Zetor

to je dugme koje zakreće paljenje na pumpi

YyWZhC1.png


U stvari ako mislite na dugme oznaceno sa 62 na slici, to dugme ne zakrece pumpu niti je dekompresor vec samo ubacuje duplo goriva pri zimskom startovanju motora

l5yaCWI.png


ne radi ubacivanje slika, a ne znam kod za ovaj forum da ubacim rucno. nasao bb kod i ubacio "rucno" slike
 
Dugme pod rednim brojem 62. kako piše za startovanje u hladnim uvjetima kad se stisne pomenuto dugme dodaje dodatno gorivo na pumpu i olakšava paljenje
 
Nije to dekompresor to je dugme koje zakreće paljenje na pumpi da lakše motor upali tzv čok

Au kakvih sve bukvalista ima ovde.Ljudi baš vole da teraju "mak na konac".
Ako ćemo tako stručni naziv je tzv. pridodavač goriva ali kod nas u narodu se ustalio naziv "dekompresor" pa sam ga zato i upotrebio (da bi se znalo o čemu pričam).
Poenta nije u tome kako će neko da ga "krsti".Poenta je u tom da recimo moj brat od strica (ima 6211 1990. godiste) i komšija (5211 slicnog godišta, prošle godine ga je "kompletno pretresao" i opet teško pali zimi, sam mi čovek priznao) muku muče kada treba zimi da upale traktor, dok ja na 4911 i ljudi koji imaju traktore iz serije 5011-7045 imaju sa tim mnogo manje problema.
 
Au kakvih sve bukvalista ima ovde.Ljudi baš vole da teraju "mak na konac".
Ako ćemo tako stručni naziv je tzv. pridodavač goriva ali kod nas u narodu se ustalio naziv "dekompresor" pa sam ga zato i upotrebio (da bi se znalo o čemu pričam).
Poenta nije u tome kako će neko da ga "krsti".Poenta je u tom da recimo moj brat od strica (ima 6211 1990. godiste) i komšija (5211 slicnog godišta, prošle godine ga je "kompletno pretresao" i opet teško pali zimi, sam mi čovek priznao) muku muče kada treba zimi da upale traktor, dok ja na 4911 i ljudi koji imaju traktore iz serije 5011-7045 imaju sa tim mnogo manje problema.
Znaš li ti šta znači riječ dekompresor. Možeš me zvati kako hoćeš ja na tvoj post se nisam replicirao nego na Borislavov
 
Au kakvih sve bukvalista ima ovde.Ljudi baš vole da teraju "mak na konac".
Ako ćemo tako stručni naziv je tzv. pridodavač goriva ali kod nas u narodu se ustalio naziv "dekompresor" pa sam ga zato i upotrebio (da bi se znalo o čemu pričam).
Poenta nije u tome kako će neko da ga "krsti".Poenta je u tom da recimo moj brat od strica (ima 6211 1990. godiste) i komšija (5211 slicnog godišta, prošle godine ga je "kompletno pretresao" i opet teško pali zimi, sam mi čovek priznao) muku muče kada treba zimi da upale traktor, dok ja na 4911 i ljudi koji imaju traktore iz serije 5011-7045 imaju sa tim mnogo manje problema.
Ja na 7045 nemam to dugme tu, dal je neko skinuo ili nije ni postojalo. Ali imam problem, danas se javio. Gore gde su dizne izbacuje naftu. Dizna na 3em klipu, tj cevcica do dizne je bila za pola kruga labava. Da li moze tu da izbacuje? Dotego sam ili da trazim drugi kvar?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Jel mogu nekako moj kompresor da iskoristim preko creva? Da recimo izduvam motornu testeru od prasine?

Znaci ako je na kompresor nakaceno crevo, onda pritisak zavisi od gasa ali je to sve generalno mnogo mali pritisak. Ako skinem crevo, napuni se kompresor vazduha i pokazuje nekih 4,5 bara ali to je u boci. Kako da iskoristim taj pritisak preko creva?
Jel je izvodljivo da ako se napuni boca, i ako povezem crevo, hocu li dobiti taj jak pritisak neko vreme ili ne?
 
Spoji na priključak gdje se spaja crijevo od prikolice. Uzmeš jednu spojnicu za zrak kao što ti je na prikolici, na nju nekakako spoji brzu spojku za kopresor. Tako sam ja nekad radio dok nisam uzeo radioničkki kompresor.
 
Moze i na crevo od kompresora da prikljucis nastavak za duvanje guma za bicikl. Posto je ta rupica mala imas dobar pritisak za izduvavanje.
 
Samo brzu spojku namontiraj posle boce,bilo gde,napravi prekid na cevi što od bove ide na priključak za prikolicu....onda ga možeš koristiti i za farbanje,i za šta god ti padne na pamet,ko i svaki drugi kompresor...
 
Pozz kolege, zanima me ako bi mi neko rekao kako su se pokazali zetori 7011, znam da cu ovde dobiti prave odgovore planiram kupovinu jednog. Pa me zanima o kakvi su traktori motor, menjac itd... Hvala puno od srca

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kolega, ja ga imam 4 godine i za sada sam zadovoljan. Ima cesku kabinu, grejanje, ventilaciju, vucem imt 757.2 plug trecom brzom, setvospremac 2.8 m. Potrosnja u oranju je oko 15 l po jutru. Kocnice su ekstra, ima dobar ajnslag i okrenes ga u mestu, nije mnogo bucan u kabini, lako pali zimi. Koliko planiras evrica da izdvojis za kupovinu?
 
Kolega, ja ga imam 4 godine i za sada sam zadovoljan. Ima cesku kabinu, grejanje, ventilaciju, vucem imt 757.2 plug trecom brzom, setvospremac 2.8 m. Potrosnja u oranju je oko 15 l po jutru. Kocnice su ekstra, ima dobar ajnslag i okrenes ga u mestu, nije mnogo bucan u kabini, lako pali zimi. Koliko planiras evrica da izdvojis za kupovinu?
Pa eto, kupovina bi bila tek sledeće godine u leto, jer cu mog torpeda 62,prodati tek u maju jednom prijatelju. Pa do tada moram da resim koji bih traktor kupio, razmisljam se izmedju 577 i zetora 7011,neko mi kaze da se greju puno i da ima problem sa menjačima, kocnice kao kada se menja cilindar mecku da rodis, a meni se on svidja a hocu udoban traktor, da bih kupio duplaka bilo kog bez 10.000e nema, tako da bi izdvojio oko 6000 mozda malo preko ako bi iskocila masina da je extra nebi gledao u 500e

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mislim da je 6500e cena za koju bi trebao da bude u odlicnom stanju. Ako je motor dobar nema razloga da se greje. Kocnice jednom kad uradis miran si vise godina. Ja sam na mom uradio kocnice cim sam ga uzeo. Oko 200 e sam platio delove i ruke tako da ni to nije neki bauk. Radio sam i kompletan prednji trap, i to me je kostalo oko 200 e. Pisao sam ranije u ovoj temi o tome.
 
Koliko si platio tvoj druze? Koje je godiste i jel udoban?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh