Zetor

Drugari, da li u ban. karlovcu postoji radnja za delove zetora/ursusa? Gde bi otprilike ona bila?:sta:
 
Mislio sam da ima u karlovcu, pa da svratim posto sam u prolazu.
Znam za kovin, vec sam tamo kupovao, ako nista narucicu da mi posalju. :cao:
 
Na zetoru 6011 sam nedavno menjao vodenu pumpu,stavio novu original jer je stara procurela, novi dihtung i nov antifriz,neki zeleni, i od kad sam to uradio na svakom i najmanjem metalnom spoju rashladna tecnost se kondenzira i kaplje,najvise oko vodene pumpe gde si vijci, nije mi jasno kako moze da kaplje ako je sve novo,pumpa gumena creva i selne, utegnuto sve, da li je to mozda do antifriza ili neceg treceg,kako to resiti da ne kaplje,jer kad je bila obicna voda sa malom koncentracijom antifriza nije nigde curelo kao sad?
 
Pogledaj da nije naprsla negde,dve sam vratio nazad jel su imale sitne pukotine na njima i curele. Više me je koštalo gorivo šetajući se nego vodena pumpa,nove i cure da izludiš samo.
 
Pa kako nova pumpa moze da ima pukotine i gde?? kad sam bio u prodavnici delova imali su neku za 3000 i neku za 5000, uzeo sam onu skuplju, samo nije mi jasno kako nova pumpa moze da kaplje,ne na dihtungu,vec na srafovima i oko semeringa se vidi da se kapljice slivaju,i na slavini za ispustanje vode na dnu hladnjaka, a dok je bila obicna voda bio je suv .... pitam se da nije do antifriza jer je privise redak a voda je gusta?
 
Problem je što je to malo naprsnuće,okom teško se primeti a kad montiraš curi,pregledaj je lepo sa unutrašnje strane spolja je verovatno farbana pa se ni ne vidi. Dal je oštećenje u transportu ili kad je izlivena imale su na razlicitim mestima pukotine,to što si uzeo skuplju ne znači da si odabrao bolju,svašta prave sad . Kakve veze ima dal voda il antifriz,svejedno ne sme da curi.
 
Problem je što je to malo naprsnuće,okom teško se primeti a kad montiraš curi,pregledaj je lepo sa unutrašnje strane spolja je verovatno farbana pa se ni ne vidi. Dal je oštećenje u transportu ili kad je izlivena imale su na razlicitim mestima pukotine,to što si uzeo skuplju ne znači da si odabrao bolju,svašta prave sad . Kakve veze ima dal voda il antifriz,svejedno ne sme da curi.

Da li bi se takva manja naprsnuca ili ako na nekom mestu ili dihtingu curka,moze zakrpiti onim sredstvom za krpljenje hladnjaka sto se ulije u hladnjak i ono pronadje rupicu i zakrpi?
 
Moze ali i ne mora da uspe , moja iskustva su da pomaze ali ako nije velika pukotina i ako nema mnogo vibracija, koristio sam Liqui Moly.
 
Jedno pitanje: Koji plug za Zetora ( 160 KS ), trobrazni, četvorobrazni, prevrtač ?
Zemlja je druge i treće klase ( u Stigu , kod Požarevca ).
 
Na jednom Zetoru 7711, ostao mi reduktor zaglavljen u brzohodnom prenosu, kada pomeram rucicu reduktora ide sama u slobodnom hodu. U cemu moze da bude problem?
 
Pozdrav svima imam zetor 5211 i zadnjih par dana muku mucim sa njim.
Par puta mi je prokuhao za tri dana.
Danas sam mijenjao vodenu pumpu, ocistio malo hladnjak i stavio sam propeler sa 6 pera dok je stari imao 4 pera.
Prvo je radio sa termostatom i kuhao onda bez njega pa je ponovo kuhao.
Sada ponovo nakon sto sam to uradio temperatura ide u crveno.
Ima li neko savjet ili kakvu preporuku sta uraditi?

Slika ventilatora nadam se da sam ga pravilno okrenuo?
o7lfg7.jpg
[/IMG]
 
Kada motor radi i odvrneš čep hladnjaka kakvo je stanje unutra?Da li ima mehurića jer je moguće da ti je probio zaptivač(dihtung)glave pa ti se zbog toga greje?!
 
Meni se cini da je ventilator pogresno namontiran. Stavi ruku ispred hladnjaka, upali traktor, mora da vazduh vuce, usisava u hladnjak i da duva dole prema motoru. Sve mi se cini po slici da je okrenut naopako. Jer ovako gledajuci kao sto je na slici ako se vrti u desno, nije dobro postavjen, treba ga okrenuti.
 
Nazad
Vrh