Zimsko oranje 2009

Evo par slikica oranja! Naše smo poorali još malo uslužno i gotovo za ovu sezonu!

23wsoxi.jpg


520rjn.jpg


2lcpegp.jpg


13zz5n9.jpg
 
@mityoo lepo nastelovan plug,ali samo mi se cini ili je i tebi topling ukriv na desnu stranu kada se pogleda odpozadi? i koji je zahvat pluga?koliko ks ima URSUS
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cf2aE61yKEk[/youtube]

Post je spojen: [time]1263248870[/time]
_________________________________________________
HA HA prvi uspesno postavljen snimak :ppozdrav:
 
4tlkpe.jpg

Evo malo izabranih fotografija...

6glao8.jpg


mw4a38.jpg


154c6mw.jpg


s3j90n.jpg

abro je napisao(la):
@mityoo
Prijatelju opet ti u vodi, sa koje strane Tise je ovo?
Ovo je u Bačkoj, samo je repa vađena po vlažnom pa je jako ugaženo, pa je zato stala voda na njivi....

kombajner je napisao(la):
@mityoo lepo nastelovan plug,ali samo mi se cini ili je i tebi topling ukriv na desnu stranu kada se pogleda odpozadi? i koji je zahvat pluga?koliko ks ima URSUS
Jeste toplink ukrivo ali to tako treba! Plug je 3x35 leopard a traktor je 82ks
 
Spajki je napisao(la):
Kome se ne svidja neka ga ispravlja!! jel'tako ::namigivanje::? Svaka cast mityoo ::svaka cast::
:haha: :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1263250502[/time]
_________________________________________________
ko ume bolje nek se pokaze :ppozdrav:
 
kombajner je napisao(la):
da da shvatio sam da tako treba da stoji ukriv bas zato sto treba posto je brazda odlicna i plug lepo nastelovan Tako se to radi :ppozdrav:
Kod leoparda nemože da se pomera piramida, a u horizontali nemaš izbor kačenja toplinka, jer ima samo jedan red rupa... Trebalo bi dodati sa strane još jedan red ali to bi bilo "budženje" a nema uticaja na oranje....
 
Kakva je nužda orati po vodi, čini mi se zaleđenoj? Šta će od toga biti do proleća, zar se zemlja neće zbiti?
 
mirko_markovic67 je napisao(la):
Kakva je nužda orati po vodi, čini mi se zaleđenoj? Šta će od toga biti do proleća, zar se zemlja neće zbiti?
I najgore jesenje oranje je bolje od najboljeg prolećnog oranja! (u našem kraju je ovo zlatno pravilo)
 
Kod mene gde voda leži niko ne ulazi u tu njivu, ako uđe tu će i ostati traktor potone do osovina. kakva je to zemlja/ traktor kad može da se ore toliko raskvašeno.
 
Pa to je takva zemlja, da neupija vodu kad je ugažena... Stoji voda odgore a kad okreneš brazdu, zemlja suva...
 
mityoo je napisao(la):
mirko_markovic67 je napisao(la):
Kakva je nužda orati po vodi, čini mi se zaleđenoj? Šta će od toga biti do proleća, zar se zemlja neće zbiti?
I najgore jesenje oranje je bolje od najboljeg prolećnog oranja! (u našem kraju je ovo zlatno pravilo)
mityoo to pravilo nije samo u tvom kraju vec u celoj srbiji sigurno!!! :ppozdrav:
 
kombajner je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
mirko_markovic67 je napisao(la):
Kakva je nužda orati po vodi, čini mi se zaleđenoj? Šta će od toga biti do proleća, zar se zemlja neće zbiti?
I najgore jesenje oranje je bolje od najboljeg prolećnog oranja! (u našem kraju je ovo zlatno pravilo)
mityoo to pravilo nije samo u tvom kraju vec u celoj srbiji sigurno!!! :ppozdrav:
Tacno tako, u to ime :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh