Zetor

Verovatno je problem do goriva a i do ac pumpe. Ispraznili smo rezervoar u kom je bilo loz ulje ili gasno ulje sa Viskol pumpe iz Futoga (taj sto je doterao reko da je loz ulje iz Bosne) i sipali evro dizel,sad je dosta bolje ugasi se jednom mozda dva puta u toku dana. Filter u ac je cist i filteri goriva novi menjani pre pocetak sezozne.
A sa isitim gorivom 7245 i Ursus 904 nemaju nikakvih problema.
 
img20150512142402.jpg
img20150512142410.jpg

U planu je kupovina ovakvog traktora. Samo u dogogodisnjem planu.
Samo sto bih uzeo 90 ili 100. I jos nesto tegova uz njega.
 
Ovaj od 80 ks, 36000e :osmeh: al je za 10+ .. dok Major 33000e al mi deluje bolje odradjena Proxima.
 
Proxima ima mnogo bolju kabinu.
A cena proxime 100 sa prednjom vucom, bez reverzera je 40 hiljada. A proxima powershift 24 brzina je 45 hiljada.
 
Gledao sam I Kubotu. Ona mi je uvek bila broj 1. Najbolju garanciju ima.
 
Poslednja izmena:
Jeste i gazda je bolji od ostalih samo je jaka cena 85 ks je 45 a servis na 50 sati oko 800 evr i 250 sati oko 400 evr
a kod zetora mi se ne svidja sto imaju redukor na zadnjim tockovima (ili kako se vec to zove) kao ursu od 30 godina
nemaju svi modeli to ali imadu ovi jeftiniji
 
Jeste i gazda je bolji od ostalih samo je jaka cena 85 ks je 45 a servis na 50 sati oko 800 evr i 250 sati oko 400 evr
a kod zetora mi se ne svidja sto imaju redukor na zadnjim tockovima (ili kako se vec to zove) kao ursu od 30 godina
nemaju svi modeli to ali imadu ovi jeftiniji
*
Ali baš naprotiv Major kao jeftiniji model sa manje opreme nema bočne reduktore (portale) *,dok ga Proxima ima . Kad pogledaš portale vidi se da su puno jači od starih , ali je i redukcija manja .
 
Jeste i gazda je bolji od ostalih samo je jaka cena 85 ks je 45 a servis na 50 sati oko 800 evr i 250 sati oko 400 evr
a kod zetora mi se ne svidja sto imaju redukor na zadnjim tockovima (ili kako se vec to zove) kao ursu od 30 godina
nemaju svi modeli to ali imadu ovi jeftiniji

Svi moderni niskopodni autobusi kakvih je po evropskim gradovima 95% imaju portalnu osovinu.Ne znam zasto Zetor to koristi, ali je sistem dobar i retko se kvari, takodje i zamena kocnica je relativno laka u tom slucaju.

Zapadni traktori su uglavnom radjeni sa ravnim zadnjim pogonskim mostom,.
 
Znam da smo komentarisali o tome uopšteno, ali zanima me konkretno, model traktora, bunar ili kanal, tifon-koja dužina-prečnik, ili cevi, prečnik - broj rasprskivača?? Sigurno ima neko da je koristio od forumaša ili da zna nekog ko tako radi sa nekim konkretnijim podacima. Evo ti npr. Vlado015, da li ti zalivaš kad znaš u kojoj brzini je najbolje terati pumpu preko menjača, i sa kojim traktorom?


Zetor 5211, pumpa Bauer IV, bunar, tifon Sigma 75. Na oko1600 o/min na tifonu imam oko 8 bara pritiska. Vec godinama ne teram preko menjaca, jer su me neki ljudi ubedjivali da cu zeznuti menjac.
E sada da li je teranje pumpe stvarno opasno za menjac iskreno nemam pojma, jeste godinama radio preko menjaca i nikada nisam imao problema.
Potrosnju ne znam tacno, jer stalno dovlacim gorivo na njivu i pazim da je rezervoar pun. Ove godine sam imao samo jedno zalivanje i cini mi se da je potrosnja malo veca, ali moj sada vec sisa i ulje i samo se nadam da ce izdrzati do jeseni pa da ga generalisem, a i ovo gasno ulje nije ni za sta.
Inace na plocici pumpe Bauer IV kaze da je potrebna snaga 29.5 KW, 5211 ima tacno 33 KW.

Ako te jos bilo sta interesuje slobodno pitaj
 
40k bez reverzera?:sta: Ako je sa PDV onda jos nekako da prihvatim cenu, ako +pdv onda nisu normalni sa cenama.
 
Koja je razlika izmedju 2011 i 2511 sem u godištu i što je duži 2511 za 5 cm. Jel isti motor menjač i hidraulik?
 
Koji su brojevi lezajeva na prednje tocku 6211? Imam katalog na drugom kompijuteru ali mi nije kod kuce.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh