Zetor

Koje se ulje sipa u hidrauliku, a koje u mjenjac i diferncijal na traktoru Zetor 5711

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Zetor za potrebe hidraulicnog podiznog aparata i izvoda kipera koristi ulje iz menjaca i diferencijala. Jedino za potrebe hidraulicnog volana se koristi ulje iz posebne posude koja se nalazi napred pored filtera za vazduh.
 
Nisam znao da je isto ulje za hidrauliku i mjenjac. Traktor nije moj. Koje ulje ide u njega?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Prošli vikend sam rastavio mehanizam za regulisanje visine desne poluge hidraulike. Unutra je bilo blato, ležajevi zaribali. Sve sam očistio, stavio dva nova ležaja 51107 (ako se dobro sećam) i podmazao. Jedino sam umesto dihtunga stavio silikon.

 
Pozdrav ljudi, imam pitanje ako neko moze da mi pomogne... dakle radi se o Zetoru 4511. 1971g otisla mi je radilica... da li radilica pase sa ursusa c360?... da na pomenm da sam uzeo novu kod Marije iz Novog Sada tvrdi da je to ta radilica za Zetora... ja namontiram i pocnem da je okrecem i klipovi vire van stublina jedno 7mm. kad bi dosle glave na mesto, radilica se ne bi mogla da se okrene jer bi udarili klipovi u glavu.... stara radilica je sa tegovima a nova je cela livena... da li neko zna posto su kod oba traktora hod klipa 110mm..?
 
Vidi nemam katalog delova za 4511, trebalo bi uporediti kataloske brojeve. C360 ima motor kao zetor 7011.
Evo ti radilica kao deo na jednom ceskom sajtu:
radilica od 4511 i kataloski broj tu naveden
radilica od 7011 (c-360) i kataloski broj tu naveden kaze da je isti broj
 
Pozdrav ljudi, imam pitanje ako neko moze da mi pomogne... dakle radi se o Zetoru 4511. 1971g otisla mi je radilica... da li radilica pase sa ursusa c360?... da na pomenm da sam uzeo novu kod Marije iz Novog Sada tvrdi da je to ta radilica za Zetora... ja namontiram i pocnem da je okrecem i klipovi vire van stublina jedno 7mm. kad bi dosle glave na mesto, radilica se ne bi mogla da se okrene jer bi udarili klipovi u glavu.... stara radilica je sa tegovima a nova je cela livena... da li neko zna posto su kod oba traktora hod klipa 110mm..?
Nazovi sutra u Kisac
 
Optimista hvala na ovim linkovima,i da kod zetora 7011 su 102mm precnik klipa a kod ursusa 360 su 95mm precnik klipa tako da bas nisu isti... to znam jer uglavnom ti delovi pasu kod mene... kad sam uzimao radilicu trazio sam za zetora 4511.. tvrdi da je za taj traktor.... mozda je ta radilica od nekog ursusa ja ne znam.. zato sam postavio pitanje da li mozda neko ima neku informaciju u vezi toga...
 
@Nemči U tom slucaju se izvinjavam, moja greska, ja imam 7011 i mislio sam da je isti motor.
Nazovi onda Misu, sutra, a moyes takodje i u Goloboku proveriti, oni imaju dosta delova

Sad mi pade na pamet da sam na Ceneju (mislim prosle godine) kod jednog coveka koji isto trguje delovima za Zetora video sstari 4511 na prodaju, ne znam da li je prodan i da li bi mozda on prodao polovnu radilicu.
 
@Optimista Nista, drugar moj ima 7011 i pre par godina smo vadili jedan klip popucale karike zato znam da je veci precnik klipa.... :)
Upravo gledam na Goloboku da su radilice iste bar tako pise i za zetor 4511 i 7011.. ne mogu da nadjem nigde tacije podatke

ne bih uzimao polovnu... takvu vec imam haha 😅
 
Kolege da li znate koliko je teska kabina od 5245 siroka sa grejanjem original Češka?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jel je tesko skinuti? Treba drug menjac da otvara semering da menja?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh