Zetor

Jeste bio univerzalniji traktor od Zetora, moram da priznam. Zetor može više da potegne jer je dosta teži i ima 4 klipa ali je Hurliman imao fantastičan mjenjač sa dosta boljim izborom brzina, mnogo veći ajnšlag (sa njim sam redovno dovozio kukuruz sa jednoosovinkom dok sa Zetorom nema šanse da to uradim) i imao je bolju hidrauliku. Nisam ga smio dalje držati kada sam vidio kakav je problem nabaviti banalan dio kao što je filter za hidrauliku, šta bi bilo da se nešto pokvarilo...uhuhuh.
 
Jeste bio univerzalniji traktor od Zetora, moram da priznam. Zetor može više da potegne jer je dosta teži i ima 4 klipa ali je Hurliman imao fantastičan mjenjač sa dosta boljim izborom brzina, mnogo veći ajnšlag (sa njim sam redovno dovozio kukuruz sa jednoosovinkom dok sa Zetorom nema šanse da to uradim) i imao je bolju hidrauliku. Nisam ga smio dalje držati kada sam vidio kakav je problem nabaviti banalan dio kao što je filter za hidrauliku, šta bi bilo da se nešto pokvarilo...uhuhuh.
Vjerujem da su sad dijelivi dosta pristupacniji. Kako se ja bolan snalzim sa IHC-om

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Kako se inace snalazis sa IHC?Ima jedan 1055 u Bijeljini, bas planiram da odem i pogled ga (vise iz radoznalosti)? Za njih ima dijelova u Njemackoj i nisu nesto ni skupi posebno.

Sent from my M2006C3LG using Tapatalk
 
Kako se inace snalazis sa IHC?Ima jedan 1055 u Bijeljini, bas planiram da odem i pogled ga (vise iz radoznalosti)? Za njih ima dijelova u Njemackoj i nisu nesto ni skupi posebno.

Sent from my M2006C3LG using Tapatalk
Vjeruj druže od 2012 je traktor kod mene i jedini kvar je vučna lamela tvornička bila na njemu a sat se okreno trenutno je oko 300 rs na satu, promijenio je prošle godine. Repario njegovu i gas.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Pozdrav svima, od skoro sam postao vlasnik jednog zetora 4911, Ono sto znam sigurno o traktori jeste to da je kupljen nov i da je jedan moj rodjak od koga sam dobio prvi vlasnik. Elem traktor nije bio paljen jedno 8 godina , i ja sam mu zamenio pumpu za gorivo i pumpu za vodu, zamenio sam ulje i filtere za gorivo. Traktor je upalio bez problema, koliko sam primetio i na leru i u punom gasu drzi pritisak ulja u zelenoj zoni. Poluge rade i karadan okrece. E sad jedino sto sam primetio je da na motoru gore na glavi mislim onom prvom dihtung kao da je malo probio cuje se sustanje i rupica je kao igla. Inace ne planiram sa njim da orem niti da radim neke teske poslove samo da prevozim nesto pa me zanima jel mora to odmah da se menja jer ja bih to inace zamenio za nekih mesec dana.
 
Pozdrav,ako je baš toliko ležao i nije bio paljen onda je potrebno zamjeniti sva 3 dihtunga glava,jer ako je sad već jedan probio onda će uskoro i druga dva probiti,a to je sve od ležanja.Za svaku mašinu je najgore kad stoji.
 
Kolega sa posla mi je pričao da mu je nedavno baliranje sa Welger balirkom (okrugle bale) radio komšija sa Zetor Fortera no ne znam koji je model. Rekao da je ima velikih problema sa traktorom, od stalnog pregrijavanja motora, dihtung glave je mijenjao 4-5 puta za dvije godine i imaa probleme sa lamelom, proklizava šta god da urade. Ne znam porijeklo traktora ni da li je kupljen nov ili polovan, pitaću kolegu zna li nešto više.
 
Jel istina da se na starijim Zetorima (npr. 7045 kao kod mene) može zamijeniti uljni filter tako da se izbaci centrifugalni a ubaci klasični zamjenljivi filter? Juče mi priča jedan lik kako to može da se uradi i da je to vidio negdje, sad sam tražio ne netu i ne mogu da nađem ništa o tome. Volio bi da znam jel istina za slučaj da ovaj centrifugalni nekad počne da zeza.
 
Zombi, diskutovali smo o tome u ovoj temi pre jedno dve godine. Ako te ne mrzi potrazi. Neko je od clanova potegao tu pricu.
 
ILi to ili možda da zamijenim skroz. Očistim onaj centrifugalni svaki put kada mijenjam ulje ali nekako bi bio komotniji kada bi tu bio uložak kojeg zamijenim. Na diznama se vidi i nešto tragova habanja a i često me zeza kada ga sastavljam, hoće tu da vlaži ulje na onoj velikoj gumici. MIjenjao sam je već dva puta, stvarno je teško naći gumicu da paše a da valja. Zbog svega toga se omišljam da to zamijenim ako nadjem gdje nosač.

Planiram takođe i da ugradim mjerač pritiska sa satom, sada imam samo lampicu koja svijetli kada se da kontakt i prestane kada se motor startuje no volio bih da imam pravi pokazivač vrijednosti pritiska. Mislim da se i o tome pričalo ovdje, moram potražiti to.
 
Zar nije logicnije kupiti novi centrifugalni filter ako ima u prodaji? Mada, jednostavnija je zamena samo uloska, to stoji.
 
Nazad
Vrh