštiku kada je visoka temperatura i ima puno lišća na kukuruzu.Ja kad počne da guši toliko prekidam berbu i idem ranije ujutru a 223, 224 hoće i stablu da progura u bunker kad je toplo dok kod mene to nema.Kolega mi ima 223 i stalno ga to muči kako moj čistije bere od njegovog a i od ostalih.Inače vršim remont berača pre svake sezone a svake druge menjam gume na komušaljkama (150-180kj) i veoma je bitno da okidači budu oštri i naštelovan ulaz na okidačima pošto se tu 80-90% posla završava (čišćenja klipa).

Ja sam video u radu 222, a 223.224 niseam jer nema ih u mom kraju, a verujem to sto kazes i uverio sam se
da cisto bere, ipak je sve to isto kao na mom jednorednom samo sto imas ventilator, ali nisam znao da 223 ili 224 hoce toliko da nagura sljam u bunker, jer mislim da ta 4 valjka bi trebalo da zavrse posao. ali sve je moguce
Pozdrav druze
 
I ja sam to mislio Borko dok nisam video kako beru, čak sam hteo i da menjam za 223 ali sam odustao, što se tiče prolaska stabla mislim da je problem u valjcima iznad komušaljki koji su malo udaljeni od malog levatora zbog širine komušačkog stola te nemogu da preuzmu masu pa upada na komušaljke koje to nemogu da prerade, kod 222 taj razmak između malog levatora i valjaka je manji i oni mnogo bolje izbacuju (prihvataju) biljne ostatke iako ima samo dva valjka.
 
I ja sam to mislio Borko dok nisam video kako beru, čak sam hteo i da menjam za 223 ali sam odustao, što se tiče prolaska stabla mislim da je problem u valjcima iznad komušaljki koji su malo udaljeni od malog levatora zbog širine komušačkog stola te nemogu da preuzmu masu pa upada na komušaljke koje to nemogu da prerade, kod 222 taj razmak između malog levatora i valjaka je manji i oni mnogo bolje izbacuju (prihvataju) biljne ostatke iako ima samo dva valjka.
sale druže ne znam šta si mislio ali nisi u pravu,222 ne bere čistije od 223 i 224 ako su u istom stanju ispravnosti,
razloga ima više koji bi mogli uticati da ti što si gledao ne beru čisto,kao i ubacivanje stabljike...to mi više liči na ne podešenost beračke sekcije,stanje kukuruza,brzine branja.....
 
Montoya slažem se sa tobom da verovatno nisu podešeni ali ono što sam napisao u vezi valjaka iznad komušaljki to su moja zapažanja da slabije izbacuju listove i stabljiku (stabljika od klipa do metlice)
 
Evo i ja da se ukljucim...za Borka,rakovica tera bez problema drugom sporom z222 i radi fantasticno,malo sporije,ali i manje gusi,bolja opcija od jurcanja po njivi sa npr mtz 892,pa malo-malo gusi,pa stani...problem je kada su jeseni bas mokrac,pa onda u njivi ima muke i rus,a kamoli ona(r65)...potrosnja joj je da ako radi od 05;00-20;00 uz rezervoar treba za svaki slucaj poneti i kanister od 10 litara...dnevno moze oko 8-9 lanaca da uradi...a za ciscenje klipa...pa recimo da je sve u stelovanju i sveopstem stanju radnog aparata,ali 222 je kruce dosta pravljen od mladje brace,ovi noviji se dosta uvijaju,pogotovo kos ili bunker kako vec ko zove...a sto imaju veci,to stoji,ali kad je suva masa,dzaba sve,sve i jedan ce gusiti i nervirati vlasnika.neki su povecavali boj obrtaja na vetru,ali slabe vajde...
 
Nazad
Vrh