Zetor

Ako je to 23 radna sata pod opterećenjem, onda to nije velika potrošnja.
Post je spojen: [time]1287497723[/time]
_________________________________________________
zorancile je napisao(la):
Sa jednim tankom koji drže oko 150 litara napravi oko 23 delovih sati. Serviser kaže, da je to normalna potrošnja.
 
U Novoj Gorici na samoj granici sa Italijom sam gledao zemlju kakav rit kakva Vojvodina,Srem,Banat to je teska zemlja jedan kolega je orao sa gusijenicarom dvije brazde je vukao.Taj gusijenicar (neznam koje marke je bio)iz auspuha vatra sijeva dok ore.Sama Ilovaca tvrdja od zeljeza ona nekakva zuta zemlja kao zlato.Potpuno sam razumijeo Slovenca.
 
pidikanac je napisao(la):
zanimljivi su mi ona dva reda ježeva ( zvezda )i kako se pokazao u radu i koja im je cena

Imao sam takav sjetvospremač, MUšič Mengeš, no nisam bio zadovoljan sa ježevima jer su se znali štopat ako naiđeš na imalo vlažniju zemlju ili ako ideš u malo busavije.

Mirane pa 23 radna sata sa 150 litara je mala potrošnja. On mora, u težim poslovima trošiti kud i kamo više po radnom satu.
 
sto se zetora tice kapu mu skidam, pogotovo 6340 skojim sam se naradio zadnji godina i to pravo preko 10 000 tisuca radni sati i zbilja su traktori odlicni nema se sta reci samo sto im je mana sto kad ga zelis kupiti polovnog kosta kao svetog pere kajgana, mnogo......... inace su za sve prskanje spartanje sijetva bacanje gnoiva u biti za lakse poslove je odlican....
 
gerge što se tiče zetora promijenio sam ih do sada 4 volio sam ga i prebolio najviše sam se naradio sa zetorom 6911 96g uvijek sam pazio da se ne pregrije jedan stariji čovjek iz moga kraja sa zetorom 7745god 93 napravio je 15000rs i danas radi sa njime mislim da je to najbolja serija zetora taj čovijek ima izreku da jedna b..... može ga za jedan dan saraniti a da pažljiv čovijek može dugo rediti sa njim uz dobro uzdržavanje
 
ljudi pozdrav svima :cao:, jedno pitanje za vlasnike zetora .Koliko kosta nova turbina za zetora 160 ks :cao:
 
pozdrav svima evo mog 4712 . A sto se potrosnje tice 1 ha pokosi sa 6 l.
Post je spojen: [time]1288461636[/time]
_________________________________________________
jsn52h.jpg
 
george je napisao(la):
gerge što se tiče zetora promijenio sam ih do sada 4 volio sam ga i prebolio najviše sam se naradio sa zetorom 6911 96g uvijek sam pazio da se ne pregrije jedan stariji čovjek iz moga kraja sa zetorom 7745god 93 napravio je 15000rs i danas radi sa njime mislim da je to najbolja serija zetora taj čovijek ima izreku da jedna b..... može ga za jedan dan saraniti a da pažljiv čovijek može dugo rediti sa njim uz dobro uzdržavanje
Zetor 6911 96 godište?
 
Jel imate iskustva sa zakivanjem mijenjaca na Zetoru 60ks danas me jedan zvao da mu je zakovao da dodjem vidjeti sta je ali nisam imao vremena ni sekunde a nikad nisam Zetora radio ni motor ni mijenjac.
 
Ma zove me na mobitel a ja taman cijepao drva i pilao sa zenom imali narudzbu od 10m hitno_Ova dvojica danas svete i nece nista da rade sto rade samnom :udri: Kaze ostao u rikvercu a sa mijenjacem nikud.Vukli neka drva iz sume i zaglavili u blatu napred-nazad na prevarku da se izvuku i zakovao mijenjac.Unjega je vec 5 godina i nikad mu se kaze to nije desilo.Zvao ga ja veceras i kaze mi eno i sad traktora u sumi sa prikolicom i 4m drva na njoj.Opet nemogu ni sutra nikud zena mora na kontrolu nesto je stomak kaze boli :D ja pretpostavljam sta je :D pa moram biti dadilja :udri: :udri: :udri: .
 
To zetori cesto rade.mora da se otvori gornji poklopac menjaca i da se izbaci ìz brzina.to ke lako.veci problem je odviti limove na patosu kabine,da se dodje do menjaca.a da se otvori poklopac menjaca najbolji kljuc je 13 cevasti.
 
netreba otvarati ceo menjač... to je posao od 2 minuta ako znaš šta treba da radiš....
 
netreba ni to... samo treba znati u kojoj je brzini ostao.... odvrneš odgovarajući vijak i šrafcigerom izbaciš iz brzine...... Pisao sam već o tome... Šaltajte malo u rikverc!
 
za taj posao netreba ni minut posla postoje pet samoosiguravajuča šrafa da ih tako nazovem od tih pet krajnje levi je za kardan a kranje desni je za reduktor i ostaju ti tri srednji je od druge i treče brzine levi je od pete i četvrte a desni od prve i rikverca :cao: :cao: :cao:
 
Sto nisam radio nisam, nisam danas uspio otici iz vec pomenutog razloga ali sam preporucio covijeka koji je za 15 min,to uradio kako kazu,on je rekao 5 min.posla.Majstor kao majstor ubrza malo posao.
 
pidikanac je napisao(la):
za taj posao netreba ni minut posla postoje pet samoosiguravajuča šrafa da ih tako nazovem od tih pet krajnje levi je za kardan a kranje desni je za reduktor i ostaju ti tri srednji je od druge i treče brzine levi je od pete i četvrte a desni od prve i rikverca :cao: :cao: :cao:
O tome sam pričao... odvrneš problematični i šrafcigerom izbaciš iz brzine.....
 
Nazad
Vrh