Zimsko oranje 2009

Sudeci po zadnjim postovima,ne vidim da li sam u pravu??A s obzirom da je IMT-FOP iz N.Beceja kao i ja,onda mislim da sam dobro nazvao sve delove pluga. :D :ppozdrav:
 
Neki dan smo orali jednu parcelu, ozbiljno se razmišljam da posejem pirinač, možda mi onda i oproste naknadu za navodnjavanje, pogotovo što nisu ništa ni uradili po tom pitanju!

30bguaw.jpg


2nhl4ph.jpg
 
Ala,pa ovo je katastrofa.....Kako uspevas sa Zetorom da vuces 3 brazde?jel to Leopard 3x35 ili mi se cini?
 
@ Andrej

To je prerađen ferguson plug, zahvat mu je 3x30 a vuče ga zato što ta vrsta tla ne dozvoljava oranje brzinom većom od 5km/h pa traktor ima snage a tlo je takvo da na njemu točak teško prošlajfuje, pre će da se usere od muke nego da izgubi trakciju(ako su gume dobre naravno)

@ Abro

Gde je sad Jhony sa Case-om da upoređujemo traktore....
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Lepa, Banatska zemlja...
Lalo tebi bar ovo nebi trebalo da bude nepoznato! A plaćamo odvodnjavanje! Sva sreća pa nije pšenica na toj parceli!
 
mityoo je napisao(la):
Neki dan smo orali jednu parcelu, ozbiljno se razmišljam da posejem pirinač, možda mi onda i oproste naknadu za navodnjavanje, pogotovo što nisu ništa ni uradili po tom pitanju!

30bguaw.jpg


2nhl4ph.jpg
Auuu...sta si ti radio :sta:
 
@ Jugos

Šta sam radio?? Pa završio sam oranje u Banatu...

Povući će se ta voda do aprila, sva sreća pa nije pšenica na toj njivi, ovako nije problem, važno je da je uzorano, kako-tako! A imam parcelu 7kj gde na pola njive stoji voda... neznam sad šta da radim... kolega pravnik kaže da dokumentujem i odvedem par ljudi da vide(kao svedoci) pa da tužim Vode vojvodine za nastalu štetu... Kaže da ću više izvući ako dobijem spor nego što treba sad da platim za odvodnjavanje, ali ja sam malo skeptičan po tom pitanju, jer to je natezanje sa državom....
 
mityoo je napisao(la):
Neki dan smo orali jednu parcelu, ozbiljno se razmišljam da posejem pirinač, možda mi onda i oproste naknadu za navodnjavanje, pogotovo što nisu ništa ni uradili po tom pitanju!

nema li kanala negdje na toj njivi ? bilo bi sasvim dovoljno da ste napravili jarak sa jednobraznim plugom i pričekali jedan dan da vode ode u kanal :sta:
 
Biće to OK mityoo do proleće ode voda , naravno ako vodostaj nebude previše visok . Jel to u Pesiru ?
 
Nazad
Vrh