Zetor

Čovek ga je sredio kao za sebe :haha:, mala šala, to poštujem, kada se neko tako potrudi to zaista cenim, a jok kada neko sredi baš neki stari traktor i vrati mu sjaj i dušu pa to je milina videti, moguće da jeste ::namigivanje:: !
 
Kasapin je napisao(la):
Branko je napisao(la):
Evidentno je da su Zetori uvek bili mnogo bolji traktori od IMT-a, ali ljudi jednistavno nisu smeli "da probaju".
Oni koji su probali, nikada se više nisu vratili na goru mašinu od Zetora.

vecu odvalu od ove jos nisam cuo,pa vidi svako ko sedne iz bilo kog imt u ove malo novije zetore iz 85-95g je kao kad sedne sa stojadina u mercedesa!
imam zetora 7211 koji mi radi sve ostale poslove pored rusa,a od rusa mi je bolji,nikad se nekvari ima tihu kabinu,mogu ga cepati i nista ne ode na njemu,a na rusu kad tad nesto menjam,pa ga planiram prodati i uzeti ZTS-a ovog novijeg tipa od 160ks kao ovaj naprimer ;
ovaj jede malu decu ::namigivanje::
1z5u1ap.jpg


jel ima neko iskustva sa ovima,kako im se krecu cene na trzistu?
cini mi se da je ovaj zts iz mog sela... :ppozdrav:
 
Ima 2 ovakva ZTS-a u Pančevo, dugo se već prodaju. To je zetor made by Slovakai, tj pravila ih je Slovačka posle razlaza sa Češkom, ali bez brige, sve su to zetorovi delovi i koncept...., jako mnogo daju naspram uloženog, ekonomični i rentabilni .... problem može da bude multipover, ako radi nemoj ga cepati u kornjaču, ako treba da se namešta mnogi ga majstori izbace, pa ostanu samo brze brzine....kad kupuješ zetora samo se setiš : kad kažem traktor mislim zetor
 
Nerazumem zašto to ljudi kažu.... Baš kornjača je ta koja ostane ako crkne multipover! Majstori ga samo zavare i otpuste pojasnu kočnicu da bi traktor išao u punim brzinama, najviše zbog transporta i vožnje asfaltom....
 
mityoo je napisao(la):
Nerazumem zašto to ljudi kažu.... Baš kornjača je ta koja ostane ako crkne multipover! Majstori ga samo zavare i otpuste pojasnu kočnicu da bi traktor išao u punim brzinama, najviše zbog transporta i vožnje asfaltom....
onda sam pogresno razumeo jednog majstora....dobar majstor, al kad ga pitaš da ti objasni nešto, zapetlja se ko pile u kučine. :cao:
 
Meni je prosle godine crko multipover i samo sam zavario trkace i cepam ga dalje :cool:
 
slaba tacka kod tog tipa traktora, i mi smo popravili multipover kod ursusa 1634 isti kao bilo koji zts ali ga ja licno ne koristim, mozda bi u transportu sa dve velike kamionske prikolice zatrebau uzbrdo ali jos takvu priliku nisam imao.... videcemo.

p.s najverovatnije su poljaki kopirali neki zapadni model , pa nisu uspeli bog zna kako sa kopijom i izpada slaba tacka kod ovih traktora, :haha: desilo se to i kod drugih proizvodjaca...... :haha:
 
zorancile je napisao(la):
To je planetarni reduktor koji se nalazi izmedju motora i menjača. Uključuje se hidraulično.

Ah, kontam. Znači isti problem kao kod LTZ T40, i kod Zetora sa multipower su inženjeri štedili na materijalu kad su konstruisali taj planetarni reduktor, pa on strada kad je previše opterećen.
 
Stric moj ima ursusa 1234 i vozio ga ja ljetos u žetvi bez powera je kao baga na cesti a nije ni s powerom baš nešta ali dosta brže ide .. :ppozdrav: malo sam :off_topic:
 
Ako iskljucis multipover neusporis ga nego mu iskljucis opciju kornjace...
 
zombie_666 je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
To je planetarni reduktor koji se nalazi izmedju motora i menjača. Uključuje se hidraulično.

Ah, kontam. Znači isti problem kao kod LTZ T40, i kod Zetora sa multipower su inženjeri štedili na materijalu kad su konstruisali taj planetarni reduktor, pa on strada kad je previše opterećen.
U kabini ima natpis:ispod 1200 obrtaja ubaciti u kornjaču!
 
http://i56.tinypic.com/2u6hixz.jpg[/IM
[right][size=1][color=#135d37][b]Post je spojen: [time]1298828700[/time][/b][/color][/size][/right]_________________________________________________
jel moze neko da mi objasni,kako da ubacim slike ? :) hvala u napred :D
 
Nazad
Vrh