Zetor

Ljudi, imam malo lufta u volanu na Zetoru 6011. Majstor mi kaze da mora da se skida cela kabina da bi dosao do puza? Jel to istina? Ili mozda on ne zna?
I kazite mi da li mozda ima negde da se kupi izolazija kabine, sto ide ispd onih limova na patosu kabine.
 
Možeš probati sa izolacijom iz auta na otpadu da uzmeš neku.Ja planiram u t40 da ubacim tako nesto.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Imal se gdje ovo u Srbiji nabavit ove lamele za kocnice za seriju 7540-10540 UR3 seriju :sta: ili ovo nekako nalijepit. Pomalo mi se cuje desni tocak kad se zasutavlja zacvili unutra ono grubo
 
Ima ono al nemaju sve bar ne za ovu moju seriju, nisu imali vodenu punpu, kocione cilindre, tako da to otpada mozda bolje neki sajt ako ima neko da salje na adresu?
 
Hvala ti za ovaj link zvao sam ga prije dvije godine na neki broje i niko mi se niej javljo, tad mi je pumpa trebala i nisam ga uspiod dobit ( dao mi jedan kolega broj) nazvat cu ga svakako, pasos je spreman zeleni karton i pravac po dijelove. Mislim da mi je bolje kupit te zamjenske nego liejpit ove a i jeftiniji su sigurno :D
 
Hvala ti za ovaj link zvao sam ga prije dvije godine na neki broje i niko mi se niej javljo, tad mi je pumpa trebala i nisam ga uspiod dobit ( dao mi jedan kolega broj) nazvat cu ga svakako, pasos je spreman zeleni karton i pravac po dijelove. Mislim da mi je bolje kupit te zamjenske nego liejpit ove a i jeftiniji su sigurno :D

Najbolje ponijeti stari deo, zato sto postoje varijacije sa serijama traktora.
 
Ma kad budem to nekad zimus radio ako budem jer on koci jos uvijek ko prvog dana malo prestelovan ali stavra taj cudni zvuk , nije da cvili nego jednostavno ko drekne odozdo. A ako budem radio raskopam obje strane i u potragu ili za zamjenskim ili na lijepljenje. Cura mi stanuje kod jednog majstora tu i vidjo maloprije na reklami da lijepi i ovo :D
 
Postavio sam pitanje u temi ursus,ali niko nije odgovorio...veliki traktrori od 160 ks imaju jednu rucicu za hidraulik koja ima fiksne polozaje(4 nivoa mislim)-sta je koji polozaj ?
 
Nemoras kupiti orginalno.Moze se to raditi ,al ima malo firmi koje to rade.jedna ima Npr.Sanski Most BiH..
 
Ukratko

P ti je kontrola pozicije , odrzava visinu hidraulika na odredjenoj visini (poziciji).

M ti je mesovita kontrola, odnosno kombinacija polozaja i kontrole otpora , za oranje na zemlji koja nije homogena odnosno mjenja se otpor kod oranja.

D , bi bila cista kontrola otpora pluga, ovdje ti najvise reaguje hidraulik na otpor pluga .
 
Kontaktirao sam Seckara i nema za moju seriju ima za zetora 8011 ali ovaj dio gdje je obloga je siri pa mi sigurno nece odgovarat a inace sam naso na jednoj stranici u Irskoj, dostava oko 30 eura a te lamele po 20. Sad mi je to malo kriticno poruciti nisam siguran da li ce doc da ko ne muti sta. Ima li ko tih takvih stranica za porucivanje?
 
Nazad
Vrh