Zetor

Marko da li si dva puta pritiskao kvačilo pri menjanju brzina? Ne bi trebao da krči.
Teško da ćeš naći 7011 i sa pomoćnim sedištem i nosačem tegova. To je sve dodatna oprema koja se kupovala naknadno. Nosač tegova i tegovi su bili oprema za zapadno tržište, dok su kod nas klot dolazili. Nije neka stavka, te dve stvari su do 200 e. Kod tebe je nosač tegova na 5711 bio fabrički i verovatno su svi izlazili iz fabrike sa njim.
Vrata možda loše dihtuju jer se klin izlizao na mestu gde brava zabravljuje. Tako je kod mene na levim vratima na koja se češće izlazi. Desna dihtuju ekstra jer se retko koriste.
Ja sam remontovao boš pumpu, ful remont, sve je izmenjano, dizne su dva majstora kontrolisala, potrošnja je smanjena posle remonta za 4 litre po jutru oranja, ali i dalje dimucka na leru. Ne troši ulje, ne dimi u teškim radovima, ali na leru se vidi dim. Ipak nije benzinac. U ostalom,ja nisam video zetora, a ima ih u susednom selu baš dosta, da ne dime.
Danas ću mog upaliti, posle malo više od dva i po meseca. Snimiću ti ako hoćeš i poslati na viber a ti proceni i uporedi.
 
Poslednja izmena:
Moguce da bih se vremenom privikao.
I tako je miskim pokusavano, neka kaze Vlada njegov utissk o menjacu.

A ja sad ne znam po kojoj logici se kod mene na starijem modelu saltovalo 3x lakse bez krcenja? I zasto se na 7011 ta njjegova 4 i 5 brzina nazivsju sinhrone ako ne upadaju kao u sir?

Slazem se da se mogu naci ova dva dela. Nije to presudno svakako. Ne mogu na youtube nigde naci gde je neko snimio saltanje ovog modela. Cak se plasim da je krcanje "obavezno".
Vlada ce mi taj snimak pustiti preko vibera. Verujem da je dosta i do mene koji sam juce prvi put seo u ovaj model traktora
 
Ту треба наштеловати кочницу мењача, и код мене док је лепо била уштелована мењач није крчао сада кад на брзину шалтам некада закрчи.
 
Ту треба наштеловати кочницу мењача, и код мене док је лепо била уштелована мењач није крчао сада кад на брзину шалтам некада закрчи.
Kako se šteluje kočnica menjača? Šta se sve rastavlja, skida?
 
Prvo ovo na snimci nije 7011 a drugo ja mislim da 7011 ima mehanički a tek 7211 ima sinhron mjenjač
 
Oko tog krčanja brzina i kočnice spojničke koju ima (možda samo) Zetor.
Kočnica je namenjena da smiri spojničku kada se ubacuje u brzinu pri polasku.
Ako ona ukočuje spojničku i pri menjanju brzina u hodu, nemože se izbeći krčanje koliko god da prilagodiš brzinu, koristiš duplo kvačilo ili međugas.
Po meni to bi trebalo da se podesi tako da kada se kvačilo stisne do kraja da tek tada odreaguje i kočnica spojničke, smiri spojničku da bi se u stanju mirovanja ubacilo u brzinu bez krčanja.
U kretanju, kvačilo bi trebalo pritisnuti samo da odvoji motor od menjača a ne do kraja, da bi se omogućilo duplim kvačilom ili međugasom da se brzina ubaci bez krčanja. Kada bi u kretanju pritisnuo kvačilo do kraja, ukočio bi spojničku, a pošto se ostali deo menjača/prenosa kreće neminovno je krčanje pri pokušaju ubacivanja u brzinu.
Ja nemam Zetor, nisam ga vozio, ali znam kako svaki mehanički menjač radi.
Ukoliko ta kočnica nemože da se propisno našteluje, ja bih je otkačio i tada će menjač raditi kao na svakom IMT..
 
Moguce da bih se vremenom privikao.
I tako je miskim pokusavano, neka kaze Vlada njegov utissk o menjacu.
U uputstvu pise kako se saltuju stariji Zetori:
stisnes kvacilo
izbacis iz brzine
pustis kvacilo
stisnes kvacilo
ubacis u brzinu

treba dvaput stisnuti kvacilo da bi se zaustavili zupcanici u menjacu
ja probao tako i stvarno ne krci, samo sto me mrzi da stickam kvacilo toliko puta, pa saltujem po "zvuku" i ubodem brzinu, sve je stvar kako se naviknes. inace imam dva starija zetora i vozim ih od malih nogu, i jednom sam slomio viljusku u menjacu dok se nisam izvestio da saltam po zvuku
 
Problem sa grejanjem kabine.Zetor 7011, temperatura motora 80 stepeni, nigde ne curi rashladna tečnost a ventilator duva prohladan vazduh?? Da li postoji mogućnost da se stvorio neki vazdušni čep ili nesto slično, pre par dana sam menjao rashladnu tečnost??
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh