Zetor

Da li je neko menjao alternator fabricki za neki od auta na zetoru 5211 ,koji bi odgovarao , da se prepakuje remenica ,ako treba, a nosac da odgovara ??
 
Jesi li morao da stavis remenicu od starog alternatora ?

I kako si resio ova dva kontakta R i M ?

02a89e63d5803b00b4a458f443be344d.jpg
 
Da li je neko menjao alternator fabricki za neki od auta na zetoru 5211 ,koji bi odgovarao , da se prepakuje remenica ,ako treba, a nosac da odgovara ??

Ja sam pre mesec dva menjao ali nisam od auta nego kod Orrsta kupio novi original. Samo sto je kod ovog novog regler integridsn u njemu nine vise u instrument tabli.
 
Nisam nasao regler na ovom alternatoru, on je znaci u instrument tabli kod zetora ? Ako moze neko da mi objasni

Moje znanje oko alternatora je da ako ne puni, zamenim regler i lezajeve ako treba, dalje od toga nemam pojma.

Danas upalio lampicu i kada sam premerio vidim da nepuni, skinem ga,kad reglera nigde ..

Sad videh na netu da ovaj tip alternatora ima regler odvojeno, pojma nisam imao o tome.
 
Poslednja izmena:
Kanački,ja sam ti za te veće stvari oko elektrike,duduk.Znam samo da je majstor nešto nastavljao nosač gde se španuje kaiš.
 
Cuo sam od jednog lika da je dobro naci alternator od golfa 2, ako treba sta prepraviti na taj I montirati. Kaze vek I svet, kakvi novi p.m.....ine. kaze da su ti od Golfa valjda Bosch ovi I da nema boljih.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Majstorska prica. Imam G II i na njemu alternator VALEO. Za svoj traktor sam skinuo BOSCH alternator verovali ili ne sa YUGO FLORIDA PSA. Ugradio sam ga bukvalno za pola sata uz manje prepravke.
 
Jel neko nosio prskalicu 1000l sa Zetorom 6011,7011? Naravno sa prednjim tegovima...
 
Ja nosim rotodrljacu od 1150kg sa 7045 a prednja vuca je teska oko 450-500kg valjda tako da za ti prskalicu treba dosta tegova.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Juce mi je majstor stelovao korpu I kvacilo.
Odem danas na prskanje nece da podigne hidrauliku da li ima veze nesto sa tim stelovanjima ili ne.
Kardan funkcionise normalno, rucno kvacilo takodje. Sve kako treba....
Odakle da pocnemo sa proverom?
 
Koliko znam nema nikakve veze.
Prvo ma koliko glupo zvucalo proveri da slucajno nisi iskljucio pumpu na onoj rucici dole levo.
Posle toga gornji filter hidraulike, ispod sedista ako je to ok o da dole ploca sa pumpom pa redom.
 
Juce mi je majstor stelovao korpu I kvacilo.
Odem danas na prskanje nece da podigne hidrauliku da li ima veze nesto sa tim stelovanjima ili ne.
Kardan funkcionise normalno, rucno kvacilo takodje. Sve kako treba....
Odakle da pocnemo sa proverom?
Slušaj.Sedi u traktor i dobro ga provozaj i prodrmaj-brza vožnja.Meni se to desilo-dok je mlađi sin stigao do majstora hidraulika proradila.
 
Nazad
Vrh