Zmaj berači kukuruza

Nemaju ih, zvao sam, sajt im je malo neažuran. Imaju samo Majevicu u ponudi.
 
Zetor 4718 i Z214s je moja kombinacija, vec16.god. Nikakve prepravke,min.ulaganja.Berem uglavnom 4.sporom.U zavisnosti od sklopa biljaka u samoj vrsti mogu to da uskladim sa brojem obrtaja na kardanu tj .skinem na radilici 200 do300 obrtaja ako naidje gust sklop i jaci koren,danebi bilo guzve u kom.stolu. Ako zagusti ide 3. spora. Mereno za 12h 3kj.
 
Brali smo u istoj njivi ja sa 577 i 222 sa lakim tarupom i komsija sa R65 sa teskim tarupom. On je vozio 2 sporom skoro pun gas a ja 3 sporom na 1600-1700 obrtaja, isao sam brze od njega mozda 10% ali mom traktoru nije bilo tesko a Rajka koja ima mozda 2000 radnih sati je dimuckala i nije joj bas bilo po volji. Brano je po mokrom i kisica je neka ispadala ali traktori i beraci nisu tonuli.
 
Ja isto na 222 imam taj teski tarup sa 3 kucista i posebno lepo je kad ga treba remontovati,pa sam hteo da pitam da li je neko na berace ugradjivao roto secku,da li moze?
 
Može.Ja sam hteo na svoj 222 da ugradim ali sam ga u međuvremenu prodao pa nisam.Đura Đaković Corn Liner 2 redni ima roto sečku fabrički a veoma liči na Zmaja 224.
 
Drugari treba mi jedan savet imam traktor 539 i berac zmaj 212 koji je prepravljen da kipuje e sad hocu da prosirim komusacki sto na 8 osovine dali bi ja mogo da vucem taj berac u njivu
 
kako se pokazao samohodni zmaj 240, jel ima neko od članova iskustva s tim beračem, gledao sam uživo jedan iz daleka i na prvi pogled čini mi se da nije loša mašina?
 
Da li neko mozda poznaje nekoga ko prodaje zmaj 213, 214 voleo bih da izbegnem preprodavce ako je moguce?

Hvala :)
 
Drugari treba mi jedan savet imam traktor 539 i berac zmaj 212 koji je prepravljen da kipuje e sad hocu da prosirim komusacki sto na 8 osovine dali bi ja mogo da vucem taj berac u njivu

kako moze da se namesti 212 sa 8 komiusaca? jel ima ko slike kako se taj zadji deo beraca "rassiri" sa jos 4 osovina, zupcanika...? moze i na pp i na mail, sve slike bi bili dobrodosli! hvala unapred!

(mislim da traktor ni ne bi osetio da ima 4 komusaca "viska")

---------- Poruka napisana u 01:11 ---------- Prethodna poruka je at 00:24 ----------

Ja sam to uradio na 213 vučem ga sa imt 540 ide bez problema

dali mogu slike da dobijem/o, kako to izgelda kad se napravi? i kako se ubacuju jos 4 osovine... hvala unapred!
 
izvinjavam se... nisam bio dovoljno pazljiv :) preskocili su mi oci tu stranu - izgleda. nasao sam, hvala!
 
Nazad
Vrh